Luton Town Anglie - Luton Town - Zprávy

Další články

Zachránářský souboj obstarají Luton a Nottingham

Po nezapomenutelných událostech středečního večera se Luton Town v sobotu vrací na Kenilworth Road, kde hostí Nottingham Forest v klíčovém zápase Premier League o sestup. Utkají se totiž celky ze 17. a 18. místa, které dělí pouze tři body.

Luton po snové první půli vybouchl a v Bournemouthu ztratil všechny body

Fotbalisté Lutonu prohráli v dohrávce 17. kola Premier League v Bournemouthu 3:4. V zápase, který v původním termínu předčasně ukončila zástava srdce kapitána hostů Toma Lockyera, jenž se tentokrát přímo na tribuně přidal k potlesku místním zdravotníkům, se Kloboučníci těšili v poločasové pauze z tříbrankového vedení. Domácí favorit ale po změně stran otočil stav utkání, přičemž rozhodující zásah si připsal dvougólový Antoine Semenyo. Svěřenci Roba Edwardse tak tragickým vystoupením ze druhého dějství přišli o posun ze sestupového pásma, kam mohli stlačit Nottingham.

Bournemouth v dohrávce 17. kola vyzve Luton

Bournemouth si o víkendu připsal překvapivou remízu proti beznadějně poslednímu Sheffieldu a ve středu jej čeká dohrávka 17. kola, ve které narazí na dalšího aspiranta na sestup - Luton. Soupeři se naposledy střetli před dvěma lety ještě v rámci Championship. Kdo se bude radovat v Premier League?

Luton za dohledu nováčka na rozhodcovské listině ztrestal zmařené šance Crystal Palace

Crystal Palace remizoval ve 28. kole Premier League doma s Lutonem 1:1. Jediným úspěšným střelcem "Orlů", kteří pohrdli řadou stoprocentních gólových příležitostí, se stal Jean-Philippe Mateta, jenž v 11. minutě efektně patičkou potrestal chybu hostující obrany. Vše směřovalo k páté ligové porážce Kloboučníků v řadě, v závěrečném nastavení ji však odvrátil svým prvním gólem mezi anglickou elitou Cauley Woodrow. Za zmínku stojí také premiéra Sunnyho Singha Gilla, který se stal prvním britským rozhodčím jihoasijského původu v historii Premier League.

Crystal Palace hostí v Selhurst Parku Luton

Fotbalisté Crystal Palace a Lutonu Town, kteří se nacházejí v dolní polovině tabulky Premier League, se v sobotním utkání v Selhurst Parku pokusí napravit prohry z minulého víkendu.

Luton musel skousnout další krutou domácí prohru. Watkins vede žebříček produktivity

Aston Villa porazila ve 27. kole Premier League Luton 3:2 a upevnila si pozici mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže. K triumfu týmu z Birminghamu zavelel už v úvodním dějství dvěma trefami Ollie Watkins. Ten se v tomto ročníku podílel gólem nebo asistencí už na 26 brankách svého celku, což je nejvíce z celé ligy. Kloboučníci ale po změně stran ukázali charakter a skóre srovnali, jenže v 89. minutě si nepohlídali náběh Lucase Digneho a Francouz hlavou rozhodl. Nováček soutěže tak prohrál před svými fanoušky již devátý ligový duel, osmkrát mu přitom scházela k zisku bodu jediná trefa.

Podaří se Aston Ville přiblížit se Lize mistrů, nebo získá Luton důležité body v boji o udržení?

Luton Town čeká v sobotu večer další náročná zkouška, doma na Kenilworth Road totiž svěřenci Roba Edwardse změří síly se čtvrtou Aston Villou, která bojuje o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Luton prohrál poslední čtyři soutěžní utkání v řadě, naopak Villans letos venku ještě neprohráli.

