05.04.2012 21:05 CET
2 : 2
(1:1)

Athletic Club se rozešel se Schalke smírně. I tak postupuje

Schalke podle očekávání nesložilo zbraně a pokusilo se v Bilbau o nemožné, dokonce se ujalo hned dvakrát vedení, domácí však pokaždé zanedlouho odpověděli a nepřipustili tak zbytečné drama. Do semifinále Evropské ligy se tak podívají hned tři španělské týmy!

Na evropské scéně dva roky nevypleněný stánek San Mamés očekával dokončení jednoho velkého milníku: Athletic by se mohl po více než třiceti letech podívat do semifinále pohárové soutěže, což samo o sobě působí velmi motivačně. Königsblauen však předem rozhodně nesložili zbraně, tomu následně odpovídal začátek utkání, který se odehrával především na domácí polovině. Schalke vytrvale tlačilo a po deseti minutách se mohlo ujmout zaslouženého vedení: Jones zdánlivě už ztracený míč dokázal ještě poslat do pokutového území, Huntelaar na nic nečekal a okamžitě vypálil, jeho pokus ale zastavil skvělý Iraizoz!

Baskové však v dalších minutách hru vyrovnali a naopak se sami ujali vedoucího tempa, po rohovém kopu chyboval konečně zdravý Tim Hoogland, Javi Martínez ale pálil z těsného úhlu jen do boční sítě Unnerstallovy branky. Odpověď pak neměla dlouhého trvání: Huntelaar sice nejprve branku vysoko přestřelil, následně ovšem vystihl chybnou rozehrávku a zpoza vápna usměrnil mičudu nechytatelně na místo určení - 0:1.

Holandský kanonýr se ukázal i do třetice, standardní situaci z velké dálky ale nedokázal vměstnat do prostoru ohraničeného třemi tyčemi. Poslední desetiminutovka prvního dějství však byla od Horníků až nebývale pasivní... Muniain sice branku z dobré pozice netrefil, jeho útočný kolega Llorente neměl pro změnu recept na skvěle reagujícího Unnerstalla. Do třetice už ale hostující defenziva sílící nápor nedokázala odvrátit, čerstvě střídající Ibai napřáhl z 20 metrů a přesně umístěnou střelou srovnal na 1:1. Ten samý hráč mohl ve 44. minutě přidat druhou branku, ze stejné pozice však tentokrát síť nenašel.

Po obrátce zakrátko naděje die Knappen opět ožily, Obasi posunul mičudu na Raúla, jež nechytatelně z hranice vápna poslal míč do šibenice - 1:2. Netrvalo však dlouho a začínalo se znovu v rovnovážném stavu: Muniain nabil pro změnu Susaetovi, jenž využil mírného ofsajdového postavení a Unnerstall se na jeho tvrdou ránu neměl ani šanci připravit - 2:2.

Následující minuty se hrál z obou stran otevřený fotbal. Definitivně rozhodnuto mohlo být po hodině hry, aktivní Muniain ale branku o fous minul. Odpověď si přichystal v 67. minutě čerstvý Farfán, jeho střelu však zpacifikoval jistý Iraizoz. Poslední dvacetiminutovka z nastoupeného trendu nevybočila a nadále se hrál zajímavý fotbal nahoru dolu, Baskové se ani přes náskok nezatáhli, naproti tomu hosté se chtěli s evropskými poháry důstojně rozloučit, což se podařilo.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de