22.11.2012 18:00 CET
3 : 0
(1:0)

Domácí Rubin nadělil hostům z Milána tři branky a je první

Souboji dvou týmů, kterým vlastně už o nic nešlo. I tak by se dal vystihnout zápas mezi domácím Rubinem a hostujícími Nerazzurri. Ti do utkání nastoupili ve značně pozměněné sestavě a odjíždí bez bodů.

Rubin Kazaň dnes předvedl velmi dobrý výkon, i když je nutno podotknout, že Inter nastoupil v provizorní a velmi mladé sestavě. Vývoj utkání hodně poznamenal rychlý nástup domácích, kteří se gólově prosadili již ve druhé minutě. Zbylé dvě branky přidali hráči Rubinu až na konci utkání. Za záda brankáře Ryžikova neprošel míč ani jednou.

Obrana hostí udělala hned na začátku velkou chybu, konkrétně Juan, který ve snaze o odkop nastřelil vlastní tyč. Pro dobíhajícího Karadenize nebylo už zakončení do Belecovy brány žádným větším problémem. Kazaň tak vedla už od druhé minuty na úkor hostujícího favorita.

Inter se snažil o kombinační hru, ale nesehranost jeho hráčů byla znatelná. A domácímu týmu stačilo jednobrankové vedení. Andrea Stramaccioni dnes sázel na novou útočnou dvojici v podání technicky a rychlostně dobře vybaveného Coutinha a chorvatského mladíka Livaju, ani jeden z nich jej ale pravděpodobně za první půli nepřesvědčil.

Do hry se na druhý poločas dostala dvojice Palacio - Zanetti. Na další velkou šanci si diváci museli počkat hodinu hry. Po skvělém pasu se velkou rychlostí vydal směrem k Ryžikovovi střídající Argentinec Palacio a dokonce trefil tyč! Míč se od ní ale odrazil zpět do hřiště.

Deset minut před koncem zápasu se ale skóre přeci jen měnilo. Střídající Rondón dostal dobrou nahrávku a se zbytkem akce si již poradil výtečně - 2:0 pro Rubin.

Inter po tomto gólu nebyl schopen vzdorovat a tak domácí zatížili Belecovo konto ještě jednou. Karadeniz si ve vápně poradil s obranou, naservíroval míč volnému spoluhráči Rondónovi a útočník, který přišel na hřiště teprve v devětapadesáté minutě přidal svůj druhý gól.

Výsledek znamená, že vítězný Rubin sídlí na čele skupiny, zatímco Inter je druhý. Oba celky mají ale postup jistý a poslední kolo tedy z tohoto hlediska bude pouhou formalitou.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz, goal.com