Souboj produktivních dvojic ovládly hvězdy City. Pětigólovému Haalandovi čtyřikrát asistoval De Bruyne

Manchester City neměl v osmifinále FA Cupu slitování s domácím Lutonem, který porazil 6:2. Bitvu v jihovýchodní Anglii si podmanila dvojice Erling Haaland a Kevin De Bruyne. První jmenovaný totiž nastřílel pět branek favorita, zatímco hned na čtyři z nich mu nahrával právě belgický šikula. Záložník hostů tak potvrdil skvělou formu, jelikož v této sezoně zasáhl kvůli zranění teprve do 12. zápasu, avšak zaznamenal již 11 gólových přihrávek, což je více než kterýkoliv z jeho spoluhráčů. Kloboučníci se snažili kontrovat podobným způsobem, když Jordanovi Clarkovi asistoval výhradně Ross Barkley. Tento tandem se ovšem postaral o "pouhé" dva přesné zásahy.

Absencemi zmítaný Liverpool se ve stínu Ligy mistrů vybičoval k obratu s Lutonem

Liverpool porazil v předehrávce 26. kola Premier League na vlastním stadionu Luton 4:1. Jürgenu Kloppovi scházelo hned 10 důležitých hráčů A-týmu, což se dlouho projevovalo především v ofenzivě. Tu do obvyklých obrátek nakopl až kapitán Virgil van Dijk, jenž v 56. minutě reagoval na trefu houževnatě hrajících Kloboučníků z první půle. Pouhé dvě minuty nato dokonal obrat Cody Gakpo, u jehož zásahu si připsal již druhou asistenci v utkání Alexis Mac Allister.

Připustí Liverpool další zaváhání s nepříjemným Lutonem?

V úterý večer bude na programu utkání 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi dosavadním lídrem tabulky Liverpoolem a osmnáctým Lutonem. Reds v této sezóně na Anfieldu neprohráli a chtěli by prodloužit svou domácí sérii, naproti tomu Hatters zvítězili venku jen ve dvou ligových zápasech, a to s Sheffieldem a Evertonem.

Probudil jsem se z prázdnoty, popsal Lockyer. Věří, že se vrátí do hry

Kapitán Lutonu Tom Lockyer věří, že po dvou kolapsech a dvou a půlminutové zástavě srdce se vrátí k fotbalu. Devětadvacetiletý obránce to uvedl v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports.

Řádění rekordmana Höjlunda odnesl i Luton, United vykročili k pohárovým vrátkám

Fotbalisté Manchesteru United porazili ve 25. kole Premier League nevyzpytatelný Luton na jeho hřišti 2:1 a poprvé od října 2020 vyhráli pět soutěžních utkání v řadě. Rudí ďáblové vykročili za úspěchem již po 36 sekundách, kdy se prosadil Rasmus Höjlund. Stejný hráč se trefil ještě v sedmé minutě, a stal se tak nejmladším fotbalistou v historii Premier League, který skóroval v šesti po sobě jdoucích zápasech. Čerstvě zraněného snajpra Elijaha Adebaya sice střelecky zastoupil Carlton Morris, nicméně nakonec to nestačilo ani na bod. Hosté se tak po zaváhání Tottenhamu přiblížili pohárovým pozicím na tři body.

O záchranu bojující Luton hostí Man Utd

Luton má plno práce se záchranou v Premier League, zatímco Man Utd chytl formu a z posledních tří ligových zápasů vytěžil maximální počet bodů.

Luton vybouchl v souboji nováčků, poslední Sheffield v lize zvítězil po dvou měsících

Sheffield vybojoval ve 24. kole anglické Premier League důležité tři body v boji o záchranu po vítězství nad Lutonem 3:1. Domácí celek sice byl aktivnější, ale tentokrát mu zcela odešla defenziva, když se po chybách před pauzou postupně prosadili Cameron Archer a z penalty James McAtee. Když už to navíc vypadalo, že se The Hatters dostali snížením zpět do zápasu, utnul jejich šanci na body Vini Souza. Zásah Brazilce tak potvrdil první ligovou výhru hostů od 9. prosince.