MFK Karviná - Dukla Praha 2:1

Nováčkovská euforie pokračuje! Karviná dnes v domácím prostředí zdolala brankami Pavla Dreksy a Petra Galušky pražskou Duklu 2:1 a na svém kontě má už sedm bodů. Pro svěřence Jaroslava Šilhavého to byla už druhá porážka ze čtyř utkání.
20.08. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Preview: MFK Karviná - Dukla Praha

Karvinské fotbalisty čeká druhé domácí vystoupení a soupeřem jim bude Dukla. Nováček v minulém kole šokoval výhrou v Mladé Boleslavi a nějak podobně by chtěl zaskočit i svého tabulkového souseda z Julisky.
19.08. | Previews | 3 komentáře

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:2

Trenér Leoš Kalvoda začal angažmá u fotbalistů Mladé Boleslavi překvapivou porážkou, když si na favorita ve 3. kole první ligy překvapivě vyšlápl nováček z Karviné. Výhru 2:1 si Karvinští zajistil obratem během jediné minuty druhé půle. Na gól Jakuba Rady z první půle totiž slepenými brankami odpověděli Marek Janečka a Jan Šisler. Karviná se tak dočkala své první výhry v nejvyšší soutěži, Mladá Boleslav naopak doma prohrála poprvé po roce.
14.08. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů

Karviná získala zkušeného stopera Košťála ze Senice

Karvinou posílil zkušený stoper Pavel Košťál. Pětatřicetiletý obránce do týmu nováčka nejvyšší soutěže přišel ze slovenské Senice. Klub získal na hostování ze Slavie také osmnáctiletého obránce Libora Holíka.
12.08. | Aktuality | 43 komentářů

Preview: FK Mladá Boleslav - MFK Karviná

Společně s Jabloncem je stoprocentní už jen Mladá Boleslav, která bude mít navíc velkou možnost dostat se na devět bodů. V domácím prostředí totiž přivítá nebezpečného nováčka z Karviné. To vše už pod novým koučem Leošem Kalvodou...
12.08. | Previews | 11 komentářů

Laštůvka si užívá, že na stadion konečně dojíždí z domova

Po šestnácti letech si fotbalový brankář Jan Laštůvka zachytal znovu v karvinském dresu a nováčkovi soutěže v domácí ligové premiéře pomohl k remíze 1:1 s Brnem. A to i díky tomu, že v závěru prvního poločasu zmařil sólový průnik Francise Litsingiho.
06.08. | Aktuality | 19 komentářů

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 1:1

Fotbalisté Karviné v domácí prvoligové premiéře remizovali s Brnem 1:1. Nováčka poslal v utkání 2. kola do vedení už svým třetím gólem v sezoně slovenský útočník Pavol Jurčo, ale o dělbu bodů se o deset minut později postaral brněnský kanonýr Jakub Řezníček. Zbrojovka po odkladu duelu se Slavií ve svém úvodním zápase ročníku remízu udržela navzdory tomu, že celou druhou půli hrála bez vyloučeného Radka Buchty.
06.08. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Preview: MFK Karviná - Zbrojovka Brno

Historická chvíle pro Karvinou je tu! Místni fotbalový klub se poprvé představí v lize doma, na zbrusu novém, útulném stadionku a soupeřem bude ambiciózní Brno. Pro Zbrojovku půjde o start do nové sezony, neboť před týdnem byl její duel se Slavii odložen.
06.08. | Previews | 12 komentářů

Karvinou posílil brankář Laštůvka

Karvinské fotbalisty posílil brankář Jan Laštůvka. Čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentační gólman se s vedením prvoligového nováčka dohodl na roční smlouvě. Do české nejvyšší soutěže se vrací po 12 letech.
04.08. | Aktuality | 87 komentářů

