RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Lens se pokusí navázat na formu před reprezentační pauzou, venku narazí na Le Havre

Lens si procházelo od začátku sezóny poměrně nepříjemnou výsledkovou krizí. Teď už se ale zdá, že je na těch vlnách, na kterých loni proplouvalo v Ligue 1 až k pozici vicemistra. Pořád ovšem nesmí sjíždět do jiných vod, musí se držet na těch silných, aby napravilo to, co několik týdnů zpátky popackalo. Po reprezentační přestávce se v pátek představí na půdě Le Havru.

Lens se vymanilo ze sestupového pásma. Autora vyrovnávací branky našel trenér na lavičce

Fotbalisté Lille remizovali v osmém kole Ligue 1 na hřišti Lens 1:1. Ačkoliv Dogy tahaly po většinu času za kratší konec, dostaly se v nastavení prvního poločasu zásluhou Benjamina Andrého do vedení. Hostující kapitán se prosadil podruhé z posledních tří ligových klání, a již nyní tak překonal počet svých zásahů z minulého ročníku. Aktivita však nakonec Racing Clubu vynesla zasloužené vyrovnání, o které se zkraje závěrečné dvacetiminutovky postaral střídající Deiver Machado, jenž byl na trávníku pouze několik vteřin.

Když fanoušci útočí kyselinou: Lens v Derby du Nord přivítá rivala z Lille

Že by mohlo Derby du Nord vřít více než kdy jindy, naznačili už dva dny před tímto duelem fanoušci. Jen těsné poté, co Lens v Lize mistrů, kterou uvítalo na svém stadionu po více jak 20 letech, skolilo Arsenal, řešili hlavně trávníkáři nepříjemný problém. Pochopitelně domácí příznivci, bouřliví a nesmlouvaví, by mohli dát hráčům Lille všechny události pořádně sežrat.

Sakovo zranění podtrhlo smolný večer Arsenalu. Fanoušky Lens poslal do euforie Wahi

Fotbalisté Lens porazili ve druhém kole skupiny B Ligy mistrů na vlastním hřišti Arsenal 2:1. Hosté přitom začali utkání slibně, po úvodní brance Gabriela Jesuse ze 14. minuty však šlo pro Gunners vše z kopce.

Arsenal po úvodní drtivé výhře nad PSV chce uspět i na půdě francouzského outsidera RC Lens

Francouzské Lens se vrátilo do hlavní fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže po dlouhých dvaceti letech a při své obnovené premiéře rozhodně neselhalo, jelikož z půdy úřadujícího vítěze Evropské ligy si odvezlo velmi cenný bod za remízu 1:1. Nyní se sice poprvé představí na domácí půdě, nicméně čeká ho velmi těžký oříšek v podobě největšího favorita skupiny B z Londýna - tedy Arsenalu.

Loňská kometa z Lens se začíná probouzet, gólově se prosadila letní posila do útoku

Hráči Lens v sedmém kole Ligue 1 porazili domácí Štrasburk 1:0. Vyrovnané utkání rozhodla jediná trefa ze 16. minuty, o kterou se po krásné kličce postaral 20letý Elye Wahi, pro nějž šlo o první gól v dresu hostujícího celku. Racing Club, který po senzačním úspěchu v minulém ročníku zažíval rozporuplný start nové sezony, si tak připsal druhé vítězství v řadě. Zatímco domácí tým, jenž v uplynulém roce bojoval o záchranu, před víkendovými zápasy setrval na šesté příčce.

Lens se pokusí vymanit ze spodku tabulky na půdě Štrasburku

RC Lens se minulý týden dočkal první letošní výhry a ve Štrasburku na to hodlá navázat. Domácí jsou šestí, vysoká výhra by je dokonce katapultovala na první místo.

Trápící se Lens vydřelo proti Toulouse cennou výhru. Domácí dav dostal do varu Guilavogui

Lens vyhrálo v šestém kole Ligue 1 na svém hřišti nad Toulouse 2:1. Začátek duelu však znovu nabyl tradičního letošního scénáře pro Racing Club. Ten byl opět na place aktivnějším týmem, avšak ve 33. minutě mu uštědřil lekci z produktivity soupeř, jehož poslal do vedení César Gelabert. Domácí se ovšem tentokrát vybičovali k obratu, k němuž zavelel ještě před pauzou Wesley Saïd. Tradičně skvělá atmosféra na severu Francie se ukázala jako klíčová pro povzbuzení hráčů ve žluto-červených dresech i ve druhé půli, kdy jim první tříbodový zisk v sezoně zajistil Morgan Guilavogui.

