Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

Turín chce po Neapoli taky skalp oslabeného Janova

V sobotu se od tří hodin odpoledne hrají dva duely a jeden z nich bude k vidění v Janově. Do přístavního města přijedou "Býci" z Turína, aby se pokusili zopakovat velmi úspěšné minulé kolo. I domácí ale mají pro strach uděláno.

Zapata při jubileu asistoval u výhry Turína. Trápící se Neapol bez Osimhena opět vyhořela

Hráči Turína zvítězili v 19. kole Serie A nad Neapolí 3:0. Na výhře domácího celku měl lví podíl Duván Zapata, jenž při svém 300. duelu v italské nejvyšší lize nahrával na úvodní dva góly Granaty. Zato úřadující šampion, jemuž scházel kanonýr Victor Osimhen a prakticky celý druhý poločas odehrál v oslabení, nevyužil žádnou ze svých možností a počtvrté za sebou v soutěžním utkání ani neskóroval. Český obránce David Zima sledoval první výhru Granaty nad Partenopei od roku 2015 pouze z lavičky náhradníků.

Utrápenou Neapol čeká cesta do Turína

Obhájce Scudetta se trápí a bez afrických opor Osimhena s Anguissou se vydá k těžkému zápasu do Turína. Granata představuje nevyzpytatelného soupeře, který ale nemá s Neapolí dobrou vzájemnou bilanci.

Fiorentina zakončila rok sérií těsných výher. Terracciano oslavil 100. zápas čistým kontem

Turín FC prohrál v 18. kole Serie A na půdě Fiorentiny 0:1. Ve Florencii úřadoval především domácí brankář Pietro Terracciano, jenž ve svém 100. vystoupení v nejvyšší italské soutěži předvedl umění hned několikrát, jednou z toho i proti kanonýrovi Duvánu Zapatovi. Ten se důraznou hlavičkou neprosadil a gólově si nevzpomněl na dva a půl roku staré utkání, v němž dvěma zásahy "Fialky" sestřelil ještě v dresu Atalanty. Kolumbijského útočníka navíc neproměněná šance mrzela dvojnásob v 83. minutě, kdy o třetí nejtěsnější možné výhře domácích v řadě rozhodl Luca Ranieri. Antonín Barák zůstal pouze na lavičce náhradníků, David Zima se neobjevil ani v zápasové nominaci "Býků".

Fiorentina cílí na Ligu mistrů, Turín se nevzdává pohárů

"Fialky" letos překvapují velmi solidní kampaní a ambiciózní tým z Toskánska aspiruje na Ligu mistrů. K ní mu chybí ještě pár kroků, nicméně jeho konkurenti neoplývají zrovna jistou formou, takže před Fiorentinou se otevírá cesta k pohárům i díky duelu s Turínem.

Udinese se ze spirály smírných výsledků nevymanilo. Silná obrana Turína si pošpinila štít

V zápase Udinese se opět nenašel vítěz, když fotbalisté Le Zebrette remizovali v 17. kole Serie A na hřišti Turína 1:1. Hosté zaznamenali již 11. dělbu bodů v sezoně a jen těsně se udrželi nad sestupovým pásmem. Ze spirály remízových výsledků se pokusil Le Zebrette vyvést střídající Oier Zarraga, jenž po 10 minutách na hřišti oslavil premiérovou trefu v nejvyšší italské soutěži. Chvíli nato však na druhé straně kontroval Ivan Ilič. Defenziva Býků, v níž znovu nefiguroval na lavičce sedící David Zima, tak ukončila sérii tří utkání bez inkasovaného gólu.

FC Turín hraje s Udinese

Sobota svede dohromady i FC Turín a Udinese. Domácím se v prosinci podařilo prolomit výsledkovou krizi a polepšit si v tabulce, jenomže to samé se nedaří Udinese. "Zebry" mají po šestnácti kolech pouze jednu výhru a jako zázrakem se ještě drží nad sestupovým pásmem.

