27.08.2011 19:30 CET
0 : 1
(0:0)

Dunajská Streda pokračuje v mizerných výsledkoch!

Dunajská Streda nedokázala ani na siedmy pokus získať bod. Na domácej pôde podľahli Košiciam 0:1, napriek tomu, že síce podali snaživý výkon, ale nedokázali si premeniť vypracované šance.

Domáci sa snažili od začiatku prebrať zápas do svojich rúk, lenže na obranu Košíc na čele s brankárom Tofiloskim nevymysleli plán na prekonanie. V úvode dvakrát zakončil Matúš, ale Tofiloski si s jeho pokusmi poradil. V 7. minúte domáci Németh nacentroval na Helíska, ten však hlavou z uhla mieril nad. Onedlho domáci Čorič zahral priamy kop, Struhár hlavou posunul na Harsányiho, ale jeho hlavička nenašla svoj cieľ. V 16. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Helísek, ale namieril len do brankára Tofiloského. O niekoľko minút zakončovali obrancovia Németh s Marcinom, obaja však gólové skóre nemenili. V závere polčasu sa pekne uvoľnil Harsányi, následne nahral Némethovi, ten však loptu netrafil ideálne. V 44. minúte sa Košice dostali do šance, všetko však pokazil Isola, ktorý svojou nepresnosťou pri prihrávke ukončil nádejnú akciu MFK.

Domáci bojovali o výsledok naďalej aj v druhom polčase. Postupom času však akoby znervózneli a prestali hrať. V 54. minúte domácim situáciu sťažil Novák, ktorý po asistencii od Matiča hlavou prekonal Kováča - 0:1. O pätnásť minút neskôr hosťujúci Matič pekne vysnul Nováka, ktorého prenik vyústil len do strely do Kováča. V 86. minúte sa Pačinda po prihrávke od Jurča ocitol pred bránou domácich, ale prepálil svoj cieľ. Domáci sa snažili na konci urobiť niečo s výsledkom, ale Košice už neprekonali a tak touto prehrou už zavŕšili hráči zo Žitného ostrova už siedmu prehru v rade po siedmich kolách!

Autor: Filip Kubaliak