27.08.2011 17:30 CET
1 : 3
(1:0)

Šláger kola ovládla Žilina

Dukla Banská Bystrica to na domácom trávniku v tejto sezóne akosi nevie, prehrala už tretíkrát, tentokrát odovzdala všetky body Žiline.

Nemuselo tomu tak byť, pretože už po štvrťhodine sa vedenia ujali práve domáci. Pekná kombinácia a dobrý center sa dostal až ku Turňovi, ktorý sklzom s pomocou žrde prekonal Dúbravku a otvoril skóre - 1:0. Dovtedy si mužstvá len nahrávali a oťukávali sa. Žilina bola v tejto fáze mierne otupená, ale pomaly začala preberať iniciatívu. O minútu mohlo byť vyrovnané, Maján pálil, Hlinka loptu tečoval a Belic len s námahou vyrazil na roh. V 19. minúte hľadal Jakubko Uškoviča, tomu chýbal krok na zmenu skóre. V 20. minúte začal svoju sériu sľubných hlavičiek na zadnej žrdi Ondráš, nemieril najlepšie. V závere polčasu mal možnosť Pančík, oblúčikom ale Dúbravku neprekonal. Potom sa domáci radovali z gólu a všetko mohlo byť inak, lenže Hučko bol v ofsajde a tak gól Jakubka neplatil.

Druhý polčas sa ani nemal kedy rozbehnúť a už bolo 1:1. Deza natiahol po nahrávke Barčíka Belica, ten iba vyrazil a Majtán sám pred bránou musel dať. Neskôr mohol inak riešiť situáciu Ceesay, bol tam Belic. V 54. minúte bol po orhu v šanci Hlinka, ale jeho hlavička šla nad. Na druhej strane bol v brejku po centri Barčíka opäť Ceesay, ale nezakončil dobrú možnosť. Pančík následne natiahl Dúbravku, ale mieril vedľa. O pár minút sa dostal do príležitosti opäť Ceesay, bol pred Belicom sám ešte s dvoma spoluhráčmi, situáciu ale riešil individuálne, s kľudom prehodil brankára a bolo 1:2. O pár minút bolo dielo dokonané, Maboukov center zúžitkoval krásnou hlavičkou Majtán a zvýšil na 1:3. Dukla sa nevedela spamätať a pykala. Zvýšiť mohol v 73. minúte Deza, sám sa predieral dopredu, trafil ale iba do žrde. Následne netrafil prázdnu bránu. V 78. minúte mohol zvýšiť aj Ceesay, ale na malom priestore ho Belic vychytal. Gólman zasahoval aj o minútu pri šanci Dezu. V 84. minúte sa nepresadil ani Jakubko, mieril vedľa. Bývalý reprezentant už v poslednej minúte ešte nabil Laksíkovi, ale ten zblízka rozovzučil iba brvno. Zaslúžene preto vyhrala Žilina.

Autor: Ľubomír Hudačko