MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Třetí soupeř ze spodku tabulky. Bude Slavia v Karviné konečně přesvědčivá?

Dost rozpačitě vstoupila Slavia do únorového ligového programu. Nejprve s velkými problémy přemohla Jablonec, následně už ale klopýtla ve Zlíně. V Karviné, které se vstup do jarní části sezóny vyvedl ještě méně, by si už další zaváhání neměla dovolit.

Spolupráce nejproduktivnějšího pardubického dua odšpuntovala další zkázu Karviné

Karviná padla v dohrávce odloženého duelu 18. kola Fortuna ligy s Pardubicemi 0:3. O další výhře Východočechů rozhodla povedená akce ze 24. minuty, kterou po nahrávce Tomáše Zlatohlávka zakončil přesnou ranou k tyči Kryštof Daněk. Oba mladí hráči se tak gólem či asistencí shodně podíleli na šesti brankách svého týmu v aktuálním ligovém ročníku a přispěli k posunu hostů na dostřel nejlepší desítce soutěže. Naopak Slezané přes několik velkých šancí ani ve druhém jarním zápase neskórovali a stejně jako se Spartou prohráli před vlastním publikem rozdílem třídy.

Pardubice chtějí navázat na povedený vstup do jara

Dva venkovní zápasy v řadě dostaly na úvod jarní části Pardubice. Po Slovácku změří síly v dohrávce osmnáctého kola s Karvinou, přičemž vítězstvím by se dostaly do komfortní pozice v záchranářském boji.

Krejčího akrobatické nůžky odstřihly Spartu od slabšího rozjezdu v Karviné

Sparta Praha zvítězila ve 20. kole Fortuna ligy nad Karvinou 3:0 a úspěšně vstoupila do jarní části soutěže. Domácí způsobovali obhájci titulu po většinu prvního poločasu velké problémy včetně nadějných šancí Amara Memiče a Martina Regáliho. Ladislav Krejčí ale po půlhodině hry vzal jako správný kapitán otěže do svých rukou a ukázkovými nůžkami se největší měrou postaral o navýšení náskoku Letenských na druhou Slavii už na osm bodů. Konkurent z Vršovic ale odehrál o dva zápasy méně.

Ostrý test formy: naváže Sparta v Karviné na dobré výsledky z přípravy?

Sparta během podzimní části sezóny jasně ukázala, že hodlá obhájit ligový titul. A svou sílu demonstrovala rovněž během zimních přípravných zápasů. Potvrdí Letenští roli favorita též ve svém úvodním soutěžním zápase v roce 2024, v němž se představí na půdě Karviné?

Karviná vyhrála pátý přípravný zápas, Jablonec těsně zdolal Gol Gohar Sirjan

Karviná vyhrála na soustředění v tureckém Beleku i druhý zápas. Brazilský tým Mauaense porazila 2:0 a v přípravě si připsala páté vítězství v šestém utkání. Turecký kemp odstartoval nejtěsnějším vítězstvím i Jablonec. Severočeši zdolali íránský celek Gol Gohar Sirjan trefou dvacetiletého útočníka Matěje Náprstka ze 71. minuty. Jablonečtí další zápas absolvují v úterý proti srbskému mužstvu Novi Pazar.

Odrazový můstek? Potřeboval jsem chytat. Teď se těším na každý zápas, říká Holec

Poté, co skončil v Lechu Poznaň a nepokračoval v pražské Spartě, čekal do posledních chvil na nové působiště. Nakonec si k překvapení mnoha fanoušků vybral neobvyklou adresu - Karvinou.

Karvinský kapitán Žídek ukončil v 38 letech aktivní kariéru

Kapitán Karviné Jan Žídek ukončil profesionální kariéru. Čtrnáctý tým prvoligové tabulky to uvedl na klubovém webu. Osmatřicetiletý obránce pomohl v minulé sezoně Slezanům k návratu do nejvyšší soutěže a následně prodloužil smlouvu, kvůli potížím s kolenem už ale v aktuálním ročníku nenastoupil.

Karviná na svého neoblíbeného soka opět nevyzrála. V duelu na severu Čech kralovaly obrany

Zápas 19. kola Fortuna ligy mezi Jabloncem a Karvinou skončil po remíze 0:0 dělbou bodů. První bezgólový výsledek v historii vzájemných střetnutí navíc znamenal prodloužení nelichotivé série Slezanů, kteří se na severočeské půdě neprosadili od srpna 2018. Tehdy v sestavě Jablonce nastoupil i nejlepší střelec vzájemných soubojů Martin Doležal, jenž se po polské anabázi poprvé vrátil na Střelnici jako soupeř. Hosté zároveň Jablonec neporazili již devět klání po sobě.

Začne Jablonec opět bodovat? Severočeši hodlají porazit Karvinou

Karviná ve středu bodovala poprvé od konce října, na což chce navázat i v Jablonci. Středočechům naopak uplynulý týden skončilo plodné bodové období, v němž stoupali tabulkou. Vrátí se proti MFK zpět do formy?

Karviná prožila v předvánočním čase pohádkový start. Asistence Kušeje stačily Bolce na bod

Karviná ztratila nadějně rozehrané utkání 17. kola FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví, na jejíž půdě remizovala 2:2. Tým z města horníků sice vedl ve 13. minutě už o dvě branky zásluhou Amara Memiče a Martina Doležala, kteří si navíc u vstřelených gólů vzájemně asistovali. Středočeši ale dokázali rychle snížit a ve druhé půli dokonce i vyrovnat. Po spoustě spálených šancí, včetně neproměněné penalty, se v 64. minutě konečně prosadil Yusuf, jenž zařídil Bolce alespoň bod. Na obou zásazích modrobílých se asistencí podílel ve formě hrající Vasil Kušej.

Mladá Boleslav se pokusí napravit zaváhání proti Karviné

Dohrávka sedmnáctého kola FORTUNA:LIGY proti sobě svede i dva soupeře, kteří se aktuálně nepyšní zrovna nejlepší formou. Mladá Boleslav se po těžkém losu chce vzpamatovat proti Karviné, která je stále blízko sestupových příček.

Kvůli podmáčenému hřišti byl odložen zápas Karviná - Pardubice

Sobotní utkání 18. kola první ligy mezi Karvinou a Pardubicemi bylo odloženo kvůli nezpůsobilé hrací ploše. Na webu o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA), která nejvyšší soutěž řídí. Hřiště na Městském stadionu v Karviné je podmáčené a delegát s předstihem rozhodl o přeložení duelu.

Tři odložená utkání 17. kola první ligy se dohrají 13. prosince

Tři zápasy 17. kola první ligy Bohemians 1905 - Liberec, České Budějovice - Hradec Králové a Mladá Boleslav - Karviná, které byly ze soboty přeloženy kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému trávníku, se dohrají v náhradním termínu ve středu 13. prosince.

Kvůli vydatnému sněžení se mají v Česku hrát jen tři zápasy, Slavia se žádostí neuspěla

Sněhová kalamita v Česku dnes zavinila odložení dalších tří utkání 17. kola FORTUNA:LIGY. Kvůli nezpůsobilému terénu se neuskuteční zápasy Jablonce s Teplicemi, Mladé Boleslavi s Karvinou ani Bohemians 1905 s Libercem. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže. Hrát se nebude ani zítra v Ostravě.