FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Slovácko bude proti Hradci hájit dobrou bilanci. Překazí Východočechům plány na brzký gól?

Slovácko na svém domácím hřišti přivítá oblíbeného protivníka. Na Moravu dorazí Hradec Králové, jenž tým z úrodného kraje porazil naposledy před více než šesti roky. Do sobotního zápasu ale vstoupí v o něco lepším rozpoložení východočeští "Votroci".

Spící útok "Sklářů" se neprobudil ani v Hradci. Teplický úpadek formy orazítkoval Čmelík

Hradec Králové ve 13. kole FORTUNA:LIGY po třech ztrátách v řadě naplno bodoval, když na vlastním hřišti porazil Teplice 1:0. O triumfu domácích rozhodl v závěru úvodního dějství svou první trefou v ligové sezoně Lukáš Čmelík. Na zásah slovenského středopolaře mohli Skláři bleskově odpovědět, branka Jana Knapíka ale kvůli těsnému ofsajdu neplatila. Severočeši se tak nedokázali gólově prosadit již v pátém soutěžním duelu v řadě a po povedeném úvodu sezony nadále klesají ligovou tabulkou.

Hradec i Teplice před týdnem prohrály. Dočká se nyní jeden z týmů vítězství?

Hradec Králové i Teplice mají po posledním ligovém kole co napravovat. Zatímco východočeští "Votroci" prohráli v Karviné, "Skláři" doma nestačili na ostravský Baník. Který z mančaftů si po ztrátě bodů proti týmům ze Slezska spraví chuť?

Votrokům cesta na cizí stadion opět nevyšla. Karviné přinesl štěstí Nigerijec Ezeh

Hradec Králové se nedočkal premiérového vítězství mimo domácí půdu ani ve 12. kole FORTUNA:LIGY, ve kterém podlehl Karviné 0:1. Slezané se prezentovali sympatickým výkonem a měli více ze hry, přesto jim výhru zařídil až v 78. minutě premiérovou trefou mezi českou elitou Lucky Ezeh. Nigerijský útočník zároveň minimálně na chvíli odrazil svůj celek z barážových pozic.

Karviná i Hradec se sehrávají pod novým koučem. Jak dopadne jejich vzájemný souboj?

Karviná a Hradec Králové zůstávají jedinými týmy v nejvyšší soutěži, které se krátce po začátku sezóny odhodlaly ke změně trenéra. Oba mají pod novými kouči na svém kontě jedno vítězství i jednu prohru. Kterou z položek rozšíří po vzájemném souboji?

Spartu nezaskočil ani rozpad ofenzivní vozby. Karabec po citelné minele ze Sevilly zazářil

Sparta porazila v 11. kole Fortuna Ligy v zaplněné Malšovické Areně Hradec Králové 3:1. Jazýčkem na vahách zápasu se stal Adam Karabec, jenž se v úvodním dějství dvakrát prosadil a poprvé v kariéře dal v jednom duelu dva góly. Reprezentant do 21 let se tak vykoupil po tom, co v závěru čtvrtečního klání Evropské ligy proti španělskému Betisu zahodil velkou šanci na vyrovnání. Pražané dovedli utkání do vítězného konce i přesto, že už v první dvacetiminutovce musely opustit hřiště jejich ofenzivní opory. Nejprve kvůli zranění skončil Lukáš Haraslín a o chvíli později se po druhé žluté kartě poroučel do sprch také Victor Olatunji.

Sparta se již těší na reprezentační pauzu, ještě předtím ale hodlá porazit Hradec

Sparta zvládla dvě náročná ligová klání a statečně bojovala též v Evropské lize, byť v Seville nakonec padla. I kvůli náročnému programu již Letenští vyhlíží reprezentační pauzu, ještě před ní však odcestují do Hradce Králové. Na východě Čech se Pražanům dlouhodobě daří, domácí "Votroky" však bude dopředu hnát vyprodaný malšovický stadion.

