Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Návrat ztraceného syna? Reus by podle tisku mohl zamířit zpět do Gladbachu

Ke svému konci se zřejmě chýlí působení Marca Reuse v Dortmundu. Ofenzivně laděný fotbalista v BVB loni podepisoval nový jednoletý kontrakt, letos už prodloužení spolupráce pravděpodobné moc není a nabízí se tak jeden velký návrat.

Sancho obnovil kouzelné pouto s Reusem a přispěl k výhře BVB v Darmstadtu

Dortmund zvítězil v 17. kole Bundesligy na půdě Darmstadtu 3:0 a přerušil sérii čtyř utkání bez výhry. Úspěch BVB započal ve 24. minutě chytrým zakončením ke vzdálenější tyči Julian Brandt. Po změně stran se na trávník dostal i Jadon Sancho, jenž rovnou asistoval u branky Marca Reuse, kterého si ještě dobře pamatoval z předchozího povedeného angažmá ve Vestfálsku. Nováček soutěže tak nepoznal chuť vítězství už 10 zápasů v řadě a v tabulce nejvyšší německé soutěže zůstává na posledním místě.

Dortmund chce co nejrychleji do top čtyřky, roli favorita bude plnit v Darmstadtu

S minimálně dvěma novými posilami vstoupí Dortmund do nového roku 2024. Jeho cesta k lepším bundesligovým výsledkům započne na půdě nováčka z Darmstadtu, pro něhož bude cílem vymanit se ve druhé polovině sezóny ze sestupového pásma. Zatím jsou domácí úplně poslední, nemusejí však panikařit. Dohnat tříbodovou ztrátu na bezpečnou příčku se jistě dá.

Dortmund hlásí posilu číslo dvě, z Chelsea dorazil na hostování Maatsen

Krátce před restartem Bundesligy vítal Dortmund ve svých řadách svou druhou zimní posilu. Ve čtvrtek se připojil k účastníkovi německé nejvyšší soutěže Jadon Sancho, v pátek už pak pózoval s podobiznou dresu Ian Maatsen. Jednadvacetiletý nizozemský obránce přichází do Severního Porýní-Vestfálska z Chelsea na půlroční hostování, součástí dohody není opce.

Sancho se vrátil do Dortmundu, součástí hostování není opce na přestup

Jadon Sancho se po dvou a půl letech vrací do klubu, v němž prožil nejlepší období dosavadního průběhu kariéry. Křídelník znovu oblékne dres Borussie Dortmund, vestfálský celek si ho vypůjčil na hostování z Manchesteru United.

Sancho se dočká odchodu z Old Trafford, hostování dojednává Dortmund

Jadon Sancho před několika roky zářil v dresu Dortmundu a do vestfálského celku se vrátí. 23letý ofenzivně laděný fotbalista se dočká vysvobození z Manchesteru United, kluby jsou prakticky domluveny na podmínkách hostování.

Terzic má nové parťáky: Jeho trenérský štáb posílili Sahin s Benderem, skončil Reutershahn

Měsíc prosinec představoval pro Dortmund velmi rušné období. V šesti utkáních, včetně Ligy mistrů a Německého poháru, celek ze Severního Porýní-Vestfálska nevyhrál ani jednou a v Bundeslize po neúplné podzimní části obsadil až páté místo. Klub se tak rozhodl podniknout změny v současném trenérském štábu. A šéfovi Edinovi Terzicovi již nyní budou nápomocni Nuri Sahin a Sven Bender.

Vedení Dortmundu čeká schůze, v ohrožení jsou Terzić i Kehl

Vánoce plné změn dost možná čekají Borussii Dortmund. Vestfálskému celku se nepovedl závěr ligové části podzimu a hodně se mluví o tom, zda bude na lavičce pokračovat trenér Edin Terzić, jistou pozici nemá ani sportovní ředitel Sebastian Kehl.

