Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Pachuť je velká, Holeš neměl být vyloučen, řekl Provod po vyřazení s AC Milán

Záložník Lukáš Provod odehrál podstatnou část utkání se slavným AC Milán s kapitánskou páskou na rukávu. Radost z toho však neměl, převzal ji po Tomáši Holešovi, který byl již po dvaceti minutách vyloučen.

Karetní memento vzalo slávistům vítr z plachet. Milánská letka zničila obranu do poločasu

AC s přehledem zvládlo osmifinálovou odvetu Evropské ligy, když na půdě Slavie zvítězilo 3:1. Pražané, kteří museli dohánět dvougólové manko z Milána, se už od úvodních minut snažili dostat do tlaku.

Sparta dostala za ligové a pohárové derby pokutu 170 tisíc, Slavia 140 tisíc

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké.

Ztráta dvou branek? Ze sedmi případů to Slavia v pohárech zvládla třikrát

Celkem sedmkrát ve své historii čelili fotbalisté pražské Slavie situaci, která je před nimi i dnes večer. A sice, že si v evropských pohárech přivezli do domácí odvety dvoubrankové manko.

Musíme mít stejné nastavení jako proti Římu, nabádá Holeš před odvetou s AC Milán

Podle Tomáše Holeše musí Slavia ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy proti AC Milán předvést stejný výkon a nasazení jako při podzimním domácím vítězství ve skupině nad AS Řím. Třicetiletý reprezentační obránce na tiskové konferenci ujistil, že čeští vicemistři jsou navzdory porážce 2:4 v úvodním utkání na San Siru dostatečně sebevědomí.

Trpišovský si před odvetou s AC nepřeje penalty, trápí ho absence v záloze

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský by se v odvetě osmifinále Evropské ligy s AC Milán raději vyhnul penaltovému rozstřelu. Uvedl to na předzápasové tiskové konferenci na stadionu v Edenu.

Slavia se proti AC Milán pokusí otočit osmifinále Evropské ligy

Slavie ve čtvrtek odehrají před vyprodaným Edenem odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Pražané se proti italskému gigantovi pokusí o senzaci a obrat dvojzápasu poté, co před týdnem utrpěli na San Siru v dlouhém oslabení porážku 2:4.

Má fantastický obstřel a dynamit v noze, pochválil Juráska trenér Trpišovský

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský byl po domácím utkání 24. kola první ligy proti Teplicím (4:0) spokojený nejen s předvedenou hrou svého týmu, ale i s výkonem Matěje Juráska.

Sešívaní hodili rukavici Spartě, obětavou defenzivu Teplic zlomila Juráskova ostrostřelba

Fotbalisté Slavie porazili ve 24. kole Fortuna ligy na domácí půdě Teplice 4:0 a zařadili se o bod za rivala z Letné. Klíčovou postavou duelu se stal nedávno uzdravený Matěj Jurásek, jehož dvě povedené trefy z hranice vápna ze závěru první půle ukončily do té doby povedený defenzivní výkon Severočechů. V bráně Pražanů se objevil znovu Jindřich Staněk, jenž si i ve svém druhém ligovém zápase v dresu sešívaných připsal čisté konto, a potvrdil tak plynulé převzetí pozice gólmana číslo jedna.

Do Edenu se valí fanoušci Teplic. Pomohou "Sklářům" překvapit Slavii?

Po dvou neúspěšných derby a porážce při výletu do Milána by Slavia zase ráda zvítězila. Proti Teplicím se od sešívaných nic jiného ani nečeká. Nicméně "Skláři" už Pražany v probíhající sezóně jednou zaskočili, v neděli se navíc budou moct spolehnout na své příznivce.

Masopust dotáhl Olayinku. Je to pro mě velká čest, říká o dorovnání rekordu

Lukáš Masopust si vážil toho, že v úvodním osmifinále Evropské ligy v Miláně proti AC vyrovnal slávistický rekord v počtu odehraných zápasů v pohárech. Jednatřicetiletý defenzivní univerzál podle klubového webu naskočil za Pražany do 55. utkání v soutěžích UEFA a dotáhl tím někdejšího nigerijského křídelníka červenobílých Petera Olayinku.

Miláne, trochu rizika, ale nevadí. Slavia předvedla skvělý výkon, uznávají v Itálii

Slova uznání si v Itálii vysloužili hráči pražské Slavie. V úvodním utkání osmifinále Evropské ligy podlehli AC Milán 2:4, místní média ale oceňují, že i v dlouhém oslabení bez vyloučeného Dioufa dokázal tým trenéra Jindřicha Trpišovského favoritovi na San Siru výrazně zkomplikovat život. Italský tisk varuje "Rossoneri", že odveta v Edenu může být za týden ještě velmi náročná.

Ten gól mi asi utkví v paměti do konce života, byl rád za vstřelenou branku Douděra

Slávistický univerzál David Douděra označil svůj gól v úvodním osmifinále Evropské ligy v Miláně proti AC za největší zážitek v životě. Pětadvacetiletý pravý obránce či záložník zároveň litoval, že jeho povedený volej nepřispěl k lepšímu výsledku než k porážce 2:4.

Musím před naším týmem smeknout, chválil mužstvo Trpišovský

Přestože hráči Slavie v úvodním osmifinále Evropské ligy prohráli v Miláně s AC 2:4, měl pro ně trenér Jindřich Trpišovský slova chvály.

Srdnatě vzdorující Slavii mrzely koncovky poločasů, náskok AC do odvety vylepšil Pulišič

Historicky první soutěžní střetnutí mezi AC Milán a Slavií Praha ovládli v úvodním osmifinále Evropské ligy domácí Italové v poměru 4:2. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel už ve 26. minutě, kdy za tvrdý šlapák na kotník soupeře uviděl červenou kartu El Hadji Malick Diouf. Rossoneri využili přesilovou hru ještě v první půli, v níž vstřelili hned tři branky. Rozhodující trefu si nakonec připsal Ruben Loftus-Cheek. I proto, že oslabení slávisté dokázali hned dvakrát gólově udeřit po parádních projektilech Davida Douděry a Ivana Schranze.