Corgoň liga - souhrn 7. kola

27.08.2011, 19:35, aktualizováno 28.08.2011, 20:50
Slovan prohrál v Ružomberoku a nepojistil si vedení v tabulce. Žilna pokračuje v dobrých výkonech, uspěla na půdě Banské Bystrice a vyhoupla se už na druhé místo tabulky s 12 body. Stejný počet mají na svém kontě po remíze se Senicí Zlaté Moravce a po výhře nad Trenčínem Trnava. Nerozhodně skončil duel Nitry s Prešovem, bez bodu zůstává Dunajská Streda...

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:0

28.08.2011 19:00

Góly: 36. Miroslav Karhan (pen.)

Trnava dokázala poraziť v 7. kole Corgoň ligy na domácej pôde Trenčín. Jednalo sa však len o tesné vedenie 1:0, zápas totiž rozhodla premenená penalta Karhana.

Od začiatku sa hral svižný a behavý futbal z oboch strán. Prvú vážnejšiu akciu sme videli iba v 19. minúte, kedy po Hanzelovom centri hlavičkoval Oravec a napokon tesne minul bránu hostí. Onedlho domáci Oravec loptu posunul Procházkovi, následne však trnavský tvorca hry prepálil Volešákovú bránu. V 35. minúte odpískal hlavný rozhodca Mário Vlk pokutový kop v prospech domácich, keď Ševela fauloval v pokutovom území Oravca. Loptu si na biely bod postavil Karhan a s prehľadom otvoril skóre zápasu - 1:0. V 44. minúte mal hosťujúci Mazán po prihrávke od Godála sľubnú šancu, Raška si však dal pozor. Prvý polčas tak na štadióne Antona Malatinského veľa krásy nepriniesol, avšak, Trnava dokázala aspoň dať gól po Karhanovej premenej penalte.

Spartak nastúpil do druhého polčasu aktívne, snažil sa streliť ďalšie góly a poistiť si tak tri body. V 57. minúte však pohrozili hostia: Peltier ušiel domácej obrane po ľavej strane, poslal center pred bránu Trnavy, Raška vyrazil loptu len na Salinasa, ten však netrafil prázdnu bránu. V 65. minúte červeno-čierny zakombinovali po osi Hanzel - Karhan - Bicák, posledný menovaný posielal center na Koneho, pred ním sa však dobrým obranným zákrokom prezentoval kapitán a stopér hostí Ševela. V 74. minúte si musel Raška dať pozor na nebezpečný strelecký pokus Salinasa. V 82. minúte zahrával rohový kop hostí Filip Hlohovský, jeho center preletel popred bránu Rašku, lenže nikto loptu na šťastie pre domácich nezasiahol. V 88. minúte priamy kop Tomačeka tesne spoza šestnástky tesne minul bránku Volešáka. V závere ešte hostia hrozili gólom, lenže ten nedali a tak Trnava tesne vyhrala 1:0 nad nováčikom z Trenčína.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:0

28.08.2011 17:30

Góly: 48. Pavol Masaryk

Bývalý hráč Slovanu Bratislava Pavol Masaryk rozhodol o víťazstve súčasného zamestnávateľa a tým je MFK Ružomberok.

Tento hráč bol ústrednou postavou svojho tímu aj v minulom kole v Prešove, tentokrát sa mu podarilo aj skórovať. Už v 3. minúte nedočiahol na dobrý center, Ružomberok začal aktívnejšie. Neskôr pálil z väčšej vzdialenosti Skalák, Putnocký sa musel mať na pozore, ale v pohode šancu zneškodnil. K slovu sa dostával aj Slovan, Guédé prenikal, bol tam v šanci aj Lačný, ale ale nebezpečná situácia z toho nebola. V 26. minúte pálil Halenár nad. Do konca prvého polčasu sa už však nič významené neudialo, hoci tempo hry bolo celkom solídne.

Domáci začali dobre aj druhý polčas. V 48. minúte sa Masaryk zbavil Dosoudila a krížnou strelou prekonal Putnockého - 1:0. Zvýšiť vedenie mohol po hodine hry Skalák, ale nenamieril do siete, proti bol pohotový Putnocký, ktorý výborne situáciu zneškodnil. Ruža mala viac z hry a loptu častejšie na kopačkách, belasí sa začali prebúdzať až príchodom Šeba. Ten sa dočkal po hodine hry aj gólu, no pre ofsajd platiť nemohol. V 79. minúte sa mohol Ružomberok potešiť ďalším gólom, no Ďubeko center hlavičkoval Masaryk len do žrde. V závere ešte túžil vyrovnať Halenár, ale nemal presnú mušku ani on a tak sa duel skončil najtesnejším výsledkom pre domácich.

