09.03.2012, 16:24, aktualizováno 11.03.2012, 16:33
Žilina vyhrála v Nitře a navýšila svůj náskok před Trnavou na tři body. Trnavě odskočil i Slovan a před ní se pak dostala Senica. V sobotu se dařilo Zlatým Moravcům a body do boje o záchranu získal Prešov...

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:1

11.03.2012 14:30

Góly: 68. Karol Mészáros

Dohrávka 21. kola Corgoň ligy písala dejiny v Košiciach, kde pricestoval uradujúci majster z Bratislavy. Miestami aktívnejšie domáce mužstvo si napokon po chybe v obrane nepripisuje ani jeden bod, po hodine hry rozhodol osud stretnutia Meszároš a zabezpečil svojmu tímu cenné tri body.

Duel sa hral na ťažšom teréne a v silnejšom vetre, čo spôsobovalo menšie problémy, no o vzrušenia po akciách miestami núdza nebola, zrodili sa možnosti na zmenu skóre. Tá prvá prišla v 7. minúte, keď Kuzma vysunul Viazanka, ten nebol v ofsajde a mohol postupovať smerom k brankárovi, no rozhodol sa vystreliť a šancu tak v pohode zlikvidoval Putnocký. V 12. minúte sa na druhej strane chcel hlavičkou presadiť Smetana, minul. Po štvrťhodine hry napriahol z diaľky Grendel a Tofiloski musel jedovatú strelu vyraziť. Potom našiel Sekulič Isolu a krížnou strelou prevetral Putnockého, vyrazil jeho strelu do žrde. V závere polčasu sa ešte mohol presadiť Meszároš, no tesne minul a tak skončilo prvé dejstvo bez gólov.

Druhý polčas začal v podobnom tempe, ako ten prvý a v 52. minúte mohlo byť zmenené skóre. Sekulič peknou strelou nechal vyniknúť Putnockého, brankár predviedol výborný zákrok a podržal svoje mužstvo. Po hodine hry musel brankár belasých čeliť ďalšej zaujímavej hrozbe, to keď sa obrana jeho tímu nevedela dohodnúť, kto odkopne loptu. Diaby tak mal šancu pred vybehnutým Putnockým, ale nestihol zakončiť. Obrovskú možnosť mal Smetana, pekná lopta od Milinkoviča ale nepristála na jeho nohe, terén hral s domácimi a tak nedoklepol jasný gól. V 68. minúte sa však už skóre menilo. Piliev našiel dlhou loptou vpredu len obranu, ale objavil sa tam aj Meszároš, dravo sa prehnal až k Tofiloskému a ponad neho skóroval - 0:1. Následne už duel nemal potrebnú kvalitu, či presnosť, Košice boli do inkasovaného gólu určite lepším tímom a snažili sa hrať, no Slovan dosiahol, čo potreboval aj menej agresívnou hrou a odnáša si z Košíc dôležité tri body. V tabuľke je tak opäť druhý, vedie Žilina.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 0:1

10.03.2012 17:30

Góly: 79. Ján Gajdošík

Dunajská Streda v 21. kola hostila Senicu. Síce mal DAC v pláne na domácej pôde získať dôležité body, tak sa im to nakoniec nepodarilo: Senica vyhrala 1:0.

Už od začiatku sa šance vyskytovali na oboch stranách a hral sa vcelku dobrý futbal. Prvá vážnejšia akcia prišla v 14. minúte, kedy domáci gólman Kučera vykopol loptu len na protihráča Leala, ten posúval loptu do dobrej pozície na Diarrassoubu, ale loptu už nezachytil a tak ju Kučera znovu chytil. Domáci sa potom spoliehali na útočníka Kordiča, na ktorého nakopávali lopty a ten sa ich snažil sklepávať pre Delargea, ktorý spočiatku nehral až tak aktívne. V 34. minúte sa domáci fanúšikovia dožadovali penalty, kedy bol faulovaný Delarge, ale rozhodca v tomto súboji faul nevidel a pokračovalo sa v hre ďalej. "Medzišestnástkový" futbal pokračoval i naďalej a takto sa hralo až do polčasového hvizdu. Celkom nudný prvý polčas tak skončil bezgólovou remízou a diváci sa prakticky nemali na čo pozerať.

V 51. minúte domáci Kabele zahrával priamy kop, prízemným centrom hľadal Nikoliča, ktorý však mieril vedľa. V 57. minúte si hostia vytvorili rýchly protiútok po neúspešnej akcii domácich, ale Diviš zakončoval len na brankára Kučeru. Tesne po hodine hry aktívny Kordič zakončoval po Nikoličovej prihrávke, ale po strele z prvej mieril tesne vedľa. Potom nasledovali skôr prestriedania na oboch stranách a herná kvalita trošku klesla. V 79. minúte však hostia strelili gól, po rohovom kope Černého hlavičkoval za chrbát Kučeru Ján Gajdošík - 0:1. Približne o desať minút vyrovnal Kordič, ale gól mu nebol napokon uznaný, pretože sa chytil do ofsajdovej pasce defenzívy Senice. Záhoráci si už tesné víťazstvo udržali a zo Žitného ostrova si vezú tri cenné body. Dunajská Streda môže naopak byť sklamaná, pretože v tomto dueli mohlo získať prvé body v jari, ktoré by im pomohli v pozícii pri záchrane v slovenskej elite.

Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0

10.03.2012 14:30

Góly: 11. Peter Katona

Druhý domáci zápas za sebou, ale z nich len tri body - to je bilancia Tatrana Prešov na úvod jarnej časti Corgoň ligy. Vstup proti Košiciam nevyšiel, ale dnes s Trenčínom konečne zaknihoval víťazstvo, vydreté, tesné, ale cenné.

Prešov začal trošku nervózne, najprv sa oťukávali hostia, v 3. minúte mal šancu Peltier, ale Diviš svoj tím podržal a nepustil gól. V 7. minúte sa po priamom kope dostal k hlavičke Petráš, tesne minul. O minútu mal veľkú šancu Kolbas, zblízka ale nechal vyniknúť Volešáka. Na pravej strane aktívny Papaj nepoľavoval počas celého polčasu a posielal do vápna centre, ktorý v 11. minúte napokon zúžitkoval Katona a predsa len prepasíroval loptu do siete - 1:0. V 22. minúte sa črtala veľká šanca hostí, ale Peltier bol v ofsajde, neplatili tak ani nožničky Depetrisa. O minútu nedal po peknom spracovaní Katona, z voleja pálil tesne nad. Päť minút pred koncom sa ocitol v možnosti Papaj, ale krížnou strelou minul. Neskôr z ničoho nič pálil Depetris do žrde, Diviš mal šťastie, že sa odrazila lopta k nemu a nie do siete. Záver polčasu bol nervóznejší, ale skončil 1:0.

Druhé dejstvo nezačalo v takom tempe, ako skončilo prvé dejstvo, šancí ubúdalo a hralo sa na ťažkom teréne v urputnom boji len v strede ihriska. V 55. minúte si Papaj nevypýtal pokutový kop po páde vo vápne. Po hodine hry posielal dobrú loptu do ohňa Salinas, ale nikoho nenašiel. Následne neprestrčil do dobrej šance na Katonu Zošák. V 66. minúte mohol zvýšiť skóre Papaj, lenže sám pred Volešákom minul, napokon to bol vraj aj ofsajd. Rodili sa šance aj z priamych kopov, brankára hostí zamestnával dobre mienenými loptami najmä Krob. V 71. minúte nevyrovnal Depetris, keďže pálil slabšie a z väčšej diaľky. Obrovskú šancu mal Mazan v 78. minúte, pekne obstrelil Diviša, lenže aj jeho bránu a tak sa stav nemenil. V závere sa hostia snažili o tlak, ale obrana domácich pracovala dobre, no ani oni z brejkov nepohrozili a tak sa z troch bodov po dlhej dobe konečne môže tešiť mužstvo Sergyja Kovalca.

