10.03.2012 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 0:1

Dunajská Streda v 21. kola hostila Senicu. Síce mal DAC v pláne na domácej pôde získať dôležité body, tak sa im to nakoniec nepodarilo: Senica vyhrala 1:0.

Už od začiatku sa šance vyskytovali na oboch stranách a hral sa vcelku dobrý futbal. Prvá vážnejšia akcia prišla v 14. minúte, kedy domáci gólman Kučera vykopol loptu len na protihráča Leala, ten posúval loptu do dobrej pozície na Diarrassoubu, ale loptu už nezachytil a tak ju Kučera znovu chytil. Domáci sa potom spoliehali na útočníka Kordiča, na ktorého nakopávali lopty a ten sa ich snažil sklepávať pre Delargea, ktorý spočiatku nehral až tak aktívne. V 34. minúte sa domáci fanúšikovia dožadovali penalty, kedy bol faulovaný Delarge, ale rozhodca v tomto súboji faul nevidel a pokračovalo sa v hre ďalej. "Medzišestnástkový" futbal pokračoval i naďalej a takto sa hralo až do polčasového hvizdu. Celkom nudný prvý polčas tak skončil bezgólovou remízou a diváci sa prakticky nemali na čo pozerať.

V 51. minúte domáci Kabele zahrával priamy kop, prízemným centrom hľadal Nikoliča, ktorý však mieril vedľa. V 57. minúte si hostia vytvorili rýchly protiútok po neúspešnej akcii domácich, ale Diviš zakončoval len na brankára Kučeru. Tesne po hodine hry aktívny Kordič zakončoval po Nikoličovej prihrávke, ale po strele z prvej mieril tesne vedľa. Potom nasledovali skôr prestriedania na oboch stranách a herná kvalita trošku klesla. V 79. minúte však hostia strelili gól, po rohovom kope Černého hlavičkoval za chrbát Kučeru Ján Gajdošík - 0:1. Približne o desať minút vyrovnal Kordič, ale gól mu nebol napokon uznaný, pretože sa chytil do ofsajdovej pasce defenzívy Senice. Záhoráci si už tesné víťazstvo udržali a zo Žitného ostrova si vezú tri cenné body. Dunajská Streda môže naopak byť sklamaná, pretože v tomto dueli mohlo získať prvé body v jari, ktoré by im pomohli v pozícii pri záchrane v slovenskej elite.

Autor: Filip Kubaliak