FK Jablonec - MFK Karviná 5:3

Fotbalisté Karviné návrat do první ligy po dlouhých 17 letech výsledkově nezvládli. Nováček prohrál v úvodním kole v přestřelce na půdě favorizovaného Jablonce 3:5, přestože po poločase vedl 3:1. Třetím nejrychlejší gólem v historii soutěže otevřel skóre už ve 12. sekundě hostující Radek Voltr. Největší zásluhu na obratu měl Tomáš Wágner, který zaznamenal hattrick.
30.07. | Komentáře a souhrny | 16 komentářů
20.08. Weber si pochvaloval lepší druhý poločas
Karviná dnes urvala tři body proti Dukle a trenér Jozef Weber neměl pochyb o tom, že o výhře rozhodl hlavně výkon v druhé půli: "Dukla byla silnější s míčem, ale my jsme dnes ani aspiraci na souboj v držení míče neměli. Věděli jsme, že na její straně je větší fotbalová kvalita. Chtěli jsme to nahradit jinými zbraněmi, ale to se nám v první půli nedařilo. Byla tam pasivita, nevypracovali jsem si skoro žádné brejkové situace. Druhá půle už byla o něčem jiném. Pomohla nám branka a to, že Dukla více otevřela hru." (ČTK)
13.08. Weber: Prožíváme velkou euforii
Karviná otočila utkání s Mladou Boleslaví a po třech utkáních má jakožto nováček na kontě čtyři body. "My momentálně prožíváme velkou euforii. Je to naše první velké vítězství v lize. Když to ale zhodnotím s chladnou hlavou, tak musím říct, že jsme měli v první půli obrovské štěstí. Já sám jsem hráčům musel důrazně vyčíst slabou odvahu. Báli jsme se domácích. Ve druhé půli jsme lehce přeskládali sestavu ve středu zálohy. Z obrany jsme tam posunuli ještě jeden štít, protože Jakub Rada je ve velké pohodě a my si toho byli vědomi. Začali jsme to tam lépe vyplňovat a následně se i dostávat do zakončení, což vyústilo ve dvě branky. Ve druhém poločase jsme tak předvedli jasně lepší výkon, než v tom prvním. Přesto dnešní vítězství musím nazvat šťastným, protože domácí hráli hlavně v první půli lépe. My jsme byli ale velmi efektivní. Využili jsme naše dvě šance a vyhráli. Dnes fotbalová štěstěna stála na naší straně," pronesl po utkání kouč Josef Weber. (ČTK)
30.07. Voltr dal třetí nejrychlejší gól
Hráči nováčka z Karviné prožili takřka snový start do prvoligové sezony. Jejich útočník Radek Voltr vstřelil v 1. kole v Jablonci přesnou hlavičkou branku už po 12 sekundách hry a postaral se o třetí nejrychlejší gól historie fotbalové ligy. Za rekordem v podání bývalých útočníků Vratislava Lokvence a Maura Lustrinelliho zaostal o pouhou jednu sekundu. Lokvenc se trefil v roce 1994 v dresu Hradce Králové do sítě Liberce po 10,5 vteřinách, Švýcar Lustrinelli skóroval za Spartu před deseti lety proti Jablonci po 11 sekundách od úvodního hvizdu. (ČTK)
23.07. Třinec - Karviná 0:4
PŘÁTELSKY: Třinec - Karviná 0:4 (0:2).
Branky:
23. a 55. Voltr, 19. Zelený, 81. Puchel.
Sestava Karviné: Pindroch - J. Hošek, Dreksa, Janečka (46. Toml), Eismann (46. Fiala) - Okleštěk (46. Panák), Šisler (46. Puchel), Budínský (46. Prošek), Zelený - Jurčo (46. Duda), Voltr. Trenér: Weber. (ČTK)
16.07. Karviná - Karpaty Lvov 1:3
Přípravné utkání:
Karviná - Karpaty Lvov 1:3 (1:1)
Branky: 43. Dreksa - 45. Kljoc, 74. Lodrij, 81. Čačua.
Sestava Karviné: Pindroch - Janečka, Dreksa, Toml, Eismann - Okleštěk, Šisler, Budínský, Zelený - Voltr, Jurčo. Trenér: Weber. (ČTK)
14.07. Karviná - Orenburg 1:3
Přípravné utkání v Rakousku:
Karviná - Gazovik Orenburg 1:3 (0:0)
Branky: 60. Panák - 63. Afonin, 66. z pen. Sanayo, 85. Delkin.
Sestava Karviné: Šrom - Fiala, Janečka (46. Hošek), Toml, Eismann (46. Zelený) - Bagi (70. Okleštěk) - Juřena (60. Galuška), Duda, Panák (70. Smrž), Puchel (70. Jurčo) - Kuchta (60. Voltr). Trenér: Weber. (ČTK)
12.07. Karviná - Mattersburg 3:2
PŘÁTELSKY: Karviná - Mattersburg 3:2 (1:1).
Branky:
25. Okleštěk, 85. Panák, 90.+2 Puchel - 44. Röcher, 81. Ibser.
Sestava Karviné: Pastornický - Janečka, Dreksa (46. Toml), Hošek, Eismann - Šisler (65. Bagi) - Voltr, Okleštěk (75. Panák), Budínský, Zelený (65. Puchel) - Jurčo (65. Kuchta). Trenér: Weber. (ČTK)
09.07. Karviná - Sosnowiec 1:1
PŘÁTELSKY: MFK Karviná - Zaglebie Sosnowiec (Pol.) 1:1 (1:0).
Branky:
39. Hošek - 83. Dudek.
Sestava Karviné:
I. poločas:
Pindroch - Fiala, Toml, Hošek, Zelený - Bagi, Cana - Moravec (38. Duda), Budínský, Juřena - Jurčo.
II. poločas: Šrom - Fiala, Dreksa, Panák, Janečka - Šisler, Puchel - Duda, Okleštěk, Juřena (65. Smrž) - Urgela. Trenér: Weber. (ČTK)
05.07. Karviná - Wisla Krakov 2:1
PŘÁTELSKY: Karviná - Wisla Krakov 2:1 (1:0).