Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Německo upíná pozornost na Der Klassiker: Odčiní Bayern v Dortmundu minulý nezdar?

Ani třicet čtyři vstřelených branek za devět ligových zápasů zatím Bayernu nestačí na vedení v tabulce. O dva body vepředu je totiž Leverkusen, který ve finále nemusí ani po tomto kole předskočit, i kdyby zvládl slavný Der Klassiker. Skolit přitom Dortmund se v letošní sezóně na bundesligové scéně nikomu nepovedlo. Domácí zaostávají za svým rivalem jen o kousek.

Severoafrická legie Frankfurt k triumfu nedotáhla. Přestřelka u řeky Mohanu vyústila v remízu

V duelu devátého kola Bundesligy mezi Frankfurtem a Dortmundem se po gólovém galapředstavení zrodila remíza 3:3. Domácí byli hned dvakrát v zápase ve vedení, o což se zasloužil dvěma góly egyptský útočník Omar Marmoush a alžírský reprezentant Farés Chaïbi. BVB se ale, jak už se stalo jeho zvykem, nevzdalo a především díky trefě střídajícího Juliana Brandta v 82. minutě vydřelo alespoň bod.

Souboj dvou zlepšujících se celků: formu Dortmundu otestuje Frankfurt

Po slabším vstupu do sezony se Dortmund zvedá. V Bundeslize zvítězil pětkrát v řadě, k tomu konečně přidal dílčí úspěch taky v Lize mistrů. V neděli se Borussia představí na hřišti Frankfurtu, jenž se rovněž postupně zlepšuje.

Zamotaná „skupina smrti“ dostala novou zápletku. Pevnou hradbu Newcastlu prolomil Nmecha

Fotbalisté Dortmundu porazili ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů Newcastle na jeho půdě 1:0. Výbornou defenzivu domácího celku jako jediný prolomil ve 45. minutě Felix Nmecha, jenž zaznamenal svou premiérovou trefu v této soutěži.

Newcastle bude hájit vedení ve skupině proti zvedajícímu se Dortmundu

Newcastle se probojoval do hlavní fáze Ligy mistrů po více než dvaceti letech a byl nalosován do skupiny F, která je právem považována za "skupinu smrti". Mezi jeho soupeře totiž patří francouzské PSG, milánské AC a také nadcházející německý rival Dortmund. A po dvou kolech je situace nesmírně vyrovnaná. Anglický vyzyvatel si vede nad očekávání dobře, vždyť ani jednou neprohrál a se čtyřmi body vévodí celé skupině.

Pavlenkův náhradník odolával nájezdníkům BVB přes hodinu, cestu do sítě našel až „mladík“ Brandt

Dortmund zvítězil v předehrávce osmého kola Bundesligy na domácím hřišti s Brémami 1:0 a posunul se minimálně do sobotního odpoledne do čela soutěže. Domácí měli během celého utkání v Signal Iduna Parku převahu, jenže je dlouho trápil hostující gólman Michael Zetterer, který v bráně Werderu poprvé v sezoně nahradil zraněného Jiřího Pavlenku. Rozhodující branku trefil až v 67. minutě Julian Brandt, jenž se navíc ve věku 27 let a 171 dnů stal třetím nejmladším hráčem historie, který dosáhl na metu 300 odehraných bundesligových duelů.

Brémy musejí omezit inkasování ze závěrů zápasů. Zastaví Dortmund v honbě za vedením?

Na ligové scéně doposud neporažený Dortmund se může dostat dočasně do čela tabulky. Na pátek se mu po reprezentační pauze nachystal duel s Brémami, a jak uvedl domácí kouč Edin Terzic, úkol to bude těžký. Podtrhují to fakta i samotná historie. Na druhou stranu je pro BVB rozhodně velkým lákadlem poskočit aspoň do sobotního odpoledne hned o tři příčky nahoru.

Adeyemi: Občas na člověka přijde období, kdy se mu prostě nedaří

Další zlaté dítě německého fotbalu. Tak se mluvilo o Karimu Adeyemim, který loni v létě opustil Salcburk a vydal se zpět do vlasti oblékat barvy Borussie Dortmund. Klub z Vestfálska za něho zaplatil 30 milionů eur, tedy ještě o chlup více než předtím za Erlinga Haalanda. Zde ale srovnání končí. Vyhlášená rakouská akademie je zatím jediným pojítkem mezi dvěma nadanými forvardy.

