AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Rozhozená obrana Bournemouthu se musela sklonit před uměním Dioga Joty

Liverpool zvýšil svůj náskok na čele tabulky již na pět bodů poté, co zvítězil v Bournemouthu 4:0. Po ospalém prvním poločase, v němž se diváci nedočkali jediné vyložené šance, se prosadil proti konsolidované defenzivě domácích Darwin Núňez. Uruguayského reprezentanta, který střelecký účet v nastavení i uzavřel, podpořil taktéž dvougólový Diogo Jota, jenž navíc asistencí přispěl k první trefě. The Cherries tak po výtečné formě ze závěru loňského kalendářního roku padli ve druhém ligovém klání v řadě.

Bournemouth započne nový kalendářní rok náročným zápasem s Liverpoolem

V neděli večer nabídne anglická Premier League utkání mezi ve formě hrajícím Bournemouthem a současným lídrem tabulky Liverpoolem. Na Vitality Stadium budou favority hosté, Cherries by ale mohli zopakovat loňské domácí překvapivé vítězství 1:0.

Traorè se vrací do Itálie, Neapol dotáhla půlroční hostování s opcí

Bournemouth po roce opouští Hamed Junior Traorè, jenž bude znovu působit na Apeninském poloostrově. Bývalý záložník Sassuola formou hostování s opcí posílil Neapol...

Dlouhé hledání přemožitele Bournemouthu skončilo. Jeden z hrdinů Spurs opustil duel v slzách

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v silvestrovském zápase 20. kola Premier League nad ve velké formě hrajícím Bournemouthem 3:1. Gólový účet otevřel už v deváté minutě Pape Matar Sarr. Talentovaný záložník však nedohrál ani první poločas, jelikož musel vinou zranění střídat, kvůli čemuž pravděpodobně neodcestuje na Pohár afrických národů, kde měl reprezentovat Senegal. Domácí pak ve druhém poločase své vedení navýšili a upevnili si pozici mezi nejlepšími pěti týmy soutěže. Nic na tom nezměnilo ani závěrečné snížení Alexe Scotta, kterého navíc v dlouhém nastavení obral o druhý zásah ofsajd.

Tottenham se na Silvestra střetne s Bournemouthem

Anglická Premier League je v plném proudu a její program nabídne v poslední den roku 2023 i zápas mezi Tottenhamem a Bournemouthem. Domácí Spurs naposledy v lize podlehli Brightonu, hosté z jihu Anglie naopak zažívají velmi povedené období.

Fulham opět zakusil kyselé Třešně. Posun Bournemouthu do elitní desítky obstarali navrátilci

Bournemouth zdolal v 19. kole Premier League na Vitality Stadium Fulham 3:0. Hostům se proti celku z jižního pobřeží dlouhodobě nedařilo, neboť z posledních 12 vzájemných klání ovládli jen jedno. Tuto statistiku potvrdil také závěr první půle duelu. Přesnou přihrávku Alexe Scotta, jenž se vinou zranění představil v základní sestavě poprvé od začátku listopadu, totiž se štěstím proměnila ve vítěznou branku další staronová tvář ve vyvolené jedenáctce Justin Kluivert. Po změně stran pak po 65 soutěžních utkáních dostali červenočerní příležitost zahrávat pokutový kop, který v pojišťující gól přetavil Dominic Solanke. V nastavení ještě stihl nádhernou ranou do pravé šibenice zvýšit Luis Sinisterra.

Bournemouth dál stoupá tabulkou, zastaví ho Fulham?

Bournemouth vytěžil z posledních šesti ligových utkání fantastických šestnáct bodů a v dalším kole jej čeká Fulham, který na něj ztrácí jediný bod.