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 10. Ľubomír Bernáth

Zlaté Moravce v 21. kola Corgoň ligy privítali na domácej pôde Banskú Bystricu. ViOn dokázal pred vlastnými divákmi zvíťaziť, víťazstvo 1:0 zariadil premiérovým gólom za Zlaté Moravce Ľubomír Bernáth.

V Zlatých Moravciach sa hral už od začiatku obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. minúte zahrávali domáci priamy kop, Hruška spätnou prihrávkou nabil na strelu Babicovi, jeho delovka však bola zblokovaná. V 10. minúte sa domáci dostali do vedenia, akciu začal prihrávkou na Babica Pavlenda, ten krásne loptu nacentroval na Bernátha, ktorý svojim premiérovým gólom v Zlatých Moravciach otvoril skóre - 1:0. O desať minút neskôr Pavlovičova prudká strela z priameho kompu z 25 m tesne míňala Belicovu bránu. Po polhodine hry na druhej strane Pančíkov center Hučko hlavou poslal len do náručia Kuciaka. V 36. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Hlinkovu strelu spoza šestnástky Kuciak v poslednej chvíli dobrým zákrokom odvrátil na rohový kop. Síce záver prvého polčasu patril Dukle, ale streleckú príležitosť si "vojaci" už nevypracovali.

Po zmene strán začali domáci miernym tlakom a hneď v prvej minúte druhej časti hry si vytvorili šancu. Hruška nahral striedajúcemu Hodekovi, ktorý následne z hranice malého vápna mieril tesne mimo brány Belica. O niekoľko sekúnd si obaja úlohy vymenili, ale ani Hruška nemal presnú mušku. V 48. minúte prišla rýchla kontra domácich, Paur vysunul Husára, ten však so strelou váhal a onedlho o loptu prišiel. V 66. minúte po faule Majerníka na Matúša mala Dukla výhodu pokutového kopu, ktorý však Hlinka nepremenil, keďže napálil loptu iba do žrde Kuciakovej brány. Dukla takto zahodila veľkú šancu na vyrovnanie. Z následného protiútoku mohol Orávik potvrdiť porekadlo nedáš-dostaneš, ale mieril iba na brankára Belica. V 78. minúte center Brašeňa našiel v pokutovom území Matúša, no jeho hlavičke chýbal skutočne iba "vlások". Postupne zvyšovala Dukla nápor na domácich, tí si však s prehľadom ustrážili tesné víťazstvo proti "vojakom". Zlatým Moravciam tak chýba iba jediný gól do jubilejného 100. gólu v elitnej Corgoň lige. Budeme aj my zvedaví, ktorí z hráčov ViOn-u ho strelí.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2

09.03.2012 17:30

Góly: 17. Tomáš Majtán, 35. Jozef Piaček

Nitra hostila v 21. kole lídra tabuľky zo Žiliny. Nitra potvrdila svoju (ne)formu na domácej pôde, favorit spod Dubňa svoje predpoklady splnil, totižto vyhral pod Zoborom pomerom 2:0.

