Byli jsme potrestáni za nedůslednost, zhodnotil prohru Hašek

Hodně rozladěný byl po dnešním utkání proti Mladé Boleslavi Martin Hašek. Trenér pražské Sparty musel po výprasku od Liberce v domácím prostředí znovu skousnout tříbrankovou porážku, za kterou podle jeho slov mohla především nedůslednost a nedostatek pohybu.

Větší kvalita byla na straně soupeře, přiznal Malura

Ostrava nenavázala na výkon z Liberce a doma odevzdala tři body Dukle. Baník sice dokázal rychle odpovědět na brzkou branku soupeře ze třetí minuty, jedenáct minut před koncem ale inkasoval podruhé a nakonec prohrál 1:2.

Sňozík zachránil Bohemians bod, ale po zápase byl zklamaný

Fotbalisté Bohemians 1905 vděčili především brankáři Radku Sňozíkovi za to, že proti Olomouci díky remíze 1:1 natáhli domácí sérii bez porážky. Gólman "klokanů" ale po zápase spokojeností zrovna nezářil - naštval ho inkasovaný gól pár desítek sekund před poločasovou přestávkou.

Rozhodnuto mohlo být už o přestávce, míní Vrba

Plzni se generálka na Barcelonu vyvedla dokonale - loňský mistr doma rozstřílel Hradec Králové 5:0. Plzeňský trenér Pavel Vrba přirovnal zápas k utkání proti Žižkovu, v němž jeho tým před týdnem vyhrál 4:1 až díky zlepšenému výkonu po poločase.

Žižkovský Zapalač si kvůli dopingu 18 měsíců nezahraje

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala žižkovského záložníka Petra Zapalače za pozitivní dopingový nález zastavením činnosti na osmnáct měsíců. Čtyřiadvacetiletý středopolař po zápase 7. ligového kola s Teplicemi neprošel testem na zakázaný clenbuterol.

Odvolací komise potvrdila trest pro Drobisze v korupční kauze

Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky potvrdila trest pro olomouckého brankáře Petra Drobisze v kauze údajné korupce z roku 2009. Hanácký gólman tak definitivně nesmí hrát 18 měsíců. Komise naopak zrušila trest bývalému sportovnímu řediteli Sigmy Jiřímu Kubíčkovi.

Olomoucký soud zprostil aktéry korupční kauzy obžaloby

Olomoucký okresní soud dnes zprostil obžaloby všechny čtyři aktéry korupční kauzy. Podle něj se neprokázalo, že by se mezi kluby Sigmou Olomouc a Bohemians Praha podplácelo. Neměl pro to dostatek jednoznačných důkazů. Přispělo k tomu i to, že údajná korupce byla nahlášena až po tři čtvrtě roku.

Slepička se za Spartu trefil po třech letech a přepsal historii

Po třech letech vstřelil ligový gól za Spartu a jeho trefa přinesla rudým barvám hned cennou výhru v Teplicích, kde předtím Letenští nedokázali vydřít vítězství dlouhých deset let. Svůj gól na Stínadlech ale útočník zvlášť nepřeceňoval, neboť dobře chápe svoji roli náhradníka ve stínu Leonarda Kweukeho.

Gambrinus liga - souhrn 11. kola

Sparta zvládla pondělní dohrávku v Teplicích a na čele tabulky má opět osmibodový náskok. Hubené vítězství hostům zařídil už v šesté minutě Miroslav Slepička...

Gambrinus liga - preview 11. kola

Sparta Praha chce napravit poslední nezdar proti Liberci, nemá k tomu ale úplně ideální příležitost. Letenští jedou do Teplic, kde už deset roků nedokázali vyhrát. Domácí aktuálně čekají tři zápasy na tříbodový zisk.

Hráči Boleslavi a Bohemians: Video by při sporných gólech pomohlo

Při posuzování sporných brankových situací by fotbalu pomohlo zavedení videa. To svorně tvrdili hráči Mladé Boleslavi a Bohemians 1905 poté, kdy se míč nastřelený hostujícím útočníkem Martinem Nešporem odrazil od břevna k brankové čáře.

Koubek: Jsem rád, že jsme to dnes ustáli

Boleslavský kouč Miroslav Koubek byl rád, že jeho tým v domácím prostředí poprvé od srpna dokázal vyhrát a tím se dostal na páté místo v lize. Mladá Boleslav vyhrála 2:0 nad Bohemians 1905.

Plzeňští fotbalisté se podle Horvátha úspěšně přeorientovali

Pouhé čtyři dny po utkání Ligy mistrů se plzeňští fotbalisté museli vžít do opačné role, než v níž se představili na Nou Campu. Zatímco proti španělskému šampiónovi měli minimum šancí na úspěšný výsledek, od dnešního ligového duelu se Žižkovem od českého mistra každý očekával jasné vítězství. To se nakonec podařilo.

Soukup spokojen s výsledkem, hra znamenala zklamání

Trenér Slovácka Miroslav Soukup byl i přes výhru 1:0 v Hradci Králové rozladěn hrou svých svěřenců. "S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, protože jsme sem přijeli bodovat, a to jsme splnili. Co se ale týče předvedené hry, tak to je pro mě zklamání," řekl Soukup na pozápasové tiskové konferenci.

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Straka

Slávistický kouč František Straka se dočkal první výhry v novém působišti, z výkonu v první půli ale radost neměl. Sešívaní se v utkání proti Českým Budějovicím prosadili až po změně stran, nakonec vyhráli 2:0.