26.08.2017 18:30 CET
3 : 3
(1:2)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3

Skvelý zápas videli diváci v Ružomberku. Domáci síce prehrávali s Trenčínom už 0:2, aj 2:3, ale napokon si tri body hostia nepripísali. Duel skončil remízou 3:3, Trenčín tak natiahol šnúru bez prehry na tomto ihrisku od roku 2007.

Prvú šancu vypracoval už po pár minútach šikovný Gál-Andrezly, Gerec však neuspel v šanci, v dobrej pozícii ani poriadne nezakončil. Chovan tak nemal problém loptu skonfiškovať. Na druhej strane o niečo neskôr mal šancu Paur, ale Macík si s jeho pokusom poradil a skóre sa nemenilo. Potom ale brankár nepochodil počas rohového kopu a jeho chybu Paur potrestal hlavičkou a gólom na 0:1. To však nebolo zo strany brankára MFK všetko, po ďalšej hrúbke prišla lopta pred opustenú bránu a Trenčín viedol po zásahu Jangu už o dva góly. Domáci tak museli šliapnuť na ofenzívny plyn a tešili sa už v 25. minúte. Gerec tentoraz zužitkoval aktivitu Gála-Andrezlyho a znížil na 1:2.

Po prestávke sa čakalo, že Ruža vyletí na súper s cieľom okamžite vyrovnať, no boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie. Janga mal v 47. minúte dobrú možnosť, ale vo veľkom pohorel. No to, čo sa nepodarilo jemu zvládol na druhej strane Gál-Andrezly. Peknú akciu Kupca nádherne využil a trafil nechytateľne na 2:2. Lenže ani tento stav dlho nevydržal, v 56. minúte vrátil hosťom vedenie Mannce po akcii Gonga. Ujala sa totiž jeho bomba a bolo 2:3. Trenčín potvrdzoval, že sa mu na Liptove darí a nezvykne tu prehrávať. Naposledy sa tak stalo v roku 2007. Domácim tak neostávalo nič iné, ako skúsiť ešte vyrovnať a šesť minút pred koncom sa to aj podarilo. Takáčov priamy kop využil Qose a jeho hlavička do rohu znamenala konečnú remízu skvelého zápasu na 3:3.

Autor: Ľubomír Hudačko