Už od začiatku sa hral svižný futbal a hralo sa pred oboma bránami. V 6. minúte zahrával domáci debutant Seydouba Soumah rohový kop, našiel hlavu Harbuľáka, ale ten hlavičkoval vedľa. V 11. minúte vyskúšal pozornosť Krnáča Boszorád, ale jeho strele chýbala razancia. O štyri minúty neskôr po ľavej strane ušiel domáci Šimonek, ale jeho center už nebol taký dobrý ako jeho prienik. V 17. minúte si Žilina vytvorila peknú akciu a bol z nej gól: Barčík našiel na pravej strane Mabouku, ten krásne posunul loptu na Majtána, ktorý poľahky prestrelil bezmocného Hrošša - 0:1. V 23. minúte sa pred šestnástkou uvoľnil Boszorád, jeho strelu však Krnáč chytil. V 27. minúte mal Pich loptu po prieniku Bella na hranici šestnástky, dobre nahral Majtánovi, toho však vychytal Hroššo. V 33. minúte sa rútil na domácu bránu Ceesay, domáci stopér Tóth mu však zmaril šancu včasnou a skvelou kĺzačkou. V 35. minúte dali hostia druhý gól, keď po krásne zahratom rohovom kope od Nunesa zblízka dorazil loptu do brány Piaček. O tri minúty neskôr Šimonek znovu dobre zasóloval, nahral do tutovky Boszorádovi, ktorý trestuhodne z hranice penalty prepálil bránu. V závere polčasu ešte Nitra vytvorila tlak, ale dať kontaktný gól sa im nepodarilo.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu centroval Nunes na Majtána, ten však netrafil loptu ideálne. V 55. minúte Pich krásnymi nožničkami zakončil, ale gól z toho napokon nebol, no mladý ofenzívny hráč si za to vyslúžil potlesk. V 61. minúte vystrelil z 25 m Šimončič, no mieril tesne nad. V 75. minúte zahrávala Nitra rohový kop, Krnáč vyboxoval loptu na Tótha, ktorý z dobrej pozície mieril nad. V 82. minúte krásne zasóloval Ceesay, potom z hranice šestnátky vypálil, ale Hroššo loptu kryl. V závere sa snažila Nitra znovu o kontaktný gól, Žilina sa však prezentovala dobre prepracovanou obranou a po rozhodcovom poslednou písknutí sa radovali z víťazstva 2:0.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:0

09.03.2012 14:30

Góly: -

Duel Ružomberka s Trnavou opäť gól nepriniesol, hral sa nudný futbal na ťažkom teréne a tak sa nieť čo čudovať. Hostí môže tešiť fakt, že neinkasovali ani v druhom jarnom zápase, ale strata na vedúce priečky to určite je, i keď na Liptove sa vyhráva ťažko. Domáci naopak nevyhrali ani druhý duel na jar, dostať sa na pohárové priečky bude ešte makačka.

Na začiatku sa najprv poupratovalo v sektore hostí, potom Onyango nepresne vystrelil. V zápase bolo veľmi veľa nepresností, lopty sa strácali na každom kroku, zo šancí kvôli terénu nebolo často nič. Šancu mal v 10. minúte Lásik, ale po Skalákovom priťuknutí hlavičkou netrafil bránu. Následne len do rukavíc Rašku hlavičkoval Kostelný. V 15. minúte hlavičkoval Kostelný opäť, Raška len vyrazil na roh. Po polhodinu vyrazil Raška aj Serečinov priamy kop. Hrdlička si následne nevinnú hlavičku Kafumana takmer zrazil do siete. Záver polčasu bl nervózny a bez šancí, našťastie ho rozhodca ukončil.

Druhý polčas mali hostia jasne v rukách a snažili sa strhnúť stav na svoju stranu. Skúšal to Gašparík, ale Hrdlička bol pozorný. Šancu mal neskôr aj Vyskočil, ale opäť domáci gólman potvrdil bezgólové skóre. V 56. minúte prekopol bránu pre zmenu Procházka. Gól visel vo vzduchu, ale šance sa tvorili už čoraz ťažšie. V 74. minúte mohol Spartak zahrávať penaltu, ale rozhodca mlčal. Po následnom roho z tejto akcie hlavičkoval nebezpečne Vyskočil, ale trafil iba brankára Hrdličku. Obrovskú šancu mali domáci v 82. minúte. Masaryk posunul Hofericovi a po Raškovom boxovaní sa lopta odrazila od žrde. Keďže sa v zápase nepresadil v závere ani Gašparík a na druhej strane ani Chovanec, zápas skončil bez gólov.