Karvinský trenér Vlk našel v Kalabiškovi vítězný trumf

Nový trenér Karviné Lubomír Vlk, který nahradil dva dny před záchranářský duelem v Jihlavě Josefa Muchu, si nechal v rukávu trumf jménem Jan Kalabiška. Vytáhl jej podle předem vymyšleného scénáře až na závěrečnou půlhodinu zápasu. S představou, že Kalabiška po svém příchodu na trávník rozhodne o výsledku. Tah vyšel dokonale.
VČERA | Aktuality | 2 komentáře

Vysočina Jihlava - MFK Karviná 0:2

Je dobojováno, je hotovo. Karviná vyhrála v Jihlavě 2:0 a odsoudila jí k sestupu. Hosté šli za vítězstvím od úvodní minuty a po celý zápas byli výrazně lepším týmem. Jihlavě sázka na opatrnou hru nevyšla a nakonec jí nepomohl ani výsledek z Ostravy.
VČERA | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Přímý boj o záchranu! Jihlavě stačí doma proti Karviné i bod.

Zápas o všechno! Vysočina Jihlava přivítá v nejdůležitějším zápase sezony MFK Karvinou a pokud se chce zachránit, nesmí prohrát. V opačném případě by záleželo ještě na výsledku dalších zápasů. Karviná nemá na vybranou, ta na Vysočině musí zvítězit.
25.05. | Previews | 6 komentářů

Karviná před posledním kolem odvolala trenéra, Muchu střídá Vlk

Vedení Karviné odvolalo dva dny před závěrečným utkáním české ligy hlavního trenéra Josefa Muchu. Předposlední tým tabulky nejvyšší soutěže povede v sobotním rozhodujícím duelu o udržení v Jihlavě sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který byl už v posledních dvou kolech s Ostravou a Jabloncem na střídačce po boku odvolaného Muchy.
24.05. | Aktuality | 236 komentářů

Berkovec: Věřím, že to v Jihlavě urveme a ligu zachráníme

Nasazení gólmana Berkovce mělo být nečekaným trumfem karvinských fotbalistů v záchranářském souboji s Ostravou. Přestože devětadvacetiletý brankář udržel nulu, neprosadili se ani jeho spoluhráči a utkání skončilo remízou 0:0, která před závěrečným kolem více hraje do not Baníku.
19.05. | Aktuality | 21 komentářů

MFK Karviná - Baník Ostrava 0:0

Slezské derby skončilo bezbrankovou remízou a oba týmy mají tak nadále záchranu ve svých rukou. O bod lépe je na tom Baník, ale vše se rozhodne v posledním kole.
19.05. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: MFK Karviná - Baník Ostrava

Mezi jeden z nejzajímavějších zápasů 29. kola patří určitě duel mezi Karvinou a Ostravou. Bude se jednat teprve o druhé vzájemné ligové střetnutí těchto blízkých měst. Na podzim byl úspěšnější Baník, když doma dokázal vyhrát 2:1.
18.05. | Previews | 5 komentářů

FK Jablonec - MFK Karviná 2:1

Jablonec porazil Karvinou a zařídil si postup minimálně do předkola Evropské ligy. Hosté naopak zůstávají na předposledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na nejbližší Ostravu. O výhře zelenobílých rozhodl ve druhém poločase Doležal.
13.05. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Preview: FK Jablonec - MFK Karviná

Jablonec bude chtít zapomenout na nezdar z domácího poháru a chce si připsat důležité vítězství pro boj o Evropskou ligu. Proti bude stát Karviná, která taktéž potřebuje body jako sůl, neboť se nad Slezany vznáší hrozba sestupu.
12.05. | Previews | 2 komentáře

