26.08.2017 19:00 CET
3 : 1
(0:1)

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 3:1

Ani v šiestom kole nenašiel líder z Nitry premožiteľa, keď na domácom štadióne zdolal obrátkou po polčase DAC Dunajská Streda 3:1 (0:1).

V šlágri kola hostil nováčik, ktorý tróni tabuľke, štvrtý celok. Úvod bol opatrný. Kalmár sa po narážačke ocitol sám pred Hršoššom, no od brankára Nitry sa lopta odrazila pred Pačindu, a ten prestrelil, čo mu stálo v ceste - 1:0 pre hostí. Nitra inkasovala po 470-tich minútach a vôbec prvýkrát v sezóne. V 30. minúte strieľal z uhla Vida do bočnej siete. Aj v ďalšom priebehu polčasu mali viac z hry hostia, ktorí diktovali tempo, ale skóre sa už do polčasu nemenilo.

Ivan Galád, tréner Nitry, urobil dve zmeny. Na ihrisko prišli Charizopulos a Fábry, čo viditeľne oživilo útok hráčov spod Zobora. Už po dvoch minútach zakrútená strela Balaja skončila za brankárom Macejom - 1:1. Po hodine hry pálil z dobrej pozície Šimončič. Brankár Macej veľmi dobrým zákrokom zabránil gólu a loptu vytesnil na rohový kop. Na opačnej strane to skúšal Pačinda. V 74. minúte dostal pas za obranu hostí Balaj a halfvolejom namieril mimo. O šesť minút neskôr po centri Charizopulosa vyhral súboj v šestnástke s brankárom Macejom a následne pohodlne do prázdnej brány spečatil obrat Nitry ten istý hráč - 2:1. Potom sa odrazená lopta pred šestnástkou dostala rovno pred nabiehajúceho Charizopulosa, ktorý ju zdiaľky direktom napálil k ľavej žrdi gólmana Maceja - 3:1. V závere sa Dunajská Streda pokúšala o kontaktný gól, ale chýbal jej aj kúsok šťastia. FC Nitra porazila Dunajskú Stredu 3:1 (0:1) a ostáva na čele fortunaligového pelotónu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk