Horváth je zpět v prokletém Istanbulu, aby rozesmutnil Besiktas

Do Istanbulu, kde před devíti lety zažíval duševní muka a trápení, se dnes poprvé vrátil Pavel Horváth. Ze svých vzpomínek už raději téměř vymazal nepovedené angažmá v místním Galatasarayi, kde za čtyři měsíce odehrál pouhé tři zápasy, neviděl ani "vindru" a pak se zlomený rád vrátil domů za rodinou a obnovil kariéru v Teplicích.

Galatasaray bude odvracet hrozbu vyřazení z pohárů bez Baroše

Fotbalistům Galatasaraye Istanbul hrozí nečekaně brzké vyřazení z evropských pohárů. Aby ho odvrátili, potřebují ve čtvrteční odvetě 3. předkola Evropské ligy vyhrát na půdě OFK Bělehrad. Nepomůže jim český útočník Milan Baroš, který má problémy s achilovkou. O postup bude bojovat dalších deset týmů s českými hráči v kádru.

Plzeň zkusí v Istanbulu vybojovat senzaci na úkor Besiktase

Ve vyprodaném třicetitisícovém kotli stadionu slavného Besiktase Istanbul se plzeňští fotbalisté ve čtvrtek pokusí o senzaci, kterou by přinesl jejich postup do 4. předkola Evropské ligy. Do jedenáctimilionového tureckého velkoměsta dnes Západočeši dorazili s nadějí, kterou jim ponechala domácí remíza 1:1.

Jablonec chce proti Apoelu smazat manko zlepšenou ofenzivou

Fotbalisty Jablonce čeká ve čtvrtek večer odveta třetího předkola Evropské ligy proti Apoelu Nikósie. Severočeši si z Kypru přivezli porážku 0:1 a po sérii rozpačitých výkonů potřebují zvítězit. Za klíč k postupu do další fáze považují odvážnější výkon než v úvodním duelu před týdnem.

Hráči Mogileva si pro postup do Ostravy přijeli autobusem

Jen výhra skýtá fotbalistům Ostravy v domácí odvetě 3. předkola Evropské ligy proti běloruskému Mogilevu šance na postup. Baník má po prohře 0:1 z úvodního zápasu jednoduché zadání: vyhrát aspoň o dvě branky.

Kterak do Makedonie dorazil Liverpool

Rabotnički Skopje udrželo předminulý čtvrtek remízu na půdě MIKA Jerevan a vysloužilo si tím nejen postup do další části kvalifikace Evropské ligy, ale také slavného protivníka v tomto kole. Do Makedonie pak zavítal anglický Liverpool, který se na celém Balkáně mohl těšit velkému zájmu veřejnosti, ačkoli nepřijel se svými největšími hvězdami.

UEFA zamítla odvolání Mallorky proti vyřazení z Evropské ligy

Evropská fotbalová unie zamítla odvolání Realu Mallorca proti vyřazení z Evropské ligy. Odvolací komise UEFA potvrdila původní rozhodnutí kontrolní a disciplinární komise, podle níž zadlužený klub nesplnil podmínky pro start v soutěži. Mallorca využije svou poslední možnost k odvolání a obrátí se na Sportovní arbitráž CAS v Lausanne.

Rezek po zahozených šancích proti Besiktasi těžko usínal

Dlouho do noci se plzeňskému útočníkovi Janu Rezkovi honily hlavou tři neproměněné šance a především zahozené sólo v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy s Besiktasem Istanbul.

Plzeňané smutnili nad zahozenými šancemi i přísnou penaltou

Dvojnásobné zklamání tížilo plzeňské fotbalisty po jejich remíze 1:1 s vysoce favorizovaným Besiktasem Istanbul v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy. Mrzelo je, že v prvním poločase v Praze na Letné využili jedinou z pěti velkých šancí a naopak těsně před poločasem inkasovali z přísně nařízené penalty inkasovali.

Beşiktaşi pomohl sudí. S Plzní uhrál remízu 1:1

Plzeň proti Beşiktaşi předvedla více než sympatický výkon. Český tým byl minimálně v prvním poločase jasným pánem na hřišti, ve 28. minutě přetavil tuto převahu v gól David Limberský. Poté ale přišlo klíčové pochybení celého utkání - španělský sudí nařídil za sporný faul pokutový kop a turecký celek těsně před přestávkou vyrovnal. Na skóre se nic nezměnilo ani ve druhé půli, a Beşiktaş tak domů odjíždí s nadějnou remízou 1:1.

Koubek: Soupeř byl lepší, vyhrál zaslouženě

Ostravský Baník prohrál na půdě běloruského Dněpru Mogilev 0:1 a pro postup tak v domácí odvetě musí bezpodmínečně zvítězit. Trenér Miroslav Koubek po prohře jeho týmu přiznal, že výhra Mogilevu nebyla náhodná.

Jablonec bude v odvetě dohánět jednogólové manko

Fotbalisté Jablonce vstoupili do Evropské ligy porážkou 0:1 v úvodním duelu třetího předkola na hřišti Apoelu Nikósie. Hosté dnes ustáli počáteční nápor kyperského soupeře, v 55. minutě však po chybě ve středu obrany inkasovali z kopačky Solariho. Odveta se hraje za týden na severu Čech.

Baník vyšel střelecky naprázdno a z Běloruska si odváží porážku

Fotbalisté Ostravy si z úvodního utkání 3. předkola EL v Mogilevu odnesli jednogólovou ztrátu. Sedmý celek aktuálního pořadí běloruské ligy rozhodl o vítězství 1:0 v 63. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Zenkovič. I Baník měl na půdě Dněpru příležitosti, ale střelecky vyšel naprázdno. Odveta se na Bazalech hraje příští čtvrtek.

Zápotočný věří, že po týdnech nejistoty zakotví v Besiktasi

Tomáš Zápotočný se už zřejmě nemusí stresovat tím, kde bude hrát v nové sezoně. Devětadvacetiletý zadák po týdnech nejistoty věří, že se napevno usídlí v týmu Besiktase Istanbul, s nímž dnes přicestoval do Prahy jako soupeř Plzně před čtvrtečním úvodním duelem 3. předkola Evropské ligy.