RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Další články

Lens se pokusí přerušit čtyřzápasovou sérii bez výhry, doma narazí na poslední Clermont

Velmi nepříjemnou sérii aktuálně zaznamenává Lens. Sice drží šestou příčku, tedy tu poslední zaručující postup do pohárové Evropy, pokud by však pokračovalo v nastoleném trendu, brzy by o svoje postavení mohlo přijít. A další zaváhání s Clermontem, na dně tabulky usazeným soupeřem, prostě nepřipadá v úvahu. Jinak může opravdu vážně ohrožovat ony prvotní cíle.

Česku roste před Eurem nečekaná hrozba, mladý Gruzínec vybojoval Métám cenný triumf

Fotbalisté Mét porazili ve 29. kole Ligue 1 na domácím hřišti Lens 2:1. Předposlední tým tabulky působil proti druhému celku loňské sezony sympatickým dojmem, zápas se však pro něj nevyvíjel dobře. Už ve 13. minutě totiž potrestal z penalty faul brankáře Florian Sotoca. Les Grenats ovšem ještě v první půli skóre otočili zásluhou Georgese Mikautadzeho. Tomu roste fazóna, když vsítil čtyři branky za poslední dvě klání, a bude tak možná zatápět i českým obráncům na evropském šampionátu.

Preview: FC Metz - RC Lens

O předehrávku dalšího kola francouzské ligy se postarají dva celky, které mají zcela jiné starosti. FC Metz hrozí sestup, RC Lens naopak bojuje o další účast v evropských pohárech.

Prvoligový návrat Le Havru do Lens po 22 letech skončil ziskem bodu

Fotbalisté Lens sice ve 28. kole Ligue 1 přerušili sérii dvou porážek, na svém hřišti však jen remizovali s Le Havrem 1:1. O úvodní trefu se postaral polský záložník Przemyslaw Frankowski, který nalomil nováčka dalekonosnou ranou. Nejstarší francouzský klub, jenž byl založen už před 152 lety, ovšem na Stade Bollaert-Delelis, kde se v rámci nejvyšší soutěže představil poprvé od roku 2002, dokázal srovnat, když zužitkoval nabídnutou penaltu Emmanuel Sabbi.

Lens míní napravit pokažené derby, doma narazí na trápící se Le Havre

Poslední dva duely Lens nevyšly podle představ. A může být rádo, že po dvou porážkách nespadlo ze šesté příčky, která zatím jako ta poslední zajišťuje kvalifikaci na evropskou scénu. Ve střetnutí s Le Havrem potřebuje nutně zabrat, aby si svoje postavení upevnilo a nemuselo se bát toho, že ho někdo předskočí. Hosté každopádně nejsou v dobrém rozmaru a též body bez okolků potřebují.

Severofrancouzské derby ovládlo Lille, obranu Lens provětral svěží vítr z jihu Evropy

Fotbalisté Lille porazili ve 27. kole Ligue 1 na vlastním hřišti regionálního rivala z Lens 2:1. Hlavní postavou Derby du Nord se stal Edon Zhegrova, jenž zatápěl obráncům soupeře technickými finesami. Výborný výkon navíc ozdobil jednou brankou v každém poločase. Dogy se tak po páteční předehrávce dostaly ve vyrovnaném čele tabulky na třetí místo, zatímco druhá prohra Racing Clubu v řadě dala opět možnost Marseille bodově se dotáhnout na pohárové příčky.

Derby du Nord: Ligue 1 začne po repre pauze zostra, Lille doma uvítá rivala z Lens

Jediný bod od sebe dělil po březnové reprezentační přestávce Lille a Lens, tedy celky, které usilují o top čtyřku, a tudíž o účast v Lize mistrů pro příští sezónu. A jejich vzájemný souboj v Derby du Nord bezpochyby prověří, jestli mají na plnění tohoto úkolu potřebné schopnosti. Obě mužstva se v posledních kolech potkala s určitými výpadky, neměla nicméně snadný los.

