SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Další články

Braga bude hájit čtvrté místo v derby s Gil Vicente

Braga v minulém kole ztratila a dovolila houževnaté Vitórii přiblížit se na kontakt jednoho zápasu. K tabulkovému souboji s největším ligovým rivalem nyní přidá zápas s druhým největším rivalem Gil Vicente.

Nádherný Banzův gól neplatil, Rio Ave uhrálo s Bragou bezbrankovou remízu

Braga nepotvrdila výsledky z posledních kol a na půdě Rio Ave zaznamenala nečekanou ztrátu. Svěřenci Artura Jorgeho hráli s o udržení bojujícím týmem vyrovnanou partii a utkání skončilo spravedlivě bez branek.

Braga může na Rio Ave potvrdit zlepšující se formu

Od neslavného vypadnutí z Evropské ligy s ázerbajdžánským Karabachem vyhrála Braga suverénním způsobem dva poslední ligové zápasy a upevnila znovu svou pozici na čtvrtém místě tabulky. Na dobré výkony bude chtít navázat i na půdě Rio Ave, které bojuje o udržení, ale na domácím stadiónu nedávno jednoho favorita zaskočilo.

Athletic po sezoně posílí Djaló, třetí nejdražší nákup v historii klubu

Álvaro Djaló hraje svou nejlepší sezonu dosavadní kariéry a už nyní má v kapse odměnu v podobě přestupu do španělské ligy. 24letý křídelník se za čtyři měsíce přesune z Bragy do Baskicka, jeho transfer potvrdil Athletic Club.

Braga po změně stran odrazila nápor Estrely a upevnila si čtvrté místo tabulky

Favorizovaná Braga navázala na nedávné vysoké vítězství v Portu s Boavistou (4:0) a tentokráte i přes značný odpor zachraňujícího se nováčka z Amadory znovu zvítězila celkem hladce po výsledku 3:0. Díky dalšímu tříbodovému zisku tedy zůstává v Primeira Lize na čtvrtém místě s devětačtyřiceti body o pět bodů před pátou Vitórií a jen o skóre za třetím Portem. Estrela naopak nevyhrála v lize potřetí za sebou a zůstává na patnácté příčce s dvaadvaceti body.

Braga by ráda potvrdila zlepšenou formu proti zachraňujícímu se nováčkovi z Amadory

Favorizovaná Braga ani letos nezaostává za očekáváním a na kontě už má jednu trofej z Taça da Liga, na druhou stranu úplně spokojená se svou situací být nemůže a určitě se ještě pokusí vylepšit ligové umístění. V tuto chvíli již dále nepokračuje v národním poháru ani v Evropské lize a plně se tak může koncentrovat na ligovou soutěž. V ní jí aktuálně patří čtvrtá příčka se ziskem šestačtyřiceti bodů a za třetím Portem zaostává o body tři.

Moutinho bude pokračovat v Braze, plácl si s ní na smlouvě do roku 2025

Sedmatřicetiletý portugalský záložník João Moutinho v pátek prodloužil smlouvu s Bragou, se kterou je tak nově spojen až do konce června 2025. Do své rodné země se vrátil na začátku aktuální sezony.

Braga vymetla s Boavistou a upevnila si čtvrtou příčku

Fotbalisté Bragy částečně napravili dojem ze zpackaného úvodního vyřazovacího kola Evropské ligy a odvezli si z půdy Boavisty tři body za výhru 4:0. V samém závěru úvodní půle udeřil Ruiz a Banza, konžský reprezentant pak přidal ještě jeden gól a v závěru na něj navázal Zalazar.

Braga může proti Boavistě odskočit konkurenci

Braga ve čtvrtek překvapivě ukončila své letošní působení v evropských pohárech a až do konce sezóny ji čekají jen ligové zápasy. Ten nejbližší na půdě Boavisty, která navzdory problémům zatím úspěšně bojuje o udržení.

Karabach z klinické smrti v odvetě s Bragou paradoxně probrala červená karta

Hráči Bragy zvítězili v odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nad Karabachem 3:2 po prodloužení, z historicky prvního postupu do osmifinále některé z kontinentálních soutěží se ovšem díky výsledku z Portugalska radovali domácí. Arcibiskupové se v zápase zpočátku trápili, potřebný impuls jim dodalo až vyloučení domácího Elvina Cafarquliyeva ve druhém poločase, po kterém dokázali dvěma góly srovnat krok. V bláznivém prodloužení však oslabení Jezdci našli zbytky sil ke vstřelení dalších dvou branek, přičemž hrdinou se stal ve 122. minutě teprve 19letý Nariman Akhundzade.

Qarabağ doma s Bragou hájí dvougólové vedení

Trpaslík z Ázerbájdžánu si v prvním kole play-off vyšlápl na portugalskou Bragu a v odvetě bude mít k dispozici výhodu domácího prostředí. Braga bude muset naopak napnout veškeré své ofenzivní síly a vstřelit soupeři aspoň tři branky, aby postoupila v základních devadesáti minutách.

Braga zabrala a v závěru utkání vybojovala výhru nad Farense

Fotbalisté Bragy po dvou těžkých prohrách i bez svého zraněného kapitána splnili roli favorita a porazili nováčka Farense na svém stadiónu 2:1. Arsenalistas poslal do vedení po změně stran Banza, ale hostující Belloumi rychle vyrovnal. O výhře domácích tak nakonec rozhodl v závěru zápasu střídající Ndour.

Braga hraje proti Farense o čtvrté místo a o trenéra

V nezáviděníhodné situaci se nachází Sporting Braga a její trenér Artur Jorge. Pouhé tři týdny od zisku Ligového poháru zažívá Braga asi nejhorší období v sezoně a proti Farense její fanoušci nic jiného než tříbodový zisk neberou.

Braga proti outsiderovi vyhořela, Karabach si přibalil na dalekou cestu dvougólový polštář

Karabach porazil v úvodním zápase dvojboje o osmifinále Evropské ligy Bragu 4:2. Duel celků, jejichž stadiony jsou od sebe vzdálené téměř 5 000 kilometrů, gólově otevřel z pokutového kopu Marko Jankovič, na nějž ale ještě před odchodem do šaten zareagoval srovnávací trefou Simon Banza. Branka semifinalisty nedávného Afrického poháru národů však mnoho radosti portugalskému týmu nepřinesla. Po změně stran totiž hosté třígólovou smrští, na níž se zcela zásadním způsobem podílel Abdellah Zoubir, rozhodli o svém triumu. Z lavičky poraženého mužstva přihlížel duelu český gólman Lukáš Horníček.