Preview: MFK Karviná - FK Jablonec

Už bez trenéra Jozefa Webera vstoupí do závěrečné části podzimu fotbalisté Karviné. Ostrou premiéru si proti Jablonci odbude nový kouč, dosavadní sportovní ředitel Lubomír Vlk. Dokáže tým pod jeho vedení konečně zabrat a po pěti kolech znovu zvítězit?
VČERA | Previews | 3 komentáře

Karviná odvolala kouče Webera, tým přebírá sportovní ředitel Vlk

Karvinou už nevede Jozef Weber. Vedení klubu den po sobotní prohře na Dukle trenéra odvolalo a na jeho post dočasně dosadilo sportovního ředitele Lubomíra Vlka, kterému bude pomáhat dosavadní asistent Josef Mucha. Klub o tom informoval na svém webu.
05.11. | Aktuality | 57 komentářů

Dukla Praha - MFK Karviná 3:2

Fotbalisté Dukly ve 13. ligovém kole doma s Karvinou dohnali dvoubrankovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Slezané na premiérovou venkovní výhru v tomto ročníku dál čekají. Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.
05.11. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Preview: Dukla Praha - MFK Karviná

Souboj dvou prozatím zhrzených celků se uskuteční na Julisce. Ani Dukla a ani Karviná nejsou v postavení, kdy by si mohli dovolit zaváhat. Body zkrátka potřebují oba dva. Poslední vzájemné měření sil diváky nepotěšilo, neboť v něm nepadla žádná branka.
03.11. | Previews | 3 komentáře

Liberec v dohrávce poháru porazil Karvinou 5:3 po prodloužení

Liberečtí porazili v dohrávce osmifinále domácího poháru Karvinou 5:3 po prodloužení. Slovan poslal po čtvrthodině do vedení Jan Mikula, ve 28. a 39. minutě otočil skóre dvěma góly Jan Kalabiška, ale šest minut před koncem srovnal Matěj Pulkrab. V prodloužení pak o postupu domácího favorita do jarního čtvrtfinále rozhodli Roman Potočný, znovu Pulkrab a Matěj Hybš, za Slezany už jen snížil Ondřej Lingr.
01.11. | Aktuality | 10 komentářů

Slovan Liberec - MFK Karviná 5:3e

Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce osmifinále domácího poháru Karvinou 5:3 po prodloužení. Slovan poslal po čtvrthodině do vedení Jan Mikula, ve 28. a 39. minutě otočil skóre dvěma góly Jan Kalabiška, ale šest minut před koncem srovnal Matěj Pulkrab. V prodloužení pak o postupu domácího favorita do jarního čtvrtfinále rozhodli Roman Potočný, znovu Pulkrab a Matěj Hybš, za Slezany už jen snížil Ondřej Lingr.
01.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

V dohrávce poháru přivítá rozjetý Liberec trápící se Karvinou

Ve středeční dohrávce domácího poháru mezi hráči Liberce a Karviné se potkají dva týmy s odlišnou formou. Zatímco Slovan je v lize po šňůře tří výher na čtvrtém místě, hosté třikrát za sebou prohráli, a tak by si rádi v MOL Cupu aspoň částečně spravili chuť. Utkání má výkop v 16:30.
31.10. | Aktuality | 2 komentáře

Wágnera mrzel neuznaný gól, nemyslí si, že by fauloval

Hráči Karviné i přes prohru 1:3 hodně trápili ligového lídra Plzeň a vytvořili si hned několik gólových šancí. Velkou zásluhu na tom měl především bývalý hráč Plzně Tomáš Wágner, který po svém poločasovém příchodu na hřiště rozhýbal karvinskou ofenzivu a trápil své bývalé spoluhráče. Litoval ale toho, že úzkostlivé rozhodnutí sudího Zbyňka Proskeho připravilo Karvinou o vyrovnání na 2:2.
28.10. | Aktuality | 116 komentářů

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:3

Nadále stoprocentní je Viktoria Plzeň, která zvládla páteční předehrávku na půdě Karviné. Domácí sice byli nepříjemným soupeřem a dokonce sahali po body, ale Plzeň první ztrátu nedovolila a nadále deptá svého největšího konkurenta, tedy pražskou Slavii. Skvělý zápas odehrál brankář Matúš Kozáčik, jenž likvidoval jednu šanci soupeře za druhou.
28.10. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: MFK Karviná - Viktoria Plzeň