Santovy svátky v Nottinghamu klidné nebudou. Darovanou přesilovku plně využil Solanke

Nottingham s novým manažerem Nunem Espíritem Santem podlehl v 18. kole Premier League Bournemouthu 2:3. Průběh utkání značně ovlivnila situace ze 23. minuty, kdy domácí stoper Willy Boly obdržel navzdory zdánlivě čistému vypíchnutí míče druhou žlutou kartu. Hráči Forestu se přesto dokázali na začátku druhého dějství prosadit jako první, početní nevýhoda se ovšem nakonec projevila a odpor soupeře zlomil hattrickem Dominic Solanke.

Nottingham s novým trenérem vyzve Bournemouth

Špatné výsledky Nottinghamu odnesl manažer Steve Cooper, kterého v týdnu nahradil portugalský trenér Nuno Espírito Santo. Ten bude usilovat o premiérové vítězství proti Bournemouthu, jenž naposled zmrazil Old Trafford třemi góly.

Rudí ďáblové si s centry Taverniera nevěděli rady. Bournemouth zostudil United třemi góly

Bournemouth potvrdil v 16. kole Premier League vynikající formu z posledních týdnů, když na Old Trafford porazil Manchester United 3:0. O historicky třetí výhře The Cherries nad věhlasným soupeřem rozhodl už v páté minutě Dominic Solanke, jenž si připsal již osmý zásah v ročníku. Domácí inkasovali jako první už v šestém ligovém duelu sezony, přičemž vícekrát se to "povedlo" jen Sheffieldu. Tentokrát se navíc do zápasu nedokázali vrátit, na čemž měl výrazný podíl Marcus Tavernier, který po změně stran připravil hned dvě branky svého týmu.

Bournemouth se pokusí prodloužit neporazitelnost na Old Trafford

Man Utd odpověděl na porážku s Newcastlem nejlépe jak mohl a ve šlágru vloženého kola zdolal Chelsea 2:1. Po třídenní pauze se Rudí ďáblové představí znovu doma, kde je tentokrát čeká čtyři kola neporažený Bournemouth.

Iraolova medicína začíná v Bournemouthu zabírat. Recept na Crystal Palace našel Senesi

Bournemouth potvrdil zlepšené výkony z posledních týdnů, když v 15. kole Premier League zvítězil na půdě Crystal Palace 2:0. Střelcem rozdílové branky se stal ve 25. minutě Marcos Senesi, který první letošní trefou pomohl svému týmu k dotáhnutí se v tabulce právě na Orly. Třešně díky tomu prodloužily sérii bez porážky na čtyři duely, na čemž má lví podíl španělský lodivod Andoni Iraola, jehož vedení klubu v létě přetáhlo z Vallecana.

Crystal Palace změří síly s Bournemouthem

Ve středu večer se v Selhurst Parku odehraje souboj mezi Crystal Palace a Bournemouthem. Zatímco Eagles se v poslední době trápí a pomalu klesají ligovou tabulkou, hosté naopak prohráli jediné z posledních pěti utkání a odlepili se od sestupových příček.

Bournemouth zatopil favoritovi sympatickým výkonem. Villans uchránil od porážky Watkins

Bournemouth dokázal ve 14. kole Premier League zaskočit Aston Villu, se kterou uhrál na vlastním hřišti remízu 2:2. Na trefu Antoineho Semenya z 10. minuty hosté zvládli odpovědět rychle. Gól Dominica Solankeho z úvodu druhé půle však dlouho vypadal jako vítězný, než v 90. minutě hlavičkou vyrovnal Ollie Watkins. The Cherries tak potvrdili, že se jim na domácí půdě poměrně daří, jelikož tam neprohráli již třetí ligové klání v řadě. Naopak tým z Birminghamu odmítl nabídku na alespoň dočasný posun do top trojky.

Na Vitality Stadium přijede čtvrtá Aston Villa

Hosté jsou zatím nejpříjemnějším překvapením letošní sezóny Premier League a vylepšit svou skvělou čtvrtou pozici chtějí na hřišti šestnáctého Bournemouthu. Ten ale v posledních dvou zápasech zabral a vytěžil šest bodů.