11.08.2013 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Plzeň zásluhou Daridy zvítězila ve Znojmě a zůstává na čele

Asi nikdo nečekal, že se plzeňský brankostroj zasekne zrovna na půdě nováčka ze Znojma, kterého poslal do kolen gól Vladimíra Daridy. Viktoria tak opět dotáhla Spartu, kterou za týden přivítá na domácím pažitu.

Hostující kormidelník se musel obejít bez zraněného Daniela Koláře, ovšem ani jeho absence Západočechům herní plány nekomplikovala. Vrbovy ovečky měly více ze hry, po šesti minutách to zkoušel Rajtoral, Hrubý ale byl na místě a jeho ránu vyrazil. Strážce znojemské branky se blýskl i proti střele Hořavy a dorážce Ďuriše, který zakončoval z bezprostřední blízkosti!

Po půlhodině hry rozehrál volný přímý kop Horváth, ovšem na Hrubého si pěknou technickou střelou nepřišel. Plzeň měla díky faulům k dispozici opět mnoho standardních situací, vinou nepřesností z nich však tolik nehrozila. Moraváci během úvodního dějství branku neohrozili.

Krátká přestávka z nastoupené cesty neuhnula. Tým ze západočeské metropole nadále bušil do znojemských vrat, až se konečně dočkal kýžené trefy, když po ukázkové kombinační akci po ose Wágner - Ďuriš - Hořava doputovala mičuda až k Daridovi, který už měl před sebou odkrytou branku a prakticky nemohl minout - 0:1! Trenér Leoš Kalvoda reagoval příchodem Srba Reljiče (nahradil Heinze), čerstvá posila se však, podobně jako Nepožitek, neprosadila.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz