28.08.2011 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:0

Trnava dokázala poraziť v 7. kole Corgoň ligy na domácej pôde Trenčín. Jednalo sa však len o tesné vedenie 1:0, zápas totiž rozhodla premenená penalta Karhana.

Od začiatku sa hral svižný a behavý futbal z oboch strán. Prvú vážnejšiu akciu sme videli iba v 19. minúte, kedy po Hanzelovom centri hlavičkoval Oravec a napokon tesne minul bránu hostí. Onedlho domáci Oravec loptu posunul Procházkovi, následne však trnavský tvorca hry prepálil Volešákovú bránu. V 35. minúte odpískal hlavný rozhodca Mário Vlk pokutový kop v prospech domácich, keď Ševela fauloval v pokutovom území Oravca. Loptu si na biely bod postavil Karhan a s prehľadom otvoril skóre zápasu - 1:0. V 44. minúte mal hosťujúci Mazán po prihrávke od Godála sľubnú šancu, Raška si však dal pozor. Prvý polčas tak na štadióne Antona Malatinského veľa krásy nepriniesol, avšak, Trnava dokázala aspoň dať gól po Karhanovej premenej penalte.

Spartak nastúpil do druhého polčasu aktívne, snažil sa streliť ďalšie góly a poistiť si tak tri body. V 57. minúte však pohrozili hostia: Peltier ušiel domácej obrane po ľavej strane, poslal center pred bránu Trnavy, Raška vyrazil loptu len na Salinasa, ten však netrafil prázdnu bránu. V 65. minúte červeno-čierny zakombinovali po osi Hanzel - Karhan - Bicák, posledný menovaný posielal center na Koneho, pred ním sa však dobrým obranným zákrokom prezentoval kapitán a stopér hostí Ševela. V 74. minúte si musel Raška dať pozor na nebezpečný strelecký pokus Salinasa. V 82. minúte zahrával rohový kop hostí Filip Hlohovský, jeho center preletel popred bránu Rašku, lenže nikto loptu na šťastie pre domácich nezasiahol. V 88. minúte priamy kop Tomačeka tesne spoza šestnástky tesne minul bránku Volešáka. V závere ešte hostia hrozili gólom, lenže ten nedali a tak Trnava tesne vyhrala 1:0 nad nováčikom z Trenčína.

Autor: Filip Kubaliak