BVB nepříjemné vzpomínky nezahnalo, Mohuč opět neodjela z Dortmundu s prázdnou

Utkání 16. kola Bundesligy mezi domácím Dortmundem a Mohučí skončilo nerozhodně 1:1. Hráči BVB vstoupili do střetnutí aktivněji, za což byli po necelé půlhodině hry odměnění brankou z kopačky Juliana Brandta. Vyrovnání však přišlo ještě do poločasu, když ojedinělou šanci hostů ve 43. minutě proměnil Sepp van den Berg. Čekání klubu z Vestfálska na plný bodový přísun se tak protáhlo na čtyři zápasy, Die Nullfünfer se oproti tomu díky lepšímu skóre posunuli ze sestupových příček.

Dortmund i Mainz v posledních týdnech strádají. Pro který celek dopadne vzájemný zápas lépe?

Jak v Dortmundu, tak i v Mainzu si jistě představovali lepší průběh sezóny. Oba týmy však momentálně zůstávají za svými možnostmi. Který z nich si před zimní přestávkou alespoň částečně vylepší reputaci?

Borussia na evropské úspěchy v lize znovu nenavázala. Bod v Augsburgu vydoloval Malen

Dortmund remizoval v 15. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 1:1. Domácí poslal 23. minutě do vedení ve Ermedin Demirovič, ještě před změnou stran však vyrovnal po krásné kombinační akci Donyell Malen. BVB tak potvrdilo, že nezažívá nejlepší období na hřištích soupeřů, jelikož tam nevyhrálo už čtvrté ligové klání v řadě. Jeho formu nenakopl ani úspěch z Ligy mistrů a z průběžné páté příčky ztrácí na čelo tabulky 10 bodů, vedoucí Leverkusen navíc odehrál o zápas méně. Tomáš Koubek se v bráně bavorského celku nepředstavil.

Dortmund se míní přiblížit top čtyřce, v Augsburgu chce ukončit čekání na výhru

Dortmund před týdnem nedokázal uspět proti Lipsku, není tak aktuálně v blízkém kontaktu s top čtyřkou, strategickou pro postup do Ligy mistrů pro následující sezónu. Pokud započteme do statistik i DFB-Pokal a milionářskou soutěž, nevyhráli hosté už čtyřikrát v řadě. Snažit se o další vítězství, na které čekají od konce listopadu, budou nyní na půdě desátého Augsburgu.

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.

Před prahem neúspěchu v Lize mistrů: PSG bude hájit v Dortmundu postup do osmifinále

Nemusejí se na nic a na nikoho ohlížet, pokud vyhrají. PSG má osud v rámci letošní sezóny Ligy mistrů v posledním kole skupinové fáze ve svých rukou, tříbodový výsledek mu přitom zaručí také první příčku v tabulce. Na svého protivníka z Dortmundu navíc naráží v poměrně vhodné době. Zaprvé ho zmítá spousta absencí, zadruhé má již postup do osmifinále jistý.

Lipsko kvitovalo uzmutou penaltu. Dortmund si podrazil nohy vyloučením i vlastním gólem

Lipsko ve šlágru 14. kola Bundesligy zvítězilo v Dortmundu 3:2. Z ideální příležitosti ke skórování se hosté radovali už po čtvrthodině, kdy jim rozhodčí dopřál pokutový kop. Ten byl ale nakonec na základě verdiktu videorozhodčího proměněn v přímý kop z hranice vápna, spolu s tím se ovšem zpřísnil trest pro faulujícího Matse Hummelse, jenž byl vyloučen. Početní převahy Býci poprvé využili zásluhou vlastního gólu Ramyho Bensebainiho, rozhodujícím se ale po následné přestřelce stal až zásah Yussufa Poulsena z nastavení druhé půle. Býci si díky Dánově brance upevnili průběžnou čtvrtou příčku, na níž se právě BVB vzdálili na rozdíl čtyř bodů.