Karviná se v páteční předehrávce pokusí zastavit rozjetou Viktorii Plzeň, která ještě neztratila ani bod. Západočeši si na čele ligového pelotonu hýčkají už jedenáctibodový náskok. Karviné se naopak nedaří podle představ, avšak v domácím prostředí vždy představuje nepříjemného soupeře.
27.10. | Previews | 7 komentářů
01.11. Liberec - Karviná 5:3 po prodl. (2:2, 1:2)
Osmifinále MOL Cupu, českého poháru:
Slovan Liberec - MFK Karviná 5:3 po prodl. (2:2, 1:2).
Branky:
84. a 105. Pulkrab, 15. Mikula, 103. Potočný, 117. Hybš - 28. a 39. Kalabiška, 118. Lingr. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Vít. ŽK: Voltr, Pulkrab - Štepanovský, Letič, Puchel, Smrž, Kalabiška, Panák. Diváci: 1289.
Sestavy:
Liberec:
Kolář - Mikula, Kúdela, Karafiát, Hybš - Breite (58. Kerbr), Vácha (46. Kulhánek), Potočný - Ševčík, Pulkrab, Voltr (77. Folprecht). Trenér: Trpišovský.
Karviná: Pastornický - Štepanovský, Janečka, Lischka, Letič - Smrž (79. Lingr), T. Weber - Kalabiška, Puchel (60. Panák), Eismann - Ramírez (71. Wágner). Trenér: J. Weber. (ČTK)
30.10. Šest fanoušků Karviné nesmí rok na fotbal
Podmíněné tresty a k tomu ještě roční zákaz vstupu na domácí i venkovní fotbalové zápasy udělil soud v Karviné šesti fanouškům karvinského klubu. Podle rozsudku, který už je pravomocný, během březnového prvoligového utkání mezi domácí Karvinou a Zlínem (1:0) házeli na plochu dýmovnice a světlice. ČTK to dnes řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Šest mužů ve věku od 22 do 41 let soud odsoudil už dříve. Tresty se ale teprve v těchto dnech staly pravomocnými. "V sektoru domácích zapálili dýmovnice a světlice, které hodili na hrací plochu. Zápas musel být na minutu přerušen," popsala mluvčí. Soud muže uznal vinnými z výtržnictví a narušení průběhu organizovaného sportovního utkání. "Čin spáchali navíc jako členové organizované skupiny," dodala. (ČTK)
28.10. Weber: Odehráli jsme dobré utkání
Karviná ve včerejším ligovém zápase vzdorovala Plzni, nakonec však na favorita nestačila a drží se tak těsně nad sestupovým pásmem. "Můžeme se zase chlácholit, že jsme odehráli dobré utkání, ale bohužel se špatným koncem. Rozhodla první půle, kde jsem udělali dvě individuální chyby. Hlavně ta druhá byla fatální. Ve druhé části jsme se zvedli, vytvořili jsme si tlak, ale dohánět dvoubrankové manko proti Plzni je velmi těžké. Chyběl tomu zázrak v podobě druhého gólu. Ten jsme sice dali, ale nebyl uznaný. Nemám k tomu co říct. Byl jsem spokojený i s výkonem v Teplicích. Ale chybí nám výsledek. Příčin je tam víc. Může nám pomoc, že je na čem stavět, ale je k tomu třeba přidat i výsledky. Střídání to oživila. Doufal jsem, že až tam dám Wágnera, bude to za lepšího výsledku. Teď už to střídání bylo za složitého stavu a nepomohlo to k obratu," zhodnotil utkání trenér moravského celku Jozef Weber. (ČTK)
27.09. Lerch bude opět pískat první ligu
Po roce a půl od svého posledního zápasu mezi Olomoucí a Plzní a o víkendu na prvoligové trávníky vrátí rozhodčí Ondřej Lerch, tomu byl přisouzen zápas Slovácka s Karvinou hraný v sobotu od pěti. (twitter.com/fotbal_cs)
27.08. Karviná se musí obejít bez Šislera
Záložník Jan Šisler dostal jako první hráč v tomto ročníku české ligy čtyři žluté karty a bude kvůli tomu muset vynechat příští kolo. Poslední napomínání si připsal v sobotním duelu s Libercem. (ČTK)
01.08. Pindroch si zachytá v Anglii
Prvního Slováka v historii klubu registruje nejstarší profesionální celek na světě Notts County. Do čtvrté anglické ligy se z Karviné vydává brankář Branislav Pindroch. (nottscountyfc.co.uk)
29.07. Weber: Jsme rádi za úspěšný vstup
Karviná vstoupila do nového ročníku skvěle, když si před vlastními fanoušky poradila s Jihlavou. "Jsme rádi za úspěšný vstup. V úvodu jsme možná byli trochu nervóznější. Za první půli bych ale pochválil oba týmy, protože na první utkání a to teplé počasí se hrálo nahoru dolů a byla tam spousta šancí na obou stranách. Jihlava byla v úvodu rychlejší a aktivnější. Hodně tomu ale pomohla její chyba, kdy jsme se dostali do přečíslení a byl z toho pokutový kop. První branka z penalty nás více uklidnila a změnila ráz utkání. Pak už jsme dominovali a vítězství si zasloužili," řekl po zápase hostující lodivod Jozef Weber. (ČTK)