Hradec Králové bude hledat poradce pro prodej prvoligového klubu

Hradec Králové bude ve výběrovém řízení hledat poradce pro prodej akcií městského prvoligového klubu a pro výběr provozovatele nového stadionu. Poradce by za svou práci pro město mohl dostat kolem pěti milionů korun.

Stadion v Hradci má kolaudace kromě sportbaru, město proto dílo zatím nepřevzalo

Nový stadion v Hradci Králové získal v závěru září všechny kolaudační souhlasy kromě prostor sportbaru. Město proto zatím nepřevzalo od stavebního konsorcia v čele s firmou Strabag ani ostatní v září zkolaudované prostory stadionu.

Žákovská chyba stopera téměř stála Hradec celé derby. Částečnou nápravu zařídil Harazim

Pardubice remizovaly na vlastním stadionu v 10. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 1:1. Pikantní souboj soupeřů z východu Čech nabídlo první šanci v závěru úvodní půle a hned šlo o situaci gólovou. Nesmyslnou rozehrávkou směrem do vlastního vápna se o ni zapříčinil hostující stoper Ondřej Ševčík, který navíc následně fauloval uvnitř pokutového území a penaltu proměnil Pavel Černý, jenž se prosadil ve třetím vzájemném klání v řadě. "Votroci" ale nakonec derby bez bodů neopustili, jelikož v 61. minutě hlavou srovnal Štěpán Harazim.

Hradec bude v Pardubicích usilovat o ukončení čekání na vítězné derby

Již přes dva roky čeká Hradec Králové na vítězství ve východočeském derby. Nyní však má lepší formu než jeho rival z Pardubic. Využijí "Votroci" zlepšení pod novým koučem a vyloupí půdu u soutoku Labe s Chrudimkou?

Kotal začal další hradecké angažmá výhrou. Nepříznivou bilanci proti Jablonci ukončil Horák

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v devátém kole Fortuna ligy před vlastními fanoušky nad Jabloncem 1:0. Votroci pod novým koučem Václavem Kotalem slavili zisk tří bodů poté, co jedinou branku v utkání zaznamenal v 17. minutě Daniel Horák. Severočeši okusili hořkost porážky proti hradeckým po dlouhých 13 letech, čímž ještě více otřásli trenérskou židlí Radoslava Látala.

Hradec má trenérskou rošádu již za sebou. Způsobí "Votroci" další výměnu v Jablonci?

V Hradci Králové se po třech porážkách v řadě rozhodli pro změnu na trenérském postu. Jozefa Webera nahradil u levého břehu řeky Orlice Václav Kotal. Ten chce šňůru proher ukončit proti Jablonci, jemuž rovněž není moc do zpěvu.

Hradec Králové odvolal trenéra Webera, ve funkci ho nahradil Kotal

Na lavičce Hradce Králové skončil Jozef Weber a stal se prvním odvolaným trenérem v nové sezoně nejvyšší soutěže. Jeho nástupcem klub jmenoval sedmdesátiletého Václava Kotala. "Votroci" o tom informovali na svém webu, délku smlouvy neuvedli. Kotal mužstvo převezme v úterý.

Hradecký návrat do Boleslavi dopadl tragicky. Při domácím poločase snů exceloval Mareček

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v duelu osmého kola v Mladé Boleslavi 1:5. Votroci, kteří využívali stadion ve středočeském městě minulé dva ligové ročníky jako svůj náhradní domov, absolutně nezachytili začátek zápasu. Svěřenci Marka Kuliče totiž potrestali nedůsledné počínání hostující defenzivy již v páté minutě, kdy domácí nasměroval k tříbodové pouti Daniel Mareček. Ten se navíc trefil do poločasové pauzy ještě jednou, a potvrdil tak skvělou formu z prvních měsíců nové sezony, v nichž rozvlnil síť už čtyřikrát. Svou pohádkovou půli navíc 25letý hráč obohatil i o asistenci na gól Ondřeje Karafiáta.