11.03.2012 14:30 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan berie tri body aj z Košíc

Dohrávka 21. kola Corgoň ligy písala dejiny v Košiciach, kde pricestoval uradujúci majster z Bratislavy. Miestami aktívnejšie domáce mužstvo si napokon po chybe v obrane nepripisuje ani jeden bod, po hodine hry rozhodol osud stretnutia Meszároš a zabezpečil svojmu tímu cenné tri body.

Duel sa hral na ťažšom teréne a v silnejšom vetre, čo spôsobovalo menšie problémy, no o vzrušenia po akciách miestami núdza nebola, zrodili sa možnosti na zmenu skóre. Tá prvá prišla v 7. minúte, keď Kuzma vysunul Viazanka, ten nebol v ofsajde a mohol postupovať smerom k brankárovi, no rozhodol sa vystreliť a šancu tak v pohode zlikvidoval Putnocký. V 12. minúte sa na druhej strane chcel hlavičkou presadiť Smetana, minul. Po štvrťhodine hry napriahol z diaľky Grendel a Tofiloski musel jedovatú strelu vyraziť. Potom našiel Sekulič Isolu a krížnou strelou prevetral Putnockého, vyrazil jeho strelu do žrde. V závere polčasu sa ešte mohol presadiť Meszároš, no tesne minul a tak skončilo prvé dejstvo bez gólov.

Druhý polčas začal v podobnom tempe, ako ten prvý a v 52. minúte mohlo byť zmenené skóre. Sekulič peknou strelou nechal vyniknúť Putnockého, brankár predviedol výborný zákrok a podržal svoje mužstvo. Po hodine hry musel brankár belasých čeliť ďalšej zaujímavej hrozbe, to keď sa obrana jeho tímu nevedela dohodnúť, kto odkopne loptu. Diaby tak mal šancu pred vybehnutým Putnockým, ale nestihol zakončiť. Obrovskú možnosť mal Smetana, pekná lopta od Milinkoviča ale nepristála na jeho nohe, terén hral s domácimi a tak nedoklepol jasný gól. V 68. minúte sa však už skóre menilo. Piliev našiel dlhou loptou vpredu len obranu, ale objavil sa tam aj Meszároš, dravo sa prehnal až k Tofiloskému a ponad neho skóroval - 0:1. Následne už duel nemal potrebnú kvalitu, či presnosť, Košice boli do inkasovaného gólu určite lepším tímom a snažili sa hrať, no Slovan dosiahol, čo potreboval aj menej agresívnou hrou a odnáša si z Košíc dôležité tri body. V tabuľke je tak opäť druhý, vedie Žilina.

Autor: Ľubomír Hudačko