Dortmund v divokém utkání udržel neporazitelnost. Král po neuznaném gólu předčasně střídal

Borussia Dortmund si napravila chuť po bezbrankové remíze v Lize mistrů, když v sedmém kole Bundesligy porazila na vlastní půdě Union Berlín 4:2. Ve střelecky bohatém zápase ovládli první poločas hosté, kteří šli do šaten s jednogólovým náskokem. Po změně stran ovšem převzali otěže duelu domácí, jež díky trefám Nica Schlotterbecka a Juliana Brandta převážili vítězství na stranu černožlutých. Smolný zápas potkal Alexe Krále, kterému nejdříve v 18. minutě videorozhodčí zkazil radost ze vstřelené branky hlavou a vzápětí byl český reprezentant nucený vystřídat.

Dortmund i Union hodlají ve vzájemném střetnutí odčinit zklamání z Ligy mistrů

Na Westfalenstadionu na sebe narazí týmy, kterým se během pracovního týdne nevyvedly domácí zápasy v Lize mistrů. Dortmund jen remizoval s milánským AC, Union zase prohospodařil dvoubrankové vedení. Který ze zástupců německé kopané v evropských pohárech si v sobotu odpoledne vylepší náladu?

Dortmund čekal na Kollerova nástupce marně. AC Milán podruhé remizoval bez branek

Hráči Borussie Dortmund remizovali ve druhém kole skupiny F Ligy mistrů na vlastním hřišti 0:0, a připsali si tak první bodový zisk v aktuálním ročníku milionářské soutěže. Zápasu rozhodně nechybělo tempo, přičemž o něco více ze hry měli domácí. Branka střežená Mikem Maignanem však odolala, díky čemuž si hosté stejně jako proti Newcastlu připsali bezbrankovou remízu. Podruhé v řadě odešli bez vstřeleného zásahu i černožlutí, čímž na dálku neudělali radost Tomáši Rosickému, jenž v den utkání slavil 43. narozeniny.

Dortmund ani AC ve skupině smrti na úvod nevyhrály, teď se o to pokusí v Německu

Po losu hlavní fáze letošního ročníku Ligy mistrů bylo jedno jasné - nejtěžší základní skupinou je ta písmene F, ve které jsou hned čtyři týmy, jež mají jen ty nejvyšší ambice. A v žádném případě se nechtějí rozloučit s evropskými poháry již po podzimní části. Dortmund je na tom v tuto chvíli přeci o něco hůře, protože je jako jediný bez bodů. Nyní tak s věhlasným milánským AC nutně potřebuje bodovat.

Dortmund po výhře nad Hoffenheimem zažije pocit lídra. Hrdinou BVB se stal opět Reus

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl v šestém kole Bundesligy Dortmundu 1:3, a ukončil tak působivou sérii čtyř ligových vítězství v řadě. Lepší vstup do zápasu zaznamenali díky první trefě v černo-žlutém dresu Niclase Füllkruga hosté. Na jeho gól sice po chvíli zareagoval proměněnou penaltou Andrej Kramarič, vítěznou branku ovšem zvládl už ve druhém duelu po sobě vstřelit Marco Reus. Klub z Vestfálska se tak minimálně do soboty posunul do čela soutěže.

Souboj sousedů v tabulce, Hoffenheim hostí Dortmund

Šesté kolo německé ligy odstartují Hoffenheim a Dortmund, tedy pátý a šestý tým tabulky. Lépe na tom jsou domácí, kteří vyhráli čtyřikrát za sebou a mají o jeden bod více než jejich vestfálský soupeř.

Wolfsburg v zakletém Signal Iduna Parku znovu neuspěl. Bránu Vlků odemkl nestárnoucí Reus

Fotbalisté Dortmundu porazili v pátém kole Bundesligy na domácím hřišti Wolfsburg 1:0, a svého soupeře tak zároveň přeskočili v tabulce. Utkání bylo svou značnou část poměrně opatrné a nabídlo jen málo příležitostí. O tříbodovém zisku nakonec rozhodl v 68. minutě Marco Reus, který tak prodloužil působivou sérii domácí ligové neporazitelnosti s Wolfsburgem na celkem 11 zápasů. K prolomení této bilance nepomohl hostům ani Václav Černý, jenž odehrál 65 minut.