Fortuna liga - souhrn 6. kola

25.08.2017, 20:24, aktualizováno 27.08.2017, 19:54
Bratislavský Slovan rozstřílel Podbrezovou a posunul se na průběžnou druhou příčku. Nitra i Michalovce si připisují přesvědčivé výhry, Prešov v závěru ztratil vedení se Senicí. Ružomberok dotáhl přestřelku s Trenčínem k divoké remíze 3:3. Druhé výhry v sezoně se dočkala Žilina, když na svém trávníku přehrála Trnavu. Pro Spartak se po čtyřech triumfech naopak jedná o druhou porážku v řadě...

Slovan Bratislava - Železiarne Podbrezová 4:1

27.08.2017 18:00

Góly: 4. Aleksandar Čavrić, 11. Jakub Mareš, 52. Aleksandar Čavrić, 80. Vukan Savičević - 75. Milan Rundić (vl.)

V poslednom zápase šiesteho kola Fortunaligy porazil oslabený Slovan na domácom ihrisku hostí z Podbrezovej vysoko 4:1 (2:0). Belasí dominovali od prvých sekúnd. Vedenia sa ujali už vo štvrtej minúte, po prvom útoku. Na ľavej strane unikol Čavrič, jeho prihrávku nezužitkoval Holman, ale prvý menovaný sa dostal k dorážke a bez problémov otvoril skóre - 1:0. Po nebezpečnom centri Chouchoumisa nasledoval rohový kop. Bratislavčania ho rozohrali nakrátko a Rabiu prepálil hosťujúcu bránku. V jedenástej minúte Holman našiel v pokutovom území Mareša, ktorý osamotený bez komplikácií prekonal Kuciaka - 2:0. Ojedinelé pokusy zaútočiť zo strany Podbrezovčanov trikrát zastavil ofsajd. V 41. minúte nechala obrana Podbrezovej po dlhej prihrávke veľa priestoru Marešovi, ktorý technickým zakončením minul bránu hostí. Druhý polčas začal nedôraznou strelou hosťujúceho Kupčíka, ktorú skrotil Greif. V 52. minúte sa uvoľnil Čavrič a tvrdou strelou spoza šestnástky zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí - 3:0. Skúšal to aj De Kamps, ale neúspešne. Prikrášliť výsledok mohol Mareš, no v samostatnom úniku odpálil loptu vysoko nad. Bránku Podbrezovej prestrelil z druhej vlny aj Holman. V 75. minúte Rundič tečoval loptu do vlastnej brány - 3:1. Rundičova slabá chvíľa pokračovala o pár sekúnd neskôr, keď pred pokutovým územím stratil loptu a ako posledný hráč fauloval hosťujúceho útočníka. Vyslúžil si za to červenú kartu. Hostia však nariadený priamy kop nezužitkovali. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Savičevič na dvakrát zvýšil na 4:1. Jeho prvý pokus Kuciak reflexívne zmaril, siahol si aj na dorážku, ale tá už rozvlnia i sieť. ŠK Slovan Bratislava zdolal ŽP Šport Podbrezová 4:1 (2:0) a vyšplhal sa na druhú priečku tabuľky najvyššej súťaže za vedúcou Nitrou.

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 2:0

26.08.2017 19:00

Góly: 17. Martin Koscelník, 60. Igor Žofčák

V šiestom kole Fortunaligy zopakovali Michalovce trojgólový zápis z piateho kola a ViOn Zlaté Moravce porazili 2:0 (1:0).

Prvá štvrťhodina sa niesla v réžii hostí. Michalovčania udreli v 18. minúte. Po centri Šimčáka skóroval hlavou Koscelník - 1:0. Vzápätí mohol po rýchlom protiútoku zvýšiť Žofčák. Neujala sa ani Šimčákova koncovka. V 33. minúte Šimčák odcentroval na Sviarčinského, ale ten netrafil bránu. V závere úvodného dejstva nepriniesla zmenu skóre ani Gešnábelova strela. I druhý polčas začali lepšie hostia. V 50. minúte Šimčákov center minul Koscelník. Na druhej strane dobre zasiahol Kira pri strele Matheusa. Krátko pred uplynutím hodiny hry druhú žltú kartu uvidel hosťujúci kapitán Chren. Hneď z nasledujúceho priameho kopu skóroval Žofčák a bolo 2:0. Oslabení hostia sa nevzdávali. Znížiť mohli v 68. minúte Urgelom. Znovu zachraňoval Kira. Z rýchlej kontry mieril Koscelník do brankára Kováča. MFK Zemplín Michalovce porazil ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

"Po tých úvodných desiatich minútach sme sa chopili iniciatívy my a som rád, že sme našu prevahu v prvom polčase pretavili do úvodného gólu. V kľúčových momentoch nás podržal brankár Kira," uviedol po zápase tréner domáceho celku Anton Šoltis. "Chcem sa poďakovať najskôr Michalovčanom za korektné prostredie. Zápas sme začali dobre, no zlomil nás inkasovaný gól počas ošetrovania Orávika. V druhom polčase sme sa trochu nadýchli k vyrovnaniu, ale zastavila nás červená karta Chrena. Súpera podržal brankár Kira. Je mi trošku ľúto, že z vonku opäť odchádzame bez bodu. Chlapcov však musím pochváliť, pretože bojovali aj za nepriaznivého stavu a o jedného menej," pridal svoje postrehy aj tréner ViOn-u Juraj Jarábek.

Tatran Prešov - FK Senica 2:2

Góly: 29. Roland Černák, 61. Issa Adekunle - 69. Michal Ranko, 90. Oliver Podhorin

Jedinečnú šancu na tri body mal Tatran Prešov, pretože proti Senici sa mu podarilo jedinýkrát v Poprade vo svojom dočasnom azyle vyhrať. Stalo sa tak ešte na jar vlaňajšej sezóny, ale hoci tentoraz vyhrával nad FK už 2:0, body sa napokon delili po remíze 2:2.

Napraviť si chuť chceli Prešovčania pred reprezentačnou pauzou proti ideálnemu súperovi zo Senice. Tá sa totiž na začiatku ročníka len hľadá a tak bol Tatran favoritom. Už po piatich minútach sa napríklad mohol tešiť z gólu Adekunle, ale v dobrej šanci mieril momo. Potom mieril do priestoru brány Kováč, lenže Talian si poradil. Diváci však veľa šancí inak nevideli, hral sa podpriemerný ligový duel. V 29. minúte však namieril peknou ranou strelec Černák aj vďaka teču, no v každom prípade zaknihoval už 5. zásah v tomto ročníku, Tatran viedol 1:0. Striedajúci Wiezik sa potom dostal do šancí po polhodine hry, no neuspel vtedy a ani v poslednej minúte polčasu. Hosťujúci gólman si vždy poradil a tak sa šlo do kabín za tesného stavu pre zelenobielych.

Pár minút po prestávke mohol zvýšiť vedenie Adekulne, Prešovčania sa však gólu po jeho šanci z voleja nedočkali. Menilo sa však potom sily na trávniku, po jednom z každého tímu šli do kabín kvôli červenej karte Ďuriš a Bartek. Tatran potom neprehľadnú situáciu v šestnástke využil na druhý gól. Hoci možno mohla byť pískaná penalta, napokon Adekunle zvýšil na 2:0. Rozhodnutie mal na kopačke následne Černák, lenže ďalší gól nepridal. Hoci sa po hodine hry dostal do veľkej možnosťi, Plach neinkasoval a hostia ožili. V 70. minúte hlavičkou znížil Ranko na 2:1. Záhoráci cítili šancu proti nervóznemu Prešovu a dočkali sa v nadstavenom čase. Ich akcie totiž mali hlavu a pätu a jedna z nich si našla cestu do siete po zakončení Podhorina. Pekná možnosť skončila vyrovnávajúcim gólom, čo je pre Záhorákov veľký impulz. Naopak, Prešov po remíze 2:2 môže ľutovať. Možno to boli aj kľúčové momenty v boji o záchranu, to ale ukáže až čas.

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 3:1

Góly: 47. Filip Balaj, 79. Filip Balaj, 83. Márius Charizopulos - 20. Erik Pačinda

Ani v šiestom kole nenašiel líder z Nitry premožiteľa, keď na domácom štadióne zdolal obrátkou po polčase DAC Dunajská Streda 3:1 (0:1).

V šlágri kola hostil nováčik, ktorý tróni tabuľke, štvrtý celok. Úvod bol opatrný. Kalmár sa po narážačke ocitol sám pred Hršoššom, no od brankára Nitry sa lopta odrazila pred Pačindu, a ten prestrelil, čo mu stálo v ceste - 1:0 pre hostí. Nitra inkasovala po 470-tich minútach a vôbec prvýkrát v sezóne. V 30. minúte strieľal z uhla Vida do bočnej siete. Aj v ďalšom priebehu polčasu mali viac z hry hostia, ktorí diktovali tempo, ale skóre sa už do polčasu nemenilo.

Ivan Galád, tréner Nitry, urobil dve zmeny. Na ihrisko prišli Charizopulos a Fábry, čo viditeľne oživilo útok hráčov spod Zobora. Už po dvoch minútach zakrútená strela Balaja skončila za brankárom Macejom - 1:1. Po hodine hry pálil z dobrej pozície Šimončič. Brankár Macej veľmi dobrým zákrokom zabránil gólu a loptu vytesnil na rohový kop. Na opačnej strane to skúšal Pačinda. V 74. minúte dostal pas za obranu hostí Balaj a halfvolejom namieril mimo. O šesť minút neskôr po centri Charizopulosa vyhral súboj v šestnástke s brankárom Macejom a následne pohodlne do prázdnej brány spečatil obrat Nitry ten istý hráč - 2:1. Potom sa odrazená lopta pred šestnástkou dostala rovno pred nabiehajúceho Charizopulosa, ktorý ju zdiaľky direktom napálil k ľavej žrdi gólmana Maceja - 3:1. V závere sa Dunajská Streda pokúšala o kontaktný gól, ale chýbal jej aj kúsok šťastia. FC Nitra porazila Dunajskú Stredu 3:1 (0:1) a ostáva na čele fortunaligového pelotónu.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3

26.08.2017 18:30

Góly: 25. Štefan Gerec, 49. Peter Gál-Andrezly, 84. Kristi Qose - 11. Jakub Paur, 14. Rangelo Janga, 56. Antonio Mance

Skvelý zápas videli diváci v Ružomberku. Domáci síce prehrávali s Trenčínom už 0:2, aj 2:3, ale napokon si tri body hostia nepripísali. Duel skončil remízou 3:3, Trenčín tak natiahol šnúru bez prehry na tomto ihrisku od roku 2007.

Prvú šancu vypracoval už po pár minútach šikovný Gál-Andrezly, Gerec však neuspel v šanci, v dobrej pozícii ani poriadne nezakončil. Chovan tak nemal problém loptu skonfiškovať. Na druhej strane o niečo neskôr mal šancu Paur, ale Macík si s jeho pokusom poradil a skóre sa nemenilo. Potom ale brankár nepochodil počas rohového kopu a jeho chybu Paur potrestal hlavičkou a gólom na 0:1. To však nebolo zo strany brankára MFK všetko, po ďalšej hrúbke prišla lopta pred opustenú bránu a Trenčín viedol po zásahu Jangu už o dva góly. Domáci tak museli šliapnuť na ofenzívny plyn a tešili sa už v 25. minúte. Gerec tentoraz zužitkoval aktivitu Gála-Andrezlyho a znížil na 1:2.

Po prestávke sa čakalo, že Ruža vyletí na súper s cieľom okamžite vyrovnať, no boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie. Janga mal v 47. minúte dobrú možnosť, ale vo veľkom pohorel. No to, čo sa nepodarilo jemu zvládol na druhej strane Gál-Andrezly. Peknú akciu Kupca nádherne využil a trafil nechytateľne na 2:2. Lenže ani tento stav dlho nevydržal, v 56. minúte vrátil hosťom vedenie Mannce po akcii Gonga. Ujala sa totiž jeho bomba a bolo 2:3. Trenčín potvrdzoval, že sa mu na Liptove darí a nezvykne tu prehrávať. Naposledy sa tak stalo v roku 2007. Domácim tak neostávalo nič iné, ako skúsiť ešte vyrovnať a šesť minút pred koncom sa to aj podarilo. Takáčov priamy kop využil Qose a jeho hlavička do rohu znamenala konečnú remízu skvelého zápasu na 3:3.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 3:1

25.08.2017 18:30

Góly: 14. Michal Škvarka, 82. Yusuf Otubanjo, 90. Lukáš Jánošík - 16. Andrej Kadlec

Opäť sa vo Fortuna lige prebudila Žilina, ktorá zaznamenala druhé víťazstvo v sezóne. Proti Trnave to bol dlho vyrovnaný duel, o všetkom podstatnom rozhodli domáci až v záverečnej desaťminútovke. Tri body ostali doma po výhre 3:1.

Piatková predohrávka bola zároveň šlágrom 6. kola, hralo sa pod Dubňom v dobrej atmosfére a v dobrom tempe. Prvá šanca prišla v 11. minúte, domáci sa však nedostali k zakončeniu, čo znemožnil Vantruba. O pár desiatok sekúnd však lopta potom našla Škvarku, ktorý krížnou strelou otvoril skóre - 1:0. Šošoni sa ale neradovali dlho, pretože Spartak okamžite vysunul dopredu Kadleca a ten sa v nájazde nemýlil - 1:1. V 33. minúte Káčer vysunul Škvarku, ten v šestnástke takmer z bránkovej čiary centroval pred bránku, no loptu nemal kto poslať do siete a hostia ju odvrátili do bezpečia. Hralo sa naďalej v skvelom tempe a bolo sa na čo pozerať. Určite sa diváci nenudili, v závere polčasu pribúdali brejky na strane Trnavy, ale skóre sa viac nemenilo.

Do prestávky sa teda išlo za nerozhodného stavu, domáci však súrne potrebovali zmeniť skóre vo svoj propech a pred reprezentačnou prestávkou si spraviť chuť. Avšak boli to hostia, ktorí sa po zmene strán dostali do šancí, Pehlivan a Tóth však nevyužili svoje možnosti. Mráz potom mieril po centri vedľa. Dlho sa potom po nešetrnom faule Káčera na Vantrubu nič nedialo, hostia si strážili remízu a nepúšťali frustrovaného majstra do veľkých šancí. Všetko sa rozuzlilo v poslednej desaťminútovke, opäť do čierneho po minulom kole skóroval Otubanjo. Jeho strelecké prebudenie pripravil Špalek a bolo 2:1. Trnava potom zapla ofenzívne chúťky, ale v závere inkasovala ešte raz. Otubanjo síce ešte mieril po ďalšej šanci tesne mimo, no Jánošík následne vystihol chybu brankára. Nemal potom už problém loptu dopraviť do siete a šošoni vyhrali druhý duel v ročníku. Naopak, Spartak druhýkrát za sebou prehral.