30.11.2005 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Slavia Praha - AS Monaco 0:2

S postupovými nadějemi vstupovali slávisté k domácímu utkání s Monakem - v případě jejich bodového zisku a zároveň výhry Sofie se Stavangerem by se sešívaní vysněnému postupu velmi přiblížili. To se splnilo napůl - Sofie sice vyhrála, ale nedokázali to slávisté, Monako si odvezlo výhru 2:0.

Slavia měla ke hře prakticky ideální podmínky, trenéru Jarolímovi nechyběl žádný hráč a naopak Monaku se na tréninku zranil nebezpečný útočník Adebayor.

Již před zápasem kouč Jarolím prohlašoval, že jeho tým bude hrát na výhru a podle toho to také vypadalo již od úvodního hvizdu hlavního sudího Corpodeana z Rumunska. Ve třetí minutě zahrávali domácí první roh a po hlavičce Suchého míč přeloboval gólmana Monaka, lízl břevno a odrazil se před branku k Vlčkovi, který ale v těžké pozici míč vůbec netrefil.

Zhruba za půl minuty poté se Vlček ocitl v další stoprocentní šanci, tentokrát po Jarolímově přihrávce upaloval sám na gólmana Warmuze, branku ale přestřelil. Slavia tak v samém úvodu zápasu promarnila dvě obrovské příležitosti ke skórování, což se jí zanedlouho vymstilo.

V 11. minutě se na hranici šestnáctky ke střele napřáhl Evra, rána mu však vůbec nevyšla, a tak se míč pomalu kutálel ke Kozáčikově brance, tam jej ale dostihl nenápadný Maoulida a vstřelil úvodní gól zápasu.

Slávisté byli po inkasovaném gólu očividně zaskočeni a chvíli jim trvalo, než se z nenadálého šoku vzpamatovali. A mohlo být i hůř, v 29. minutě Maurice-Belay parádně prošel mezi třemi obránci a jeho průnik zlikvidoval až Kozáčik.

Druhý poločas začali slávisté opět aktivně, šance si však nedokázali připravit. Naopak, byli to opět hosté, kdo mohl pojistit své jednogólové vedení. V 67. minutě běžel Maoulida sám na branku, opět se ale vyznamenal slávistický brankář. O čtyři minuty později se už ale tentýž hráč prosadit dokázal, když obelstil jak bránícího Hubáčka, tak Kozáčika a šikovnou střelou z úhlu zvýšil na 2:0.

Za stavu 0:2 se pak již domácí na nic nezmohli, naopak Monako si do konce zápasu vytvořilo ještě několik brankových příležitostí. O postupu či nepostupu Slavie do další fáze Poháru UEFA se tak rozhodne až v posledním kole.

"Vstup do zápasu jsme měli dobrý, vytvořili jsme si i slibné situace před brankou, bohužel bez efektu, v následujícím vývoji to sehrálo velkou roli. Pak přišla inkasovaná branka, při které nám chyběla důslednost, akci jsme mohli několikrát zastavit. Po nuceném vystřídání Martina Latky nám to navíc začalo skřípat i vzadu. Druhá branka rozhodla o výsledku," konstatoval Jarolím.

"Slavia začala dobře, vytvořila si šance, po patnácti minutách se nám ale podařilo dostat hru pod kontrolu, velmi tomu pomohl vedoucí gól. Pak se nám dařilo hrát tak, abychom vytvářeli prostor pro naše útočníky, neproměnili jsme i další vyložené příležitosti, z Prahy odjedeme spokojeni," řekl Guidolin.

Autor: Jan Werner