Slavia si jede pro tři body do Zlína. Zapracují sešívaní na obraně?

Slavia měla ve svém prvním soutěžním vystoupení po zimní přestávce co dělat s Jabloncem. V následující dohrávce 17. kola změří síly s dalším soupeřem ze spodní poloviny tabulky. A doufá, že Zlín zkrotí mnohem snáze.

Plzeň brankou v poslední minutě prodloužila ostravské trápení

Viktoria Plzeň zvítězila v dohrávce 17. kola Fortuna Ligy na hřišti Baníku 1:0. Atraktivní úvodní poločas, v němž hned v první minutě rozezvučel Tomáš Chorý břevno, nakonec gólové oslavy nepřinesl. Vítězný zásah si viktoriáni schovali až do nastaveného času druhého dějství, kdy se nenápadným pokusem zpoza vápna prosadil Cadu. Baníkovci se tak po zimě stále nedočkali ani vstřelené branky, hosté naopak navýšili náskok na čtvrté Slovácko.

Ostrava prověřuje, zda by se Baník mohl vrátit na stadion Bazaly

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit na stadion Bazaly, který byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015.

Slávisté nastoupí ve středeční dohrávce ve Zlíně, Pardubice v Karviné

Ve středu jsou v první lize na programu dvě dohrávky. Slavia se v utkání 17. kola od 18:00 představí ve Zlíně. Pražané budou usilovat o snížení manka na vedoucího městského rivala a obhájce titulu Spartu. O hodinu dříve přivítá nováček Karviná v záchranářském souboji 18. kola Pardubice.

Přestřelka na Slavii nakonec překvapení nepřinesla aneb Události 20. kola FORTUNA:LIGY

Ve 20. kole FORTUNA:LIGY viděli přestřelku diváci v Edenu. Domácí Slávisté totiž duel s Jabloncem rozhodli až v poslední minutě nastaveného času a vyhráli 4:3. Nezaváhal ani první celek tabulky. Sparta se vydala na daleký výlet do Karviné, která ji sice pozlobila, ale mistr zvítězil 3:0.

Tvrdík se chce věnovat Slavii, už není viceprezidentem čínské Citic

Jaroslav Tvrdík skončil jako viceprezident čínské Citic Europe Holding, pokračovat bude jen jako člen představenstva skupiny. Končí i jako šéf představenstva Pivovarů Lobkowicz. Prioritou je pro něj rozvoj fotbalové Slavie. Někdejší sociálnědemokratický politik se tak rozhodl krátce poté, co Slavii koupil od společnosti Citic miliardář Pavel Tykač, informoval o tom dnes server Seznam Zprávy.

Pardubice chtějí navázat na povedený vstup do jara

Dva venkovní zápasy v řadě dostaly na úvod jarní části Pardubice. Po Slovácku změří síly v dohrávce osmnáctého kola s Karvinou, přičemž vítězstvím by se dostaly do komfortní pozice v záchranářském boji.

Rozhodující gól Slavie správně platil, Pardubice měly kopat na Slovácku penaltu

Rozhodující gól Slavie v sedmé minutě nastavení nedělního ligového utkání s Jabloncem (4:3) správně platil. Pardubice měly v zápase 20. kola na Slovácku kopat penaltu, kterou však hlavní sudí po chybné intervenci videorozhodčího odvolal. Komise rozhodčích o tom informovala v komuniké po prvním jarním kole.

Plzeň si pojistila další oporu, po Hejdovi prodloužil smlouvu i Kopic

Záložník Jan Kopic prodloužil s Plzní smlouvu do léta příštího roku. Původní kontrakt měl třiatřicetiletému fotbalistovi vypršet po této sezoně. Viktoria o tom informovala na svém webu.

Trpišovský překonal Vrbu. Vytvořil rekord v počtu ligových výher s jedním klubem

Trenér Jindřich Trpišovský díky výhře Slavie 4:3 nad Jabloncem v úvodním jarním kole vytvořil rekord samostatné ligy v počtu vítězství získaných na lavičce jednoho klubu. Sedmačtyřicetiletý kouč vyhrál s Pražany v neděli v nejvyšší soutěži 149. zápas, čímž překonal Pavla Vrbu, jenž dosavadní rekord vytvořil v Plzni během dvou angažmá. Vršovický celek o tom informoval na svém webu.

Kdybych nevěřil, gól nedám, uvedl Jurečka po výhře nad Jabloncem

Útočník Václav Jurečka si hodně oddychl, že Slavia hned v úvodu jarní části sezony nakonec dokázala odvrátit hrozící bodovou ztrátu a jeho brankou v sedmé minutě nastavení udolala Jablonec doma 4:3. Devětadvacetiletý český reprezentant věří, že Pražany vydřené vítězství povzbudí do dalšího průběhu soutěže a boje o titul se Spartou.

Mám čisté svědomí, říká o návratu do Sparty bývalý slávista Hovorka

Neuplynul ani rok od chvíle, kdy David Hovorka kvůli vleklým zraněním ukončil ve 29 letech profesionální kariéru. V té době byl osobností Slavie, za kterou si zahrál i Ligu mistrů. Předpokládalo se, a vyjádření představitelů Slavie tomu napovídala, že v Edenu bude pokračovat i po konci hráčské dráhy. Jenže během několika měsíců se situace změnila a odchovanec Sparty se vrátil tam, kde fotbalově vyrostl - od začátku roku pracuje jako mentální kouč v akademii na Strahově. I o tomto velkém zvratu vypráví v nové epizodě podcastu Livesport Daily.

Filovy jarní cíle: Dvouciferný počet gólů? To nemůžu říct

Teplický útočník Daniel Fila po devíti měsících znovu dvěma góly zařídil svému týmu ligovou výhru 2:1 nad Zlínem. V dnešním úvodním utkání jarní části fotbalové ligy zopakoval svůj počin z loňského května a se čtyřmi trefami v aktuálním ročníku se posunul do čela týmové tabulky střelců. Reprezentant do 21 let, který na severu Čech hostuje z pražské Slavie, novinářům po zápase 20. kola řekl, že po nevydařeném podzimu cítí do zbytku sezony o to větší motivaci.

FORTUNA:LIGA - souhrn 20. kola: Jurečka zachránil Slavii v závěru

Slavia brankou v sedmé minutě nastavení vydřela v úvodu jarní části výhru nad Jabloncem. Vedoucí Sparta si už v sobotu poradila s Karvinou. Hráči Bohemians 1905 zachránili v utkání proti Hradci Králové remízu díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Teplice zásluhou dvou branek Daniela Fily zdolaly předposlední Zlín.

FORTUNA:LIGA - preview 20. kola: Slavia odpovídá Spartě

Sparta po sobotním programu vede už o osm bodů a Slavia si tak na úvod jara nesmí dovolit žádné zaváhání, roli favorita bude nejprve plnit proti Jablonci.