Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

Další články

Frosinone si jede do Turína pro body

Náročný úkol mají před sebou fotbalisté Frosinone, kteří v rámci 33. kola pojedou na půdu turínského FC. Hosté nutně potřebují zvítězit, aby zvýšili své šance na záchranu, protože šest kol před koncem zůstávají v sestupovém pásmu. Granata je na tom lépe a hoví si ve středu tabulky.

Neprůstřelná arena Býků z Turína ustála i nájezd městského rivala

Turín FC udržel v městském derby na uzdě Juventus a ve 32. kole Serie A si v domácím prostředí dokráčel pro bod za remízu 0:0. Pevná defenziva Býků dopřála věhlasnému rivalovi jen málo vyložených příležitostí, a poprvé od února roku 2008 tak v souboji se Starou dámou neinkasovala. Ke třetímu čistému kontu na Stadio Olimpico v řadě pomohl domácím v sedmé minutě nepřesný Dušan Vlahovič, jenž z ideální pozice pálil do tyče.

Turín opět rozdělí Derby della Mole, favoritem Juventus

Turínské derby s pořadovým číslem 210 se stane tahákem sobotního programu 32. kola Serie A. Domácí Býci se potřebují co nejdřív oklepat z nelichotivého utkání v minulém kole, kdy překvapivě nestačili na Empoli. Juventus se naopak zaskvěl vítězstvím nad konkurenční Fiorentinou.

Empoli vybředlo z ofenzivní krize, střeleckou přehlídku zapůjčených hráčů rozsekl Niang

Empoli zvítězilo ve 31. kole Serie A na domácím stadionu s Turínem FC 3:2. Ofenzivní zmar z předešlých utkání zlomil už v šesté minutě host z Atalanty Nicoló Cambiaghi, jenž si pohlednou pumelicí z dálky připsal první gól v ročníku. Odpověď si po změně stran připravil hlavičkující Duván Zapata, kterého Býkům taktéž zapůjčilo Bergamo. Kolumbijský reprezentant zvládl v nastaveném čase zareagovat také na zásah Mattea Cancellieriho, pro změnu kmenového hráče římského Lazia. Ve zbytku klání se ovšem ještě stihl prosadit domácí M'Baye Niang a jeho trefa už byla definitivně tou rozhodující, která zároveň vyvedla Azzurri ze zóny sestupu.

Perfektní obranu z Turína se pokusí ohrozit zmatečná ofenziva Empoli

V sobotu večer se diváci směřující na stadion Carla Castellaniho potěší zajímavým střetem mezi domácím Empoli a hosty z Turína. Domácí hráči potřebují nutně zabrat, protože jejich aktuální forma zatím nezaručuje nic jiného než dramatický boj o holé přežití.

Hrůzná pětiminutovka stálice Monzy darovala turínským Býkům tři body

Fotbalisté Turína FC zvítězili ve 30. kole Serie A na domácí půdě 1:0 nad Monzou. Utkání týmů okupujících střed tabulky dlouho nabízelo jen minimum příležitostí, po výměně stran však Býci navýšili ofenzivní snahu a odměnou jim byl v 69. minutě gól Antonia Sanabrii z pokutového kopu. Krátce nato se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit penaltový viník Matteo Pessina, čímž opora Biancorossi domácím výrazně ulehčila pohlídání výhry.

Turín hostí Monzu, naváže na výhru z minulého kola?

Fotbalisté Turína mohou slepit dvě výhry v řadě, pokud před vlastními diváky zvládnou roli mírného favorita proti Monze. Ta má aktuálně v tabulce o jeden bod navíc a ještě stále může pomýšlet na boj o evropské poháry.

Stálice italské ligy vrátila Turínu na hřišti Udinese radost z vítězství

Turín FC přerušil ve 29. kole Serie A čtyřzápasovou sérii bez výhry, když na půdě Udinese zvítězil 2:0. Býci byli zvláště v první půli jasně lepším týmem a jejich převahu využil už v 10. minutě po fantastickém centru Mërgima Vojvody hlavičkující Duván Zapata. Kolumbijský kanonýr se tak stal vedle Cira Immobileho jediným hráčem, který v italské nejvyšší soutěži zaznamenal v sedmi z posledních osmi sezon dvouciferný počet gólů. Po změně stran navíc asistoval na pojišťovací branku Nikoly Vlašiče.

Zvedající se Udinese chce po Laziu i skalp Turína

Udinese se doma představí proti Turínu v souboji dvou týmů, které v minulém kole bodově uspěly se silnějšími soupeři. Domácí "Zebry" porazily Lazio, turínští "Býci" si pro změnu odnesli bod ze zápasu s Neapolí. Jak dopadne jejich vzájemné měření sil?

Z dalšího turínského testu Neapol vítězně nevyšla, na gruzínské eso odpověděl Sanabria

Utkání 28. kola Serie A mezi Neapolí a Turínem FC přineslo remízový výsledek 1:1. Zásluhu na bodovém zisku pro hosty měl především brankář Vanja Milinkovič-Savič, který dokázal výtečně čelit tlaku ofenzivních tahounů úřadujícího mistra. Jeho největším vyzyvatelem byla gruzínská hvězda Khvicha Kvaratskhelia, jenž na něj sice krátce po hodině hry nakonec našel recept, s bleskovou reakcí ovšem přispěchal Antonio Sanabria. Neapolitánci tak před vlastními diváky nenavázali na nedávný skalp Juventusu a odešli tentokrát pouze s bodem.

Znovuzrozená Neapol se krátce po sobě chystá skolit i druhý turínský celek

Neapol je v poslední době jako politá živou vodou a po jednom turínském gigantovi by si ráda smlsla i na jeho městském rivalovi. A dobře si to načasovala, protože turínskému FC se v minulých týdnech přestává dařit.

Belotti se na milovaném stadionu neprosadil, Turín byl po dlouhém oslabení rád za remízu

Fiorentina remizovala ve 27. kole Serie A na půdě Turína FC 0:0. Domácí museli odehrát celý druhý poločas v oslabení, těsně před přestávkou se totiž nechal za nemístné protesty vyloučit Samuele Ricci. Ten se přitom vůbec nenacházel v základní sestavě, avšak už v úvodu střídal zraněného spoluhráče. Obrana Býků ale předvedla solidní výkon a všechny útočníky soupeře včetně Andrey Belottiho, který v dresu Granaty nastřílel 113 soutěžních branek, uhlídala. Prolomit ji nedokázal ani Antonín Barák, jehož nasazením už o přestávce zareagoval kouč Fialek na nastalou početní převahu.

Turín nechce třetí porážku v řadě a proti Viole spoléhá na domácí prostředí

Turín prohrál už dva ligové duely za sebou a tenhle nešťastný hattrick by si Býci moc rádi odpustili. Jenže jejich sobotním soupeřem se stane Fiorentina, která má ty nejvyšší ambice a která hodlá navázat na nedávný úspěch s Laziem.

Šmírování za plotem tréninkového centra Turínu nepomohlo. Dybala zazářil hattrickem

Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 26. kola Serie A Turín FC 3:2. Na vítězství domácího celku měl největší podíl Paulo Dybala, jenž v 69. minutě korunoval svůj první hattrick v dresu Giallorossi. Býkům tak nepomohla ani skandální akce spolupracovníka trenérského štábu hostů Micheleho Orecchia, který byl den před utkáním přistižen policií, jak schovaný mezi stromy špehuje s blokem v ruce předzápasový trénink Vlků. Bývalý záložník se v Římě o podobný čin nepokusil poprvé, před necelým rokem se totiž snažil natočit trénink Josého Mourinha.