29.09.2011 21:05 CET
2 : 1
(2:1)

Sporting CP - SS Lazio 2:1

Portugalský Sporting Lisabon doma zdolal v těžkém zápase Lazio Řím 2:1 a drží postupovou příčku. Naopak pro Italy je situace opět o něco vážnější, s jedním bodem na kontě jsou v tabulce poslední. Laziu nepomohla ani přesilovka, kterou hrálo celý druhý poločas.

Stadion Josého Alvalade byl svědkem dobrého a napínavého fotbalu. Oba celky měly šance, jak Sporting, tak i Lazio hrálo dobře a diváci se rozhodně nenudili. Domácí šli do vedení ve 21. minutě, Diego Capel odcentroval a Van Wolfswinkel elegantně patičkou překvapil Marchettiho! Krásná branka znamenala vedení Sportingu Lisabon 1:0.

Lazio se snažilo o odpověď, ale obrana zelenobílých vzdorovala, až pět minut před koncem poločasu poslal centr do pokutového území Sportingu Dias a Miroslav Klose na zadní tyči překonal Patricia - 1:1. Lazio už se vidělo v šatně za remízového stavu, když v nastaveném čase prvního poločasu vypálil Insúa a jeho střela překvapivě zapadla k tyči. Marchetti s tím mohl těžko něco dělat, Sporting tak šel do šaten za stavu 2:1.

Jenže krátce po úvodním hvizdu druhého poločasu se Insua nezachoval dobře. Za úder do obličeje protihráče uviděl žlutou kartu a jelikož už jednu měl, musel předčasně do sprch. Sporting šel tedy do deseti a v následujících chvílích měl pořádnou dávku štěstí. Nově příchozí Djibril Cissé pálil vedle a na druhé straně zaměstnal Marchettiho Diego Capel. Ovšem co přišlo následně, tomu lze těžko uvěřit. Úplně volný Giuseppe Sculli hlavičkoval jen do brankáře Patricia a Konko z dorážky netrefil prázdnou branku, orazítkoval břevno! Dvě tutovky a ani jedna neskončila v brance. Lazio ale nedalo i další tutovku, v 86. minutě odvedl skvělou práci Cissé, odcentroval a Rocchi z jasné pozice hlavou minul.

V nastaveném čase se pokoušel vymodlit penaltu Sculli, ovšem udělal to natolik okatě, že mu to rozhodčí nezbaštil. Sporting těsné vedení udržel a slaví důležité vítězství.

Autor: Ondřej Linhart