10.03.2012 14:30 CET
1 : 0
(1:0)

Tatran, konečne!

Druhý domáci zápas za sebou, ale z nich len tri body - to je bilancia Tatrana Prešov na úvod jarnej časti Corgoň ligy. Vstup proti Košiciam nevyšiel, ale dnes s Trenčínom konečne