28.08.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Belasí prvýkrát pod vedením Weissa prehrali, nad sily im bol Ružomberok

Bývalý hráč Slovanu Bratislava Pavol Masaryk rozhodol o víťazstve súčasného zamestnávateľa a tým je MFK Ružomberok.

Tento hráč bol ústrednou postavou svojho tímu aj v minulom kole v Prešove, tentokrát sa mu podarilo aj skórovať. Už v 3. minúte nedočiahol na dobrý center, Ružomberok začal aktívnejšie. Neskôr pálil z väčšej vzdialenosti Skalák, Putnocký sa musel mať na pozore, ale v pohode šancu zneškodnil. K slovu sa dostával aj Slovan, Guédé prenikal, bol tam v šanci aj Lačný, ale ale nebezpečná situácia z toho nebola. V 26. minúte pálil Halenár nad. Do konca prvého polčasu sa už však nič významené neudialo, hoci tempo hry bolo celkom solídne.

Domáci začali dobre aj druhý polčas. V 48. minúte sa Masaryk zbavil Dosoudila a krížnou strelou prekonal Putnockého - 1:0. Zvýšiť vedenie mohol po hodine hry Skalák, ale nenamieril do siete, proti bol pohotový Putnocký, ktorý výborne situáciu zneškodnil. Ruža mala viac z hry a loptu častejšie na kopačkách, belasí sa začali prebúdzať až príchodom Šeba. Ten sa dočkal po hodine hry aj gólu, no pre ofsajd platiť nemohol. V 79. minúte sa mohol Ružomberok potešiť ďalším gólom, no Ďubeko center hlavičkoval Masaryk len do žrde. V závere ešte túžil vyrovnať Halenár, ale nemal presnú mušku ani on a tak sa duel skončil najtesnejším výsledkom pre domácich.

Autor: Ľubomír Hudačko