FC Nitra - Tatran Prešov 2:2

27.08.2011 19:30

Góly: 20. Ľuboš Kolár, 68. Ivan Hodúr (pen.) - 61. Ján Papaj, 77. Viliam Macko

Napokon dramatický duel to bol v zápase Nitra - Prešov. Domáci sa ujali vedenia peknou strelou, Papaj zblízka vyrovnal, pískala sa neskôr penalta a vylúčený bol Kolbas, no vyrovnal Macko.

Od začiatku to bolo opatrné, v 16. minúte sa však do veľkej šance dostal Papaj a z uhlu po dobrej bombe ale našiel iba Hrošša, ktorý stihol loptu vytesniť na brvno. Platilo ale opäť otrepané nedáš-dostaneš, to keď sa cez Kolbasa pekne predral Kolár a nechytateľne obstrelil Diviša - 1:0. Následne sa snažili obe strany niečo s výsledkom urobiť, dobré prieniky mal z hostí Zeher, kombinácie s Katonom či Papajom boli pekné, avšak, výrazné gólové šance neprichádzali. Konečne sa však aspoň ukazuje v dobrom svetle posila Krob, či Torres. Do kabín sa ale šlo za stavu 1:0 pre Nitru.

Druhé dejstvo taktiež nezačalo zvlášť oslnivo, hráči sa hľadali a hra bola kúskovaná. Akurát v 47. minúte sa presadzoval Gajdoš, no Diviš zasiahol dobre. V 56. minúte sa mohol presadiť na druhej strane Zeher, to by ale musel hlavičku umiestniť do rohu. V strede totiž číhal Hroššo. Prišla ale 61. minúta a nečakané vyrovnanie. Zeher sa pohral s obranou, našiel svojím centrom Papaja a ten musel dať - 1:1. V 67. minúte však prišiel ďalší faul vo vápne od Tatrana, takže to opäť bola červená karta a penalta. Do spŕch šiel tentokrát Kolbas a Hodúr bezpečne premenil - 2:1. O dve minúty mohol opäť vyrovnať Papaj, ale jeho dobrú akci zneškodnil Hroššo, resp. bolo tam zrejme opäť brvno. V 77. minúte ale už vyrovnané bolo. Uzdravený Macko mal veľa priestoru, zbavil sa hráčov a pohodlne vystrelil. Projektil mieril presne do siete, Hroššo nemal šancu - 2:2. V závere mal ešte v početnej prevahe tlak tím trénera Stachuru, ale všetko riešila spoľahlivá obrana, alebo brankár Diviš. Prešov tak vybojoval cenný bod, je deviaty a opäť potvrdil, že mu to v tejto sezóne ide lepšie vonku. Nabudúce privíta DAC, ktorý stále nebodoval. Nitra zatiaľ ostáva na 2. mieste, ale najbližšie cestuje na Pasienky.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 0:1

Góly: 54. Ján Novák

Dunajská Streda nedokázala ani na siedmy pokus získať bod. Na domácej pôde podľahli Košiciam 0:1, napriek tomu, že síce podali snaživý výkon, ale nedokázali si premeniť vypracované šance.

Domáci sa snažili od začiatku prebrať zápas do svojich rúk, lenže na obranu Košíc na čele s brankárom Tofiloskim nevymysleli plán na prekonanie. V úvode dvakrát zakončil Matúš, ale Tofiloski si s jeho pokusmi poradil. V 7. minúte domáci Németh nacentroval na Helíska, ten však hlavou z uhla mieril nad. Onedlho domáci Čorič zahral priamy kop, Struhár hlavou posunul na Harsányiho, ale jeho hlavička nenašla svoj cieľ. V 16. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Helísek, ale namieril len do brankára Tofiloského. O niekoľko minút zakončovali obrancovia Németh s Marcinom, obaja však gólové skóre nemenili. V závere polčasu sa pekne uvoľnil Harsányi, následne nahral Némethovi, ten však loptu netrafil ideálne. V 44. minúte sa Košice dostali do šance, všetko však pokazil Isola, ktorý svojou nepresnosťou pri prihrávke ukončil nádejnú akciu MFK.

Domáci bojovali o výsledok naďalej aj v druhom polčase. Postupom času však akoby znervózneli a prestali hrať. V 54. minúte domácim situáciu sťažil Novák, ktorý po asistencii od Matiča hlavou prekonal Kováča - 0:1. O pätnásť minút neskôr hosťujúci Matič pekne vysnul Nováka, ktorého prenik vyústil len do strely do Kováča. V 86. minúte sa Pačinda po prihrávke od Jurča ocitol pred bránou domácich, ale prepálil svoj cieľ. Domáci sa snažili na konci urobiť niečo s výsledkom, ale Košice už neprekonali a tak touto prehrou už zavŕšili hráči zo Žitného ostrova už siedmu prehru v rade po siedmich kolách!

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:3

27.08.2011 17:30

Góly: 15. Matúš Turňa - 46. Tomáš Majtán, 57. Momodou Ceesay, 63. Tomáš Majtán

Dukla Banská Bystrica to na domácom trávniku v tejto sezóne akosi nevie, prehrala už tretíkrát, tentokrát odovzdala všetky body Žiline.

Nemuselo tomu tak byť, pretože už po štvrťhodine sa vedenia ujali práve domáci. Pekná kombinácia a dobrý center sa dostal až ku Turňovi, ktorý sklzom s pomocou žrde prekonal Dúbravku a otvoril skóre - 1:0. Dovtedy si mužstvá len nahrávali a oťukávali sa. Žilina bola v tejto fáze mierne otupená, ale pomaly začala preberať iniciatívu. O minútu mohlo byť vyrovnané, Maján pálil, Hlinka loptu tečoval a Belic len s námahou vyrazil na roh. V 19. minúte hľadal Jakubko Uškoviča, tomu chýbal krok na zmenu skóre. V 20. minúte začal svoju sériu sľubných hlavičiek na zadnej žrdi Ondráš, nemieril najlepšie. V závere polčasu mal možnosť Pančík, oblúčikom ale Dúbravku neprekonal. Potom sa domáci radovali z gólu a všetko mohlo byť inak, lenže Hučko bol v ofsajde a tak gól Jakubka neplatil.

Druhý polčas sa ani nemal kedy rozbehnúť a už bolo 1:1. Deza natiahol po nahrávke Barčíka Belica, ten iba vyrazil a Majtán sám pred bránou musel dať. Neskôr mohol inak riešiť situáciu Ceesay, bol tam Belic. V 54. minúte bol po orhu v šanci Hlinka, ale jeho hlavička šla nad. Na druhej strane bol v brejku po centri Barčíka opäť Ceesay, ale nezakončil dobrú možnosť. Pančík následne natiahl Dúbravku, ale mieril vedľa. O pár minút sa dostal do príležitosti opäť Ceesay, bol pred Belicom sám ešte s dvoma spoluhráčmi, situáciu ale riešil individuálne, s kľudom prehodil brankára a bolo 1:2. O pár minút bolo dielo dokonané, Maboukov center zúžitkoval krásnou hlavičkou Majtán a zvýšil na 1:3. Dukla sa nevedela spamätať a pykala. Zvýšiť mohol v 73. minúte Deza, sám sa predieral dopredu, trafil ale iba do žrde. Následne netrafil prázdnu bránu. V 78. minúte mohol zvýšiť aj Ceesay, ale na malom priestore ho Belic vychytal. Gólman zasahoval aj o minútu pri šanci Dezu. V 84. minúte sa nepresadil ani Jakubko, mieril vedľa. Bývalý reprezentant už v poslednej minúte ešte nabil Laksíkovi, ale ten zblízka rozovzučil iba brvno. Zaslúžene preto vyhrala Žilina.

FC Zlaté Moravce - FK Senica 0:0

Góly: -

Zlaté Moravce v 7. kole privítal na domácej pôde Senicu. Duel nebol až taký zaujímavý, ako sa očakávalo, keďže sa skončil bezgólovou remízou.

Už od začiatku sa hral obojstranne opatrný futbal. V 4. minúte sa po pošmyknutí obrancu hostí Gorosita ocitol v dobrej šanci Orávik, dlho však váhal so zakončením a onedlho prišiel o loptu. Po štvrťhodine hry domáci Hruška pekne nacentroval na Candráka, ten však šikovne pätičkou zakončil, ale Boleka tým neprekvapil. V 26. minúte mali hostia prvú príležitosť, keď Ďurica nahral loptu Hošekovi, ktorý tesne minul pravú žrď bránky Kuciaka. Onedlho Candrák nacetroval na hlavu Orávikovi, Bolek však jeho zakončenie vytlačil na rohový kop. Po polhodine hry rozohral štandardku Orávik, lenže následná hlavička Majerníka nebola presná. V závere prvého polčasu ešte zakončil hosťujúci Hošek, ale v koncovke nepochodil ani on.

Nezaujímavý futbal sa odohral aj v druhom polčase. V 51. minúte vystrelil spoza šestnástky Babic, ale Bolek jeho strelu kryl. Onedlho mal dobrú príležitosť hosťujúci Diviš, ale tesne minul bránu. Po hodine hry nepresne vystrelil Kôňa. V 70. minúte akrobaticky zakončil striedajúci Brčák, ale jeho "nožničky" mierili nad. V 72. minúte po centri Pavlendu z voleja vystrelil Babic, ale mieril nad. V závere zatlačili hostí domáci futbalisti. V 88. minúte sa v malom vápne dostal k lopte Pavelka, ale napokon sa nedostal k zakončeniu. V závere ešte zahrával priamy kop Pavlovič, ale napálil len do múru. Diváci v tomto zápase nemohli vidieť góly, nevideli ani dobrý súboj, napriek tomu však hráčov vyprevadili potleskom.