Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Hála v rodném městě rozesmutnil fanoušky Sigmy, přestřelka z první půle vyústila v remízu

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali ve 23. kole Fortuna ligy s Bohemians 2:2. Čtyřgólový první poločas odšpuntoval nádhernou trefou Erik Prekop, nicméně vedení Klokanům dlouho nevydrželo. Sigma totiž během chvilky otočila stav utkání, nicméně v závěru úvodního dějství inkasovala, a tak se Jiří Saňák při své premiéře v roli oficiálního hlavního kouče domácích musel spokojit s bodem. Vyrovnávací trefu ze 41. minuty měl na svědomí odchovanec olomouckého klubu Martin Hála, který do Prahy zamířil v létě 2022.

Sigma se po konci Jílka chce probudit proti Bohemians

Nepovedený vstup do jara zlomil vaz olomouckému trenérovi Václavu Jílkovi, místo něhož prozatím dostal důvěru jeho asistent Jiří Saňák. Ten si odbude premiéru v důležitém utkání proti Klokanům, kteří se chtějí přiblížit Sigmě i vidině elitní šestky.

Olomouc po sérii zaváhání odvolala Jílka, zastoupí ho asistent Saňák

Václav Jílek nečekaně končí na lavičce Sigmy Olomouc, která tím reaguje na výsledkové trápení pokračující z druhé poloviny podzimní části FORTUNA:LIGY. Sedmačtyřicetiletého kouče dočasně nahradí jeho dosavadní pravá ruka Jiří Saňák.

České Budějovice se díky zásahu „červeného“ Králika odlepily ze dna

České Budějovice porazily na své půdě ve 22. kole Fortuna ligy Sigmu Olomouc 2:1 a posunuly se na 15. příčku tabulky. První poločas nabídl ze strany domácího celku spoustu šancí. V té největší se objevil Samuel Šigut, ale stejně jako jeho spoluhráče jej od štěstí dělila špatná koncovka. V úvodu druhého poločasu smazal střeleckou smůlu červenobílých Martin Králik a následoval jej přesnou hlavičkou v 63. minutě Zdeněk Ondrášek. Střelec první branky pak sice svůj tým oslabil druhou žlutou kartou, avšak početní výhody využil pouze krátce před koncem Filip Novák.

Preview: Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc

Karviná v sobotu uhrála jen bod a České Budějovice tak mají možnost odlepit se z posledního místa tabulky. Výhodou bude domácí prostředí, na jihu Čech se představí Sigma Olomouc.

Závěrečný rest z podzimu doplnil teplický Bílek. Černá série Olomouce bez gólu pokračuje

Sigma Olomouc nezvládla poslední dohrávku podzimní části Fortuna ligy, když v duelu 18. kola nestačila na Teplice v poměru 0:2. Tradičně pečlivý defenzivní výkon Sklářů podpořil ve 22. minutě rozhodující trefou Michal Bílek, jenž ve svých 26 letech zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Naopak Hanáci, kteří po vyloučení Víta Beneše ze 70. minuty dohrávali v oslabení, se přesného zásahu v tomto kalendářním roce ještě nedočkali a jejich náskok na domácí celek se ztenčil na pouhé dva body.

Olomouc cestuje do Teplic. Ukončí Sigma čekání na výhru?

Olomoucká Sigma zvítězila za posledních devět ligových kol jen jednou. I proto se jí moc nedaří vylepšit vyhlídky na postup do pohárové Evropy. Zlepšit se Hanáci hodlají v dohrávce 18. kola na hřišti Teplic, které naopak mohou být s posledními výsledky poměrně spokojeny.

Olomoucká ofenziva se neprobrala ze zimního spánku ani v duelu s Hradcem

Sigma Olomouc remizovala ve 21. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 0:0. Diváci na Andrově stadionu však nemuseli své návštěvy litovat, jelikož viděli poměrně atraktivní hru plnou šancí. Ty největší spálili Filip Novák a hostující Daniel Vašulín, jejichž pokusy skončily na tyči. Hanáci tak ani ve druhém zápase po zimní pauze neskórovali a klesli na šesté místo. Dělba bodů příliš nepotěšila ani Votroky, kteří měli příležitosti zlomit duel na svou stranu a remíza jim v touze vystoupat nad pozice skupiny o udržení moc nepomohla.

Olomouc se hodlá revanšovat. Doma přivítá "známé" z Hradce Králové

Co napravovat má olomoucká Sigma po svém vstupu do jarní části ročníku. Hanáci před týdnem zaslouženě prohráli v Liberci, což trenéry vůbec nepotěšilo. Bude si jeden z adeptů na postup do pohárové Evropy počínat lépe doma proti Hradci Králové?

Trefa Starou dámou prověřeného mladíka pomohla Liberci k povedenému vstupu do jara

Fotbalisté Olomouce padli ve 20. kole Fortuna ligy na půdě Liberce 0:2. Domácí tým měl blíže ke gólu již v první půli, nicméně pokus Olafa Koka skončil i kvůli teči brankáře pouze na tyči. Rozhodnutí tak přišlo až po změně stran, když se ve 48. minutě prosadil povedenou střelou Nicolas Penner, pro něhož se jednalo o premiérovou trefu mezi českou smetánkou. Gól bývalého hráče mládežnických týmů italského Juventusu navíc pomohl klubu z Podještědí bodově se dotáhnout na rivala z Hané.

Poprvé s novým mecenášem: Liberec vstoupí do jara soubojem s Olomoucí

S novým majitelem v zádech vstoupí liberecký Slovan do jarní části sezony. Severočeši zatím sídlí ve středu ligové tabulky a rádi by jistě zamířili i výš. Ambicemi se ovšem netají ani Olomouc, která bez bázně a hany vyhlásila útok na pozice zajišťující kvalifikaci do evropských pohárů.

V Olomouci se chtějí na jaře porvat o pohárovou Evropu

Sigma Olomouc se chce v jarní části první ligy poprat o možnost hrát evropské poháry. Představitelé po podzimu pátého celku tabulky jasný cíl deklarovali na předsezonní tiskové konferenci.

Olomouc nakupovala ve druhé lize, z Prostějova přišel Elbel

Olomouc posílil Jakub Elbel. Třiadvacetiletý levý obránce přestoupil do Sigmy z druholigového Prostějova a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2027. Hanácký klub o tom informoval na svých internetových stránkách.

Singhateh mění Slavii za Olomouc, Sigma ho získala na hostování

Kádr Olomouce posílil ofenzivní univerzál Ebrima Singhateh. Hanáci dnes dotáhli hráčův příchod ze Slavie a získali dvacetiletého gambijského útočníka na roční hostování. Olomoucký prvoligový klub o tom informoval na svém webu.

Olomoučtí remizovali s Austrií Vídeň a vyhráli turnaj na Maltě

Olomoučtí remizovali na závěr přípravného turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cup s Austrií Vídeň bez branek. Sigma zůstala ve třech zápasech na ostrově ve Středozemním moři neporažená a s pěti body za vítězství a dva nerozhodné výsledky díky lepšímu skóre šestý ročník tamního podniku ovládla.