Obrana Turína vystavila Empoli kalibru videorozhodčího. Zima při výhře opět zahříval lavičku

Hráči Turína porazili v 16. kole Serie A Empoli 1:0 gólem Duvána Zapaty ze 25. minuty. Diváci ovšem byli svědky většího počtu branek, jelikož hned dvakrát rozvlnili síť i hráči Empoli. Pokaždé je ale o radost připravila kalibrovaná čára videorozhodčího, která tak zásahy týmu z jihu Itálie zneplatnila. I proto Azzurri zůstali na sestupové příčce, zatímco domácí se posunuli do horní poloviny tabulky. Celý zápas pozoroval z lavičky reprezentační bek David Zima, jenž v tomto ročníku zasáhl pouze do pěti duelů Býků.

Trápící se Empoli jede na půdu nevyrovnaného Turína

Turín se v sobotu večer pokusí navázat na dobrou domácí formu proti Empoli v souboji týmů, které si rády zastřílejí. Pokud tedy hrají proti sobě, neboť bez branek se oba týmy za posledních deset let rozešly jen dvakrát.

Fanoušci ve Frosinone poprvé v sezoně neviděli ani gól. Osud utkání odmítl změnit mladý sudí

Frosinone na čtvrtou domácí výhru v řadě nedosáhlo, jelikož v 15. kole Serie A remizovalo s Turínem 0:0. Ústřední postavou úvodu duelu byl teprve 35letý rozhodčí Luca Massimi, jenž nejprve odpustil druhou žlutou kartu v rychlém sledu Anthonymu Oyonovi a krátce nato po penaltovém apelu Canarini šalamounsky našel u monitoru VAR faul na polovině hřiště. Zápas pak i kvůli tomu dospěl k premiérové bezbrankové remíze na Stadio Benito Stirpe v ročníku, Giallazzurri přesto měli malý důvod k radosti, když vůbec poprvé v historii nejvyšší italské soutěže získali proti Býkům alespoň bod. David Zima se na trávník dostal v 83. minutě.

Frosinone se chce vrátit k dobrým výsledkům, proti bude Turín

Zapomenout na porážku v Miláně budou chtít fotbalisté Frosinone. Kanarini přivítají v neděli FC Turín, který je povzbuzen vysokou výhrou nad Atalantou. Oba celky od sebe dělí pouhý bod.

Atalantu srazil býk z její vlastní stáje. Znalosti bergamského prostředí dvakrát využil Zapata

Hráči Turína FC vyhráli ve 14. kole Serie A na domácí půdě nad Atalantou 3:0. O tříbodovém zisku Býků rozhodl ve 22. minutě Duván Zapata, který je na hostování v klubu z Piemontu právě z Bergama. Rodák z Cali dokonce stihl na začátku probíhajícího ročníku italské nejvyšší soutěže v dresu Nerazzurri i skórovat. Po změně stran pak pojistil vedení Granaty z pokutového kopu Antonio Sanabria, na něhož v závěrečném nastavení navázal dalším gólem kolumbijský útočník Zapata.

Atalanta tři kola nevyhrála, podaří se jí to v Turíně?

Už tři kola v řadě nedokázala Atalanta zvítězit, na čtvrtý pokus pocestuje do Turína. Granata ale nemá konzistentní výsledky a navzdory domácímu prostředí nebude favoritem. Ve prospěch Orobici ještě hraje lepší vzájemná bilance.

Odvolaná trefa Vlašiče zbrzdila tempo zápasu. Vyrovnaný duel zvládla lépe Bologna

Dohrávka 13. kola Serie A mezi Bolognou a Turínem FC vynesla domácím zásluhou výsledku 2:0 pohárové pozice. Utkání nezačalo pro Rossoblu vůbec dobře, od inkasování branky Nikoly Vlašiče je však zachránil zásah videorozhodčího. Zbytek prvního poločasu provázela spíše opatrnost a statistická vyrovnanost, a proto vzal otěže do svých rukou Giovanni Fabbian a vítězným gólem z 56. minuty zápas rozhodl. David Zima přihlížel prohře svého celku pouze z lavičky náhradníků.

Boloňa se může proti Turínu přiblížit pohárům

Od vyrovnaného středu tabulky se mohou hráči Boloni katapultovat do blízkosti evropských pohárů. Vede k tomu jediná cesta: porazit FC Turín. Granata je přitom v podobném postavení a na Boloňu ztrácí jen dva body.