MFK Karviná - Dukla Praha 1:3

Karviná nezvládla zápas s Duklou a tři kola před koncem ligy spadla na patnácté místo. Pražané dali domácím lekci z produktivity a po třetí vstřelené brance už měli zápas plně pod kontrolou. Dukla si z Karviné odváží výhru 3:1.
05.05. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře
13.05. Mucha: Odehráli jsme smolné utkání
Karviná prohrála v Jablonci a dvě kola před koncem okupuje předposlední místo. "Pro nás to bylo, dá se říci, smolné utkání. Hra byla vyrovnaná, první poločas si myslím, že jsme měli více ze hry. Bohužel v době, kdy jsme vyváželi balon, jsme o něj přišli a soupeř nás ztrestal. My jsme sice měli šance i střely, ale nic z toho jsme nedotáhli kvalitně. Úvod druhé půle nám vyšel, měli jsme několik šancí a standardek a zaslouženě jsme vyrovnali. Bohužel jsme o chvíli později po centru od Martina Doležala dostali gól, díky kterému Jablonec vyhrál. Chyběly nám kvalitnější finální přihrávky a kvalita v koncovce, která byla na straně soupeře. Ta rozhodla," řekl po utkání Josef Mucha. (ČTK)
22.04. Jsme z výsledku zklamaní, řekl Mucha
Karviná se proti Teplicím ujala vedení, to však dlouho neudržela a nakonec si zapsala pouze bod za remízu 1:1. "Nekoncentrace na startu druhé půle nás stála výhru v tomto velice důležitém utkání, na které jsme se poctivě připravovali. To ovlivnilo průběh celé druhé půle, protože v kabině jsme si něco řekli k taktice, jenže to jsme vedli o gól a najednou to bylo 1:1. Do poločasu jsme nehráli moc dobře, bylo tam dost zkažených přihrávek, zlepšili jsme se po přestávce, ale nevyužili jsme přesilovku, i když tlak byl. Jsme zklamaní," prohlásil kouč Josef Mucha. (ČTK)
14.04. S výsledkem jsem spokojený, řekl Mucha
Slavia ve včerejším ligovém duelu porazila Karvinou, ta však byla sešívanému celku až nečekaně vyrovnaným protivníkem. "S výkonem jsem spokojený, s výsledkem už méně. Zápas se musel líbit, oboustranně to bylo nahoru dolů. V prvním poločase se nám podařilo jít do vedení, měli jsme tam možná i další nebezpečné akce. Bohužel z první akce soupeře jsme inkasovali, kdy nám to prostrčili za obranu. Ale hráli jsme solidně, byli jsme dost na míči. Chtěli jsme tak pokračovat i v druhé půli a myslím, že se nám to i dařilo. Pak jsme jednou později dostoupili Stocha a dostali jsme druhý gól, což pro nás bylo takové zlomové. Myslím, že v tomhle zápase byl rozhodujícím faktorem Stoch, kterému utkání enormně vyšlo. Dal dva góly a zápas v podstatě rozhodl. Do 85. minuty byl zápas naprosto vyrovnaný. Cítil jsem, že tu dnes mohli dosáhnout na body. Trošku to i zamrzí. Možná, že Slavia působila jako zkušenější ve zlomových momentech. Odehráli jsme ale dobrý zápas a potřebovali bychom takový výkon zopakovat za týden," řekl po utkání hostující kouč Josef Mucha. (ČTK)
08.04. Mucha: Nebyli jsme vůbec nebezpeční
Utkání Karviné se Slováckem kýženou branku nepřineslo, přesto domácí mužstvo natáhlo sérii bez porážky. "Ani nevím, co bych dneska měl hodnotit. Není co. Kromě břevna jsme si nic nevytvořili, nebyli jsme vůbec nebezpeční. Byli jsme Slovácku slabým soupeřem, jsem moc zklamaný z našeho výkonu. Asi je na místě se omluvit divákům, protože to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Vázla nám kombinace i přechodová fáze, pokazili jsme spoustu lehkých míčů. Aktivní jsme nebyli prakticky vůbec. Jediným pozitivem je snad jen ta udržená nula," prohlásil karvinský trenér Josef Mucha. (ČTK)
04.03. Hofmann dvakrát nepomůže Slovácku
Stanislav Hofmann ze Slovácka se stal po karvinském Janu Šislerovi druhým hráčem v této sezoně první ligy, který obdržel osm žlutých karet a bude muset vynechat příští dvě kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká Branislava Miloševiče z Dukly Praha, Jakuba Považance z Jablonce a Petera Štepanovského z Karviné. (ČTK)
18.02. Šisler jako první dostal osm žlutých
Karvinský Jan Šisler jako první fotbalista v této ligové sezoně nasbíral osm žlutých karet, což automaticky znamená dvouzápasový distanc. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká plzeňského Daniela Koláře a Siima Lutse z Bohemians 1905, který navíc může pykat i za červenou kartu. V 17. kole nebyl vyloučen nikdo jiný a počet červených karet v sezoně tak stoupl na 25. Žlutých karet rozdali rozhodčí na úvod jara 29, což v součtu s předchozími zápasy ligového ročníku činí 524 napomenutí. (ČTK)
18.02. V české lize se bouří spodek tabulky
Včera na úvod jarní části sezony vyhrály hned tři z posledních pěti týmů podzimní tabulky (Jihlava, Slovácko, Karviná), což se naposledy v českém prostředí stalo před dávnými 26 lety v sezoně 1991/92 (Hradec Králové, Vítkovice, Cheb). (twitter.com/fotbal_cs)
10.02. Trnava - Karviná 3:1