09.03.2012 17:30 CET
0 : 2
(0:2)

Žilina si suverénne poradila v Nitre

Nitra hostila v 21. kole lídra tabuľky zo Žiliny. Nitra potvrdila svoju (ne)formu na domácej pôde, favorit spod Dubňa svoje predpoklady splnil, totižto vyhral pod Zoborom pomerom 2:0.

Už od začiatku sa hral svižný futbal a hralo sa pred oboma bránami. V 6. minúte zahrával domáci debutant Seydouba Soumah rohový kop, našiel hlavu Harbuľáka, ale ten hlavičkoval vedľa. V 11. minúte vyskúšal pozornosť Krnáča Boszorád, ale jeho strele chýbala razancia. O štyri minúty neskôr po ľavej strane ušiel domáci Šimonek, ale jeho center už nebol taký dobrý ako jeho prienik. V 17. minúte si Žilina vytvorila peknú akciu a bol z nej gól: Barčík našiel na pravej strane Mabouku, ten krásne posunul loptu na Majtána, ktorý poľahky prestrelil bezmocného Hrošša - 0:1. V 23. minúte sa pred šestnástkou uvoľnil Boszorád, jeho strelu však Krnáč chytil. V 27. minúte mal Pich loptu po prieniku Bella na hranici šestnástky, dobre nahral Majtánovi, toho však vychytal Hroššo. V 33. minúte sa rútil na domácu bránu Ceesay, domáci stopér Tóth mu však zmaril šancu včasnou a skvelou kĺzačkou. V 35. minúte dali hostia druhý gól, keď po krásne zahratom rohovom kope od Nunesa zblízka dorazil loptu do brány Piaček. O tri minúty neskôr Šimonek znovu dobre zasóloval, nahral do tutovky Boszorádovi, ktorý trestuhodne z hranice penalty prepálil bránu. V závere polčasu ešte Nitra vytvorila tlak, ale dať kontaktný gól sa im nepodarilo.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu centroval Nunes na Majtána, ten však netrafil loptu ideálne. V 55. minúte Pich krásnymi nožničkami zakončil, ale gól z toho napokon nebol, no mladý ofenzívny hráč si za to vyslúžil potlesk. V 61. minúte vystrelil z 25 m Šimončič, no mieril tesne nad. V 75. minúte zahrávala Nitra rohový kop, Krnáč vyboxoval loptu na Tótha, ktorý z dobrej pozície mieril nad. V 82. minúte krásne zasóloval Ceesay, potom z hranice šestnátky vypálil, ale Hroššo loptu kryl. V závere sa snažila Nitra znovu o kontaktný gól, Žilina sa však prezentovala dobre prepracovanou obranou a po rozhodcovom poslednou písknutí sa radovali z víťazstva 2:0.

Autor: Filip Kubaliak