26.07.2009 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

Bohemians Praha - Sigma Olomouc 0:2

Olomouc byla na úvod nového ročníku ligy stoprocentní a porazila Střížkov na "jeho hřišti" 2:0. Utkání se hrálo na stadionu Evžena Rošického, tedy v azylu na Strahově, kde nyní mají svůj domov střížkovští Bohemians.

První branka padla v deváté minutě a prosadil se olomoucký Rossi da Silva. Gól padá stoprocentně na vrub brankáře Beláně, jelikož Rossi vypálil asi z třiceti metrů a Beláňovi míč proletěl mezi nohama - 0:1. Deset minut před pauzou si brankář trošku vylepšil reputaci, když nejprve pokus jednoho z olomouckých fotbalistů vyrazil na roh a následně si věděl rady i se střelou Hořavy. Na druhé straně se v závěru poločasu poprvé zapotil i brankář Drobisz. Ten vyrazil ostrou střelu Macháčka z dobrých třiceti metrů, dorážející Kincl poté netrefil bránu a do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Macháček zkoušel střílet i ve druhé půli, po rohu se dostal k míčí a z dvaceti metrů mířil jen o kousek vedle. Potom, ale přišla 65. minuta a další branka, kterou vsítil olomoucký Janotka. Ten byl tváří v tvář gólmanu domácích, toho obelstil kličkou a zakončil do prázdné brány - 0:2.

Autor: Michal Havlický / idnes.cz