Luton Town Anglie - Luton Town - Zprávy

Další články

Tragické defenzivy Lutonu využil při vysoké výhře Brentfordu dvougólový Wissa

Fotbalisté Brentfordu porazili ve 34. kole Premier League domácí Luton bez problémů 5:1. Po pomalém rozjezdu obou celků začal ve 24. minutě úřadovat Yoane Wissa, který přidal druhý zásah v nastaveném čase úvodního dějství, a osamostatnil se tak na čele tabulky střelců Včel. Po změně stran pak hosté dalšími třemi trefami dokonali demolici Kloboučníků a prodloužili sérii bez porážky už na pět utkání. Hosté naopak podruhé za sebou inkasovali tvrdý direkt a zůstávají na první sestupové příčce.

Luton nutně potřebuje proti Brentfordu bodovat

Ve 34. kole anglické Premier League se utkají dva trápící se týmy, domácí Luton vyzve Brentford.

Citizens se prostříleli do čela tabulky, Luton se z brzkého direktu nevzpamatoval

Manchester City porazil ve 33. kole Premier League na vlastním stadionu Luton 5:1. Rozdíl mezi oběma celky navíc mohl být ještě mnohem vyšší, protože Citizens na trávníku naprosto dominovali, o čemž svědčila i statistika střel v poměru 37:4. První branku si hosté paradoxně vsítili sami, když nepřesný volej Erlinga Haalanda usměrnil do sítě Kloboučníků obličej bránícího Daikiho Hashioky. Rozhodující gól poté zajistil krásnou ranou pod břevno Mateo Kovačič. Domácí se tak před nedělními zápasy konkurentů v boji o titul posunuli o bod do čela tabulky.

Citizens přivítají aspiranta na sestup Luton

K měření sil dvou různých váhových kategorií dojde ve 33. kole Premier League na Etihad Stadium. Třetí Manchester City bojující o titul totiž hostí Luton Town, kterému v tabulce patří osmnácté sestupové místo.

Luton oplatil Bournemouthu nevídaný comeback, sen o záchraně přiživil Morris

Fotbalisté Lutonu zdolali ve 32. kole Premier League na vlastní půdě rozjetý Bournemouth 2:1, a prolomili tak 11zápasové čekání na soutěžní vítězství. Výbornou formou oplývající Třešně poslal do vedení krátce po změně stran Marcus Tavernier, sympaticky hrající Kloboučníci ale zásluhou premiérové trefy Jordana Clarka mezi anglickou elitou srovnali. V 90. minutě navíc stihl dokonat obrat Carlton Morris, čímž hostům alespoň částečně oplatil fiasko z nedávného vzájemného klání, kdy navzdory třígólovému náskoku nakonec padli.

Luton musí doma nutně porazit rozjetý Bournemouth

Sobotní zápas mezi Lutonem a Bournemouthem může napovědět o tom, zda Hatters uvidíme v Premier League i příští rok. Domácí se ale trápí, naopak Iraolův tým zažívá nejlepší část sezony.

Očekávanou výhru Arsenalu nad Lutonem proměnil ve skutečnost kapitán Ödegaard

Arsenal si ve 31. kole Premier League splnil povinnost a porazil Luton 2:0. Kloboučníci přijeli na stadion jednoho z aspirantů na konečné prvenství bez řady opor, což ještě zvýšilo už tak vysoké šance domácích na vítězství. Nic na tom nezměnila ani rotace v sestavě, kterou si připravil lodivod Londýňanů Mikel Arteta. V základní jedenáctce však ponechal kapitána Martina Ödegaarda, jenž ve 24. minutě rozhodl a posunul Kanonýry do čela tabulky.

Arsenal si po šlágru potřebuje splnit povinnost proti Lutonu

Šlágr víkendového kola mezi Arsenalem a Manchesterem City sice nabídl kvalitní fotbal, nikoliv však oku nezávislého fanouška lahodící ofenzivní podívanou. Na tu se ovšem musí Gunners nyní přeorientovat, neboť proti Lutonu chtějí splnit povinnost.

Spurs na obří smůlu v zakončení nedoplatili, k výhře nad Lutonem zavelel žolík Johnson

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili ve 30. kole Premier League nad Lutonem 2:1. Domácího favorita, který navíc brzy prohrával, v průběhu celého duelu provázela místy až nevídaná smůla ve finální fázi. V průběhu první půle Heung-Min Son při zakončení do odkryté brány trefil nejprve první tyč, od které se míč podél brankové čáry odrazil k druhé. Po střele Brennana Johnsona pak zůstal míč jen několik centimetrů před brankovou čárou. Kromě této situace ale střídající Velšan stihl zařídit přesným centrem i vyrovnání a v závěru přihrál svému kapitánovi na vítězný gól.

Preview: Tottenham Hotspur - Luton Town

Anglická Premier League se po dvoutýdenní odmlce vrací ve velkém stylu, v sobotu odpoledne je na programu duel mezi londýnským Tottenhamem Hotspur a Lutonem Town. Svěřenci Angeho Postecogloua předvedli před dvěma týdny jeden ze svých nejhorších výkonů v sezoně, když prohráli s Fulhamem 3:0, naopak Hatters uhráli proti Nottinghamu Forest bod za remízu 1:1.

Nottingham těsné vedení neudržel, Luton se z nedávného výbuchu vzpamatoval v závěru

Hráči Nottinghamu remizovali ve 29. kole Premier League na půdě Lutonu 1:1. Zápas nabídl od začátku bojovný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Jako první se ve 34. minutě prosadili hosté, jejichž skvělou kombinaci přesvědčivě zakončil Chris Wood. The Hatters však nesložili zbraně a v samém závěru se jim zásluhou střídajícího Lukea Berryho podařilo vyrovnat. Domácí pozdním zásahem udrželi ztrátu právě na Forest, kteří drží poslední nesestupovou pozici, na třech bodech.

Zachránářský souboj obstarají Luton a Nottingham

Po nezapomenutelných událostech středečního večera se Luton Town v sobotu vrací na Kenilworth Road, kde hostí Nottingham Forest v klíčovém zápase Premier League o sestup. Utkají se totiž celky ze 17. a 18. místa, které dělí pouze tři body.

Luton po snové první půli vybouchl a v Bournemouthu ztratil všechny body

Fotbalisté Lutonu prohráli v dohrávce 17. kola Premier League v Bournemouthu 3:4. V zápase, který v původním termínu předčasně ukončila zástava srdce kapitána hostů Toma Lockyera, jenž se tentokrát přímo na tribuně přidal k potlesku místním zdravotníkům, se Kloboučníci těšili v poločasové pauze z tříbrankového vedení. Domácí favorit ale po změně stran otočil stav utkání, přičemž rozhodující zásah si připsal dvougólový Antoine Semenyo. Svěřenci Roba Edwardse tak tragickým vystoupením ze druhého dějství přišli o posun ze sestupového pásma, kam mohli stlačit Nottingham.

Bournemouth v dohrávce 17. kola vyzve Luton

Bournemouth si o víkendu připsal překvapivou remízu proti beznadějně poslednímu Sheffieldu a ve středu jej čeká dohrávka 17. kola, ve které narazí na dalšího aspiranta na sestup - Luton. Soupeři se naposledy střetli před dvěma lety ještě v rámci Championship. Kdo se bude radovat v Premier League?