12.04.2018 21:05 CET
5 : 2
(3:1)

Olympique Marseille - RB Lipsko 5:2

Marseille dokázala smazat jednobrankové manko z půdy Lipska a po nádherném ofenzivním koncertu zvítězila v divokém poměru 5:2. V duelu sice prohrávala, nicméně ještě do poločasu vstřelila tři branky a i přes snížení protivníka nakonec postoupila mezi čtyřku nejlepších. O finálovou účast se popere s někým z trojice Arsenal - Atltético - Salzburg, los je na programu v pátek.

Lipsko zažilo vstup do zápasu jako z říše snů. Už po necelých dvou minutách se prosadil Portugalec Bruma, jenž po zpětné přihrávce z pravé strany a následnému přistrčení od Jeana-Kévina Augustina vypálil z dvanácti metrů a přízemní ranou propálil brankáře Pelého. Olympique však na sebe nenechal s odpovědí příliš dlouho čekat a za čtyři minuty srovnal stav. Do vlastní sítě nešťastně zamířil Rakušan Stefan Ilsanker.

Rohový kop z pravé strany tečoval kolenem Mitroglu a brankář Gulácsi vyrazil míč před sebe do nabíhajícího Ilsankera, od něhož se balón odrazil za brankovou čáru. Za další tři minuty otočil francouzský výběr stav, po rychlém přečíslení sice zlikvidoval fantastický Gulácsi dvě tvrdé rány Sansona, jenomže na závěrečnou dorážku Bouny Sarra neměl nárok. Marseille pokračovala v obrovském tlaku i v dalších minutách.

Po čtvrthodině hry přihrál Mitroglu zcela volnému Dimitrimu Payetovi, jenomže poté naprosto nesmyslně stáhl k zemi bránícího Ilsankera. Payet se sice nádherně trefil ke vzdálenější konstrukci, nizozemský rozhodčí Kuipers však správně neuznal gól právě kvůli předchozímu zkratu řeckého útočníka. Domácí výběr tento moment příliš mrzet nemusel, sedm minut před přestávkou totiž vsítil prozatímní postupový gól Florian Thauvin.

Ten obdržel krásný pas do pokutového území po přímém volném kopu od Payeta a jemnou tečí pokořil bezmocného Gulácsiho - 3:1. Ještě do poločasu mohl přidat pojistku Mitroglu, jenže po akrobatickém zakončení minul prostor tří tyčí. Ihned po změně stran neproměnil řecký snajpr další dvě obrovské možnosti, Marseille byla potrestána v 55. minutě. Německý klub vykřesal naději na postup mezi čtyřku nejlepších zásluhou Augustina.

Francouzský forvard po elegantní patičce od Keity vystřelil ze čtrnácti metrů a díky teči jednoho z bránících hráčů pokořil plachtícího gólmana Pelého. Nahecovaný Olympique za dalších pět minut opět vedl o dvě branky a udělal tak klíčový krok do semifinále.

Sympaticky se prosadil Payet, jenž vběhl do šestnáctky soupeře a poté nádhernou šajtlí zavěsil přímo pod horní tyčku - 4:2. V samém závěru Pelé doslova zasedl balón po ráně Poulsena, po rychlém přečíslení na druhé straně pečetil úspěch Marseille Hiroki Sakai střelou do prázdné branky.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, onlajny.com