Odlepí se Lens po zápase s Toulouse ode dna tabulky?

Obhájce druhého místa snad ani nemohl začít ročník hůř. TFC se však tváří býti vhodným soupeřem k nastartování dobré série. I proto, že ze vzájemného klání vyšel klub ze Stadium Municipal vítězně naposledy v roce 2011.

Lens si ze střetu tápajících celků odneslo bod. Fulgini napodobil českou legendu

Sevilla remizovala v prvním duelu skupiny B Ligy mistrů v domácím prostředí s Lens 1:1. Souboj celků, které úvod letošní sezony nezastihl v ideálním rozpoložení, gólově otevřel již v deváté minutě domácí Lucas Ocampos, na jehož branku ještě do poločasu stihl zareagovat Angelo Fulgini. Ten se stal prvním hráčem od dob Vladimíra Šmicera, jenž za Racing Club v milionářské soutěži skóroval z přímého volného kopu. Českému fotbalistovi se totéž povedlo před téměř 25 lety.

V souboji trápících se celků vyzve Sevilla Racing Lens

Sevilla má za sebou turbulentní ročník. Po tragickém výkonu v lize se dokázala "vykoupit” ziskem evropské trofeje a probojovat se do Ligy mistrů. Zde se ve středu večer utká se svým prvním soupeřem, Racingem Lens. Ten se v lize hledá a je s velkým podivem, že bude muset zabojovat o první soutěžní vítězství této sezóny.

Méty zasadily vicemistrovi lekci z produktivity. Pohádka Lens se v nové sezoně změnila v horor

Méty navzdory papírovým předpokladům zvítězily v pátém kolem Ligue 1 na půdě loňského vicemistra Lens 1:0. Domácím ke skórování nepomohla ani drtivá územní a střelecká převaha, naopak hosté rozhodli ze svého jediného střeleckého pokusu první půle, když se ve 37. minutě akrobaticky prosadila nová akvizice ze švédského Djurgardenu Joel Asoro. Les Sang et Or tak prozatím prožívají sezonu hrůzy, když se před duelem v Lize mistrů nachází v domácí soutěži na sestupových pozicích.

Utrápené Lens se sklonilo i před Knížaty. Neporažené Monako vyšvihla výhra do čela ligy

Hrozivý vstup Lens do sezony pokračoval i ve čtvrtém kole Ligue 1, ve kterém Racing Club padl na půdě Monaka 0:3. Knížata rozhodla o třetí výhře v letošním ročníku už v prvním poločase, když nejprve otevřel skóre svou premiérovou trefou v dresu Monaka Stephane Singo, na kterého navázal Aleksandr Golovin. Domácí tak udrželi neporazitelnost a posunuli se do čela tabulky. Hosté naopak museli spolknout již třetí prohru a s pouhým jedním bodem zůstávají u dna celé soutěže.

Debutuje Balogun? Monaco přivítá dosud nevalně působícího vicemistra z Lens

Velmi zvučnou a pro Ligue 1 známou posilu do svých řad zlákalo Monaco při závěrečných dnech letního přestupového období. Folarin Balogun loni pálil jeden gól za druhým v dresu Remeše, rozhodl se přitom zůstat ve Francii a přijal nabídku od Knížat. Teď se může konat jeho debut proti úřadujícímu vicemistrovi, Lens by přitom už bezpochyby potřebovalo zabrat.

Mbappé už zase gólově táhne PSG. V souboji loňských hegemonů udeřil i Asensio

PSG si v novém ročníku Ligue 1 připsalo první vítězství, když ve třetím kole porazilo Lens na vlastním hřišti 3:1. V duelu dvou nejlepších celků minulé sezony se na branku čekalo do závěru úvodního dějství, kdy k plnému bodovému zisku přiblížil domácí Marco Asensio. Pro španělského útočníka, jenž v létě opustil jako volný hráč Real Madrid, šlo o první soutěžní trefu v dresu Pařížanů. Po změně stran pak porážku Racing Clubu zpečetil Kylian Mbappé, jenž se tak prosadil i ve druhém utkání po návratu do sestavy.