27.08.2017 18:00 CET
4 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - Železiarne Podbrezová 4:1

V poslednom zápase šiesteho kola Fortunaligy porazil oslabený Slovan na domácom ihrisku hostí z Podbrezovej vysoko 4:1 (2:0). Belasí dominovali od prvých sekúnd. Vedenia sa ujali už vo štvrtej minúte, po prvom útoku. Na ľavej strane unikol Čavrič, jeho prihrávku nezužitkoval Holman, ale prvý menovaný sa dostal k dorážke a bez problémov otvoril skóre - 1:0. Po nebezpečnom centri Chouchoumisa nasledoval rohový kop. Bratislavčania ho rozohrali nakrátko a Rabiu prepálil hosťujúcu bránku. V jedenástej minúte Holman našiel v pokutovom území Mareša, ktorý osamotený bez komplikácií prekonal Kuciaka - 2:0. Ojedinelé pokusy zaútočiť zo strany Podbrezovčanov trikrát zastavil ofsajd. V 41. minúte nechala obrana Podbrezovej po dlhej prihrávke veľa priestoru Marešovi, ktorý technickým zakončením minul bránu hostí. Druhý polčas začal nedôraznou strelou hosťujúceho Kupčíka, ktorú skrotil Greif. V 52. minúte sa uvoľnil Čavrič a tvrdou strelou spoza šestnástky zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí - 3:0. Skúšal to aj De Kamps, ale neúspešne. Prikrášliť výsledok mohol Mareš, no v samostatnom úniku odpálil loptu vysoko nad. Bránku Podbrezovej prestrelil z druhej vlny aj Holman. V 75. minúte Rundič tečoval loptu do vlastnej brány - 3:1. Rundičova slabá chvíľa pokračovala o pár sekúnd neskôr, keď pred pokutovým územím stratil loptu a ako posledný hráč fauloval hosťujúceho útočníka. Vyslúžil si za to červenú kartu. Hostia však nariadený priamy kop nezužitkovali. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Savičevič na dvakrát zvýšil na 4:1. Jeho prvý pokus Kuciak reflexívne zmaril, siahol si aj na dorážku, ale tá už rozvlnia i sieť. ŠK Slovan Bratislava zdolal ŽP Šport Podbrezová 4:1 (2:0) a vyšplhal sa na druhú priečku tabuľky najvyššej súťaže za vedúcou Nitrou.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk