27.08.2011 19:30 CET
2 : 2
(1:0)

Prešov opäť nedohral v plnom počte, ale vezie bod

Napokon dramatický duel to bol v zápase Nitra - Prešov. Domáci sa ujali vedenia peknou strelou, Papaj zblízka vyrovnal, pískala sa neskôr penalta a vylúčený bol Kolbas, no vyrovnal Macko.

Od začiatku to bolo opatrné, v 16. minúte sa však do veľkej šance dostal Papaj a z uhlu po dobrej bombe ale našiel iba Hrošša, ktorý stihol loptu vytesniť na brvno. Platilo ale opäť otrepané nedáš-dostaneš, to keď sa cez Kolbasa pekne predral Kolár a nechytateľne obstrelil Diviša - 1:0. Následne sa snažili obe strany niečo s výsledkom urobiť, dobré prieniky mal z hostí Zeher, kombinácie s Katonom či Papajom boli pekné, avšak, výrazné gólové šance neprichádzali. Konečne sa však aspoň ukazuje v dobrom svetle posila Krob, či Torres. Do kabín sa ale šlo za stavu 1:0 pre Nitru.

Druhé dejstvo taktiež nezačalo zvlášť oslnivo, hráči sa hľadali a hra bola kúskovaná. Akurát v 47. minúte sa presadzoval Gajdoš, no Diviš zasiahol dobre. V 56. minúte sa mohol presadiť na druhej strane Zeher, to by ale musel hlavičku umiestniť do rohu. V strede totiž číhal Hroššo. Prišla ale 61. minúta a nečakané vyrovnanie. Zeher sa pohral s obranou, našiel svojím centrom Papaja a ten musel dať - 1:1. V 67. minúte však prišiel ďalší faul vo vápne od Tatrana, takže to opäť bola červená karta a penalta. Do spŕch šiel tentokrát Kolbas a Hodúr bezpečne premenil - 2:1. O dve minúty mohol opäť vyrovnať Papaj, ale jeho dobrú akci zneškodnil Hroššo, resp. bolo tam zrejme opäť brvno. V 77. minúte ale už vyrovnané bolo. Uzdravený Macko mal veľa priestoru, zbavil sa hráčov a pohodlne vystrelil. Projektil mieril presne do siete, Hroššo nemal šancu - 2:2. V závere mal ešte v početnej prevahe tlak tím trénera Stachuru, ale všetko riešila spoľahlivá obrana, alebo brankár Diviš. Prešov tak vybojoval cenný bod, je deviaty a opäť potvrdil, že mu to v tejto sezóne ide lepšie vonku. Nabudúce privíta DAC, ktorý stále nebodoval. Nitra zatiaľ ostáva na 2. mieste, ale najbližšie cestuje na Pasienky.

Autor: Ľubomír Hudačko