26.08.2017 19:00 CET
2 : 2
(1:0)

Tatran Prešov - FK Senica 2:2

Jedinečnú šancu na tri body mal Tatran Prešov, pretože proti Senici sa mu podarilo jedinýkrát v Poprade vo svojom dočasnom azyle vyhrať. Stalo sa tak ešte na jar vlaňajšej sezóny, ale hoci tentoraz vyhrával nad FK už 2:0, body sa napokon delili po remíze 2:2.

Napraviť si chuť chceli Prešovčania pred reprezentačnou pauzou proti ideálnemu súperovi zo Senice. Tá sa totiž na začiatku ročníka len hľadá a tak bol Tatran favoritom. Už po piatich minútach sa napríklad mohol tešiť z gólu Adekunle, ale v dobrej šanci mieril momo. Potom mieril do priestoru brány Kováč, lenže Talian si poradil. Diváci však veľa šancí inak nevideli, hral sa podpriemerný ligový duel. V 29. minúte však namieril peknou ranou strelec Černák aj vďaka teču, no v každom prípade zaknihoval už 5. zásah v tomto ročníku, Tatran viedol 1:0. Striedajúci Wiezik sa potom dostal do šancí po polhodine hry, no neuspel vtedy a ani v poslednej minúte polčasu. Hosťujúci gólman si vždy poradil a tak sa šlo do kabín za tesného stavu pre zelenobielych.

Pár minút po prestávke mohol zvýšiť vedenie Adekulne, Prešovčania sa však gólu po jeho šanci z voleja nedočkali. Menilo sa však potom sily na trávniku, po jednom z každého tímu šli do kabín kvôli červenej karte Ďuriš a Bartek. Tatran potom neprehľadnú situáciu v šestnástke využil na druhý gól. Hoci možno mohla byť pískaná penalta, napokon Adekunle zvýšil na 2:0. Rozhodnutie mal na kopačke následne Černák, lenže ďalší gól nepridal. Hoci sa po hodine hry dostal do veľkej možnosťi, Plach neinkasoval a hostia ožili. V 70. minúte hlavičkou znížil Ranko na 2:1. Záhoráci cítili šancu proti nervóznemu Prešovu a dočkali sa v nadstavenom čase. Ich akcie totiž mali hlavu a pätu a jedna z nich si našla cestu do siete po zakončení Podhorina. Pekná možnosť skončila vyrovnávajúcim gólom, čo je pre Záhorákov veľký impulz. Naopak, Prešov po remíze 2:2 môže ľutovať. Možno to boli aj kľúčové momenty v boji o záchranu, to ale ukáže až čas.

Autor: Ľubomír Hudačko