RB Lipsko - VfB Stuttgart 1:0

RB Lipsko možná nemělo nejpřesvědčivější start do sezony, ale teď už znovu potvrzuje, že loňská druhá příčka nebyla náhodná. Oproti tomu Stuttgart zůstane po páté porážce ve druhé polovině tabulky.
DNES | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Preview: RB Lipsko - VfB Stuttgart

Po pomalejším rozjezdu do sezony je to zase to dravé Lipsko, které známe z minulé sezony. Svěřenci Ralpha Hasenhüttla vyhráli už třikrát v řadě, přičemž výhru číslo tři si připsali na hřišti Borussie Dortmund.
VČERA | Previews | 3 komentáře

RB Lipsko - FC Porto 3:2

Atraktivní první půle bohatá na branky a druhé dějství, které naopak nenabídlo gól žádný - takhle odlišné poločasy nabídlo divákovi úterní utkání mezi Lipskem a Portem. Domácí vstoupili výborně, už v osmé minutě šlo Lipsko do vedení po brance stopera Williho Orbana.
18.10. | Komentáře a souhrny | 17 komentářů

Preview: RB Lipsko - FC Porto

Lipsku se na domácí scéně velmi slušně daří. Jenže v premiérovém ročníku Ligy mistrů jako by doplácelo na nováčkovskou daň a vůbec nedokáže prokázat svůj potenciál. Po dvou odehraných kolech má na kontě jen jeden bod a jeden vstřelený gól, a přitom proti Portu nebude zajisté vůbec snadné tuhle statistiku vylepšovat.
17.10. | Previews | 17 komentářů

Borussia Dortmund - RB Lipsko 2:3

Divák čekal šlágr kola a ten také dostal - napínavý průběh, atraktivní akce a pět vstřelených branek nabídlo podvečerní sobotní utkání německé Bundesligy mezi BVB a Rudými býky z Lipska.
15.10. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: Borussia Dortmund - RB Lipsko

Sedm zápasů, devatenáct bodů, jediná ztráta dvou bodů po bezbrankové remíze Freiburgem, jinak suverénní jízda ligovou soutěží. Dvacet jedna vstřelených branek, jen dvě obdržené.
14.10. | Previews | 6 komentářů

1. FC Köln - RB Lipsko 1:2

Na beznadějně posledním místě zůstává Kolín nad Rýnem, jehož doma přehrálo Lipsko. Německý vicemistr to s Kolínem neměl jednoduché. Domácí hráli s velkým odhodláním uspět, ovšem ani to na body nestačilo.
02.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Německý kanonýr Werner kvůli závratím vynechá závěr kvalifikace

Útočník Lipska Timo Werner se stále nevzpamatoval ze zdravotních potíží, které ho postihly během úterního utkání Ligy mistrů proti Besiktasi. Jednadvacetiletý kanonýr zřejmě tento týden přijde o zápasy Německa v závěru kvalifikace o mistrovství světa v Severním Irsku a proti Ázerbájdžánu.
02.10. | Aktuality | 15 komentářů

Beşiktaş JK - RB Lipsko 2:0

Besiktas má po dvou zápasech plný počet bodů. Po výhře v Portu porazil 2:0 Lipsko a má solidně zaděláno na postup ze skupiny. Turecký klub se dvakrát prosadil už v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Ryan Babel a těsně před odchodem do šaten i Talisca.
26.09. | Komentáře a souhrny | 23 komentářů

Preview: Beşiktaş JK - RB Lipsko

Turecký Besiktas vstoupil do základních skupin Ligy mistrů naprosto famózně a určitě chce bojovat o postup do osmifinále, nyní sehraje důležitou domácí bitvu s německým Lipskem. Hostující celek se loni v Bundeslize postaral o obrovské překvapení a obsadil fantastické druhé místo, díky němuž se přímo kvalifikoval mezi dvaatřicítku vyvolených. Teď bude považován za mírného favorita, ale procházka růžovým sadem ho nečeká.
26.09. | Previews | 23 komentářů
21.10. RB Lipsko si chce zavázat Hasenhüttla
Ralph Hasenhüttl má s RB Lipsko smlouvu ještě na dva roky, ani to však nebrání jejímu případnému prodloužení. Podle sportovního ředitele Ralfa Rangnicka budou obě strany jednat během nadcházejících měsíců. (transfermarkt.de)
13.10. Orban prodloužil smlouvu s RB Lipsko
Willi Orban spojil i další část kariéry s RB Lipsko, 24letý obránce s německým klubem podepsal nový kontrakt platný do června 2022. (kicker.de)
13.10. Dortmund bude bránit i Wernera
RB Lipsko vyrukuje do utkání proti Dortmundu i s Timem Wernerem. Německý útočník měl problémy se závratěmi, v týdnu se ale znovu zapojil do tréninku a nyní je připraven nastoupit i k zápasu. (kicker.de)
12.10. Mbappé mohl nastupovat za RB Lipsko
RB Lipsko mohlo získat Kyliána Mbappého. Saský celek, který tehdy nastupoval ještě ve 2. Bundeslize, mohl tehdy 16letého útočníka Monaca přivést, nakonec však z toho sešlo a následně se rychlonohý kanonýr zařadil mezi opory Monaca, aby před sezónou za 180 milionů eur přestoupil do Paris Saint-Germain. "Mohli jsme Kyliána Mbappého podepsat," potvrdil sportovní ředitel Ralf Rangnick. "Problémem bylo, že jsme se tehdy rozloučili s Alexandrem Zornigerem a nevěděli jsme, jakou koncepci si nový trenér nastaví," vysvětlil. (skysports.com)
10.10. Werner se znovu zapojil do tréninku
Timo Werner se po dvou týdnech znovu zapojil do tréninku, útočník německého RB Lipsko je v pořádku po bolestech hlavy a závratích. (kicker.de)
05.10. Barcelona a Real Madrid prý sledují Wernera
Timo Werner na sebe v RB Lipsko poutá pozornost skvělými výkony, za což by se německému reprezentantovi mohlo dostat odměny. Výkony jednadvacetiletého útočníka údajně bedlivě sledují zástupci Barcelony a Realu Madrid. (bbc.com)
03.10. Werner se mohl zranit v reprezentaci
Timo Werner kvůli závratím nedohrál zářijové utkání Ligy mistrů s Beşiktaşem a následně musel vynechat probíhající reprezentační sraz. Potíže s hlavou si přitom mohl způsobit již dříve, neboť asistent reprezentačního kouče Thomas Schneider uvedl, že ránu do hlavy inkasoval již v zářijovém kvalifikačním utkání o postup na MS 2018 s Norskem (6:0). (sport1.de)
29.09. Werner si i nadále stěžuje na bolesti hlavy
Timo Werner kvůli bolestem hlavy a závratím nedohrál utkání Ligy mistrů na půdě Besiktase a zůstává otázkou, kdy se vrátí do sestavy RB Lipsko - německý reprezentační útočník aktuálně stále netrénuje. (sport1.de)
28.09. Černý evropský týden pro Bundesligu
Příšerný týden v evropských pohárech za sebou má šest německých klubů, když ani jeden z nich nedokázal uhrát bod - prohrála kompletní trojice v Lize mistrů i dnes ta v Evropské lize. Něco takového se naposledy německým celkům přihodilo dávného roku 1981. (twitter.com/OptaFranz)
26.09. RB Lipsko přišlo o Wernera
RB Lipsko prohrálo na půdě Besiktase 0:2 a navíc přišlo o jednoho ze svých klíčových hráčů. V průběhu první půle si o střídání řekl útočník Timo Werner, který trápily bolesti hlavy, pod něž se podepsalo i hlučné domácí publikum. (sport1.de)