SS Lazio Itálie - SS Lazio - Zprávy

Další články

Juventus si v římské odvetě zahrával, Lazio dvougólové vedení neudrželo

Lazio v odvetném semifinále Coppa Italia porazilo Juventus 2:1. Vítězství pro něj však mělo hořkou příchuť, jelikož zároveň znamenalo jeho konec v soutěži. Dvougólové manko nabyté na začátku dubna v Turíně už ve 12. minutě snížil na polovinu Taty Castellanos a stejný hráč ho zkraje druhé půle dočasně i úplně smazal. Zaskočená Stará dáma se ale v poslední desetiminutovce vzchopila a trefou Arkadiusze Milika odmítla hrozící obrat v dvojutkání.

Lazio potřebuje proti Juventusu otočit nepříznivý vývoj na cestě do finále

Juventus cestuje k druhému utkání semifinále Coppa Italia do Říma, kde na něj už dychtivě čeká Lazio. Před Tudorovými jednotkami stojí náročný úkol, protože v prvním vzájemném duelu dostalo Lazio dvě branky. A teď musí vymyslet, jak minimálně dvakrát pokořit obranu Juventusu, aby mělo šanci na finále.

Luis Alberto hodil za hlavu neshody s vedením klubu a vystřelil Laziu výhru v Janově

Fotbalisté Lazia zvítězili v předehrávce 33. kole Serie A na půdě Janova 1:0, a čtvrtým triumfem z posledních pěti ligových duelů tak udělali významný krok vstříc příčkám zajišťujícím pohárovou Evropu v příští sezoně. V první půli byli nicméně nebezpečnějším týmem domácí, kteří však žádnou z nebezpečných akcí nedotáhli k vedoucí brance. Po změně stran už otěže přebral favorit z Říma, což v 67. minutě vyústilo v gól Luise Alberta. Španělský středopolař, jenž minulý týden oznámil, že navzdory smlouvě trvající do roku 2027 nemá zájem v klubu po konci sezony pokračovat, tak alespoň drobně napravil svou pověst u příznivců Lazia.

Strávím tu ještě mnoho let, prohlásil po podpisu nové smlouvy s Laziem Zaccagni

Italský křídelník Mattia Zaccagni ve středu prodloužil smlouvu s římským Laziem do roku 2029. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč byl spojován s Juventusem, nový kontrakt ho ale minimálně v dohledné době na Stadio Olimpico udrží.

Lazio chce stoupat vzhůru, pozor si musí dát na Gudmundssona s Reteguiem

Lazio pokračuje ve svém tažení za poháry a v minulém kole jasně deklarovalo, že jeho ofenzivní síla je pořád dost značná. S úkolem ji ubránit si musí poradit CFC Janov, které v páteční předehrávce 33. kola Serie A Římany uvítá.

Felipe Anderson v Laziu nezůstane, nepřestoupí ani do Juventusu. Vrací se do Brazílie

Hráči Lazia Řím po sezoně přijdou o brazilského záložníka Felipe Andersona, který se rozhodl vrátit do rodné Brazílie. Jednatřicetiletý hráč na sociálních sítích s předstihem oznámil, že v Laziu neprodlouží smlouvu a neodejde ani do Juventusu Turín, o čemž spekulovala média. Naopak posílí klub Palmeiras.

Luis Alberto požádal o odchod z Lazia. Je čas přepustit místo jiným, myslí si

Lazio v pátek večer porazilo Salernitanu (4:1) a jeho fanoušci si po roce a čtvrt opět oživili vzpomínky na to, jaké to je oslavit během jednoho utkání čtyři vstřelené branky, po závěrečném hvizdu jim ale radost pokazil Luis Alberto. 31letý španělský záložník by z klubu rád odešel.

Salernitana dostala od Lazia lekci z učebnice fotbalu. Při výhře Orlů řádilo brazilské křídlo

Lazio porazilo ve 32. kole Serie A Salernitanu 4:1 a přiblížilo se příčkám zaručujícím účast v evropských pohárech. Domácí o výhře rozhodli už v úvodní půli, během níž se v nejlepším světle prezentovali dvougólový Felipe Anderson a Matías Vecino. Rozdílovou brankou se nakonec ukázala být trefa uruguayského reprezentanta, který připomněl defenzivě Granaty otřepané pravidlo, že se bojuje, dokud sudí nepískne. Hosté totiž přestali po zásahu ruky Slováka Norberta Gyömbéra hrát, čehož využil 32letý záložník k prostřelení bezmocného brankáře.

Lazio si chce zvýšit sebevědomí s ideálním soupeřem, dorazí Salernitana

Lazio muselo v poslední době překousnout dvě zklamání, po pohárovém utkání prohrálo především prestižní římské derby. Času na regeneraci ale muži trenéra Igora Tudora nemají mnoho, protože už v páteční předehrávce 32. kola Serie A je navštíví trápící se Salernitana.

Felipe Anderson vymění Lazio za Juventus, se Starou dámou je domluven

Felipe Anderson se chystá na svůj druhý odchod z římského Lazia. Třicetiletému brazilskému křídelníkovi v hlavním městě dobíhá smlouva a novou nepodepíše, podle posledních zpráv už je domluven na angažmá v Juventusu.

Klíč od Říma se stěhuje do doupěte Vlků, AS po dvou letech zdolalo Lazio

Fotbalisté AS Řím porazili ve 31. kole Serie A na vlastním hřišti městského konkurenta Lazio 1:0, čímž protáhli sérii neprohraných ligových duelů na sedm zápasů v řadě. Na velké příležitosti skoupé Derby della Capitale rozhodl ve 42. minutě po rohovém kopu Gianluca Mancini. Italskému stoperovi naservíroval míč na hlavu Paulo Dybala, který se tak v probíhajícím ligovém ročníku podílel již na 20 trefách svého týmu. Souboj nesmiřitelných rivalů tak sice už popáté za sebou nabídl napříč soutěžemi maximálně jednu branku, na rozdíl od předchozích čtyř střetnutí ovšem tentokrát triumfovali Vlci.

Předehra římského derby: Trenéři volají po boji s respektem, fanoušci Lazia vyvolali kontroverzi

V sobotu se v italské Serii A střetnou dva nesmiřitelní rivalové - římské AS pohostí Lazio. Trenér domácích Daniele De Rossi se na první derby v roli kouče těší a je podle něj důležité, aby před ním své svěřence rozumně motivoval. V obdobném duchu utkání vyhlíží i kouč Lazia Igor Tudor. Právě fanoušci hostů ale před duelem vyvolali kontroverzi, když po městě rozvěsili plakáty s neonacistickou tématikou.

Římské derby s novici na lavičkách slibuje velké věci

Jen dvě vzájemná utkání chybí do kulatého jubilea dvou set zápasů mezi oběma znesvářenými stranami města na Tibeře. Fotbalové derby s číslem 199 se odehraje již v sobotu navečer a Lazio se pokusí urvat aspoň bod se svým rivalem už popáté v řadě.

Juve doma vyzrálo na římského soka a pootevřelo finálovou bránu

Hráči Juventusu zvítězili v prvním utkání semifinále Coppa Italia nad Laziem 2:0. Po nepříliš povedené první půli vlétli svěřenci Massimiliana Allegriho do druhého dějství jako uragán. Nejprve rychlou akci zakončila hvězda minulého Eura Federico Chiesa, na kterého navázal o necelou čtvrthodinu později Dušan Vlahovič. Stará dáma tak půjde do odvety v hlavním městě s dvougólovým náskokem.