Nice se s rolí outsidera popasovalo na výbornou, rozjeté Lens opět pomohl zbořit Moffi

Fotbalisté Nice zvítězili ve 26. kole Ligue 1 na stadionu Lens 3:1 a připsali si první ligovou výhru od konce ledna. Úvodní gól vstřelil už v 11. minutě Terem Moffi, který rozhodl i předchozí vzájemný duel. Na jeho zásah navázal v úvodu druhého poločasu Khéphren Thuram a třetí trefu přidal z penalty znovu Moffi, jenž se proti Racingu prosadil už počtvrté v této sezoně. Les Aiglons se tak díky výhře posunuli o bod právě před Lens a v průběžné tabulce se usadili na čtvrtém místě.

Nice se pokusí přerušit šňůru nezdarů, podstoupí dalekou cestu do Lens

Poslední dva zápasy vyšly Lens náramně. Po vítězstvích v Lyonu a nad Brestem každopádně náročný los neustává, při sobotním večeru teď před vlastními fanoušky přivítá letošní sezónní štiku z jihu Francie. Nice nicméně v posledních několika týdnech neproplouvá vodami Ligue 1 jako hbitá ryba, spíše hledá cestu z kalnějších břehů. Ze druhé pozice spadlo už na šestou.

Dlouhá série neporazitelnosti Brestu skončila na půdě hladového Lens

Lens porazilo na domácím hřišti ve 25. kole Ligue 1 Brest 1:0. Jediný gól v utkání chudém na šance si vzal na starost obránce Ruben Aguilar, který tak vstřelil premiérovou branku v dresu Racing Clubu, kam se v létě přesunul z Monaka. Právě na průběžně třetí knížecí celek se domácí dotáhli v neúplné tabulce, Piráty naopak inkasovaná branka po třech duelech s čistým kontem odsoudila k první ligové porážce od začátku listopadu.

Piráti z Brestu podnikají nájezd do Lens. Vyloupí druhý celek tabulky Stade Bollaert-Delelis?

Asi stěží by někdo před začátkem sezóny odhadoval, že měření sil mezi Lens a Brestem může mít status šlágru kola. Pokud se ale podíváme na výsledky obou celků, nelze než v souvislosti ostatních zápasů takto hovořit. I kdyby hosté prohráli, z druhé příčky nespadnou. Tenhle duel tak jako tak určitě hodně naznačí, jestli to s postupem do Ligy mistrů doopravdy myslí vážně.

Lyon setkání se Sotocou znovu bolelo, v oblíbeném městě zužitkoval gólový apetit i Wahi

Lens vyhrálo ve 24. kole Ligue 1 na stadionu Lyonu 3:0. Atraktivní první poločas ve 43. minutě gólově zakončil Florian Sotoca, jenž oslavil pátý příspěvek v letošní sezoně. Muž, který byl v minulém vzájemném utkání vyloučen za drsný faul na Nicoláse Tagliafica, tak ukončil domácímu týmu pětizápasovou sérii bez porážky. Po změně stran pojistil triumf z penalty Elye Wahi, jenž ve svém minulém klání v Lyonu skóroval hned čtyřikrát. Les Gones tedy zůstali ve spodní půlce tabulky, naopak hosté poskočili zpět na šestou příčku.

Lyon nakonec bez Lacazetteho. Sérii výher se pokusí protáhnout v utkání s Lens

Lyon v úterý potvrdil, že se vehementně snaží napravit to, co zpackal hlavně v první polovině sezóny, a vklouzl do semifinále Coupe de France. Ve sbírání pozitivních výsledků pokračuje i na poli Ligue 1, přičemž proti Lens se pokusí o protáhnutí svojí série ligových výher na číslo pět. Hosté se v Auvergne-Rhone-Alpes naopak pokusí napravit minulou porážku s Monacem.

Lens po vyhoření v pohárové Evropě schytalo další tvrdý direkt od Monaka

Monako zvítězilo ve 23. kole Ligue 1 na stadionu Lens 3:2. Hostující celek si sice v první půlhodině vypracoval dvougólový náskok, ten však v 77. minutě dokázal plně smazat Wesley Saïd. Po mizerně zahrané penaltě Folarina Baloguna se ale knížecí klub přece jen dočkal rozhodující trefy, když se v nastaveném čase podruhé v utkání prosadil Takumi Minamino. Racing Club tak po prohospodařeném duelu v Evropské lize ještě přiživil své trápení.