26.08.2017 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 2:0

V šiestom kole Fortunaligy zopakovali Michalovce trojgólový zápis z piateho kola a ViOn Zlaté Moravce porazili 2:0 (1:0).

Prvá štvrťhodina sa niesla v réžii hostí. Michalovčania udreli v 18. minúte. Po centri Šimčáka skóroval hlavou Koscelník - 1:0. Vzápätí mohol po rýchlom protiútoku zvýšiť Žofčák. Neujala sa ani Šimčákova koncovka. V 33. minúte Šimčák odcentroval na Sviarčinského, ale ten netrafil bránu. V závere úvodného dejstva nepriniesla zmenu skóre ani Gešnábelova strela. I druhý polčas začali lepšie hostia. V 50. minúte Šimčákov center minul Koscelník. Na druhej strane dobre zasiahol Kira pri strele Matheusa. Krátko pred uplynutím hodiny hry druhú žltú kartu uvidel hosťujúci kapitán Chren. Hneď z nasledujúceho priameho kopu skóroval Žofčák a bolo 2:0. Oslabení hostia sa nevzdávali. Znížiť mohli v 68. minúte Urgelom. Znovu zachraňoval Kira. Z rýchlej kontry mieril Koscelník do brankára Kováča. MFK Zemplín Michalovce porazil ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

"Po tých úvodných desiatich minútach sme sa chopili iniciatívy my a som rád, že sme našu prevahu v prvom polčase pretavili do úvodného gólu. V kľúčových momentoch nás podržal brankár Kira," uviedol po zápase tréner domáceho celku Anton Šoltis. "Chcem sa poďakovať najskôr Michalovčanom za korektné prostredie. Zápas sme začali dobre, no zlomil nás inkasovaný gól počas ošetrovania Orávika. V druhom polčase sme sa trochu nadýchli k vyrovnaniu, ale zastavila nás červená karta Chrena. Súpera podržal brankár Kira. Je mi trošku ľúto, že z vonku opäť odchádzame bez bodu. Chlapcov však musím pochváliť, pretože bojovali aj za nepriaznivého stavu a o jedného menej," pridal svoje postrehy aj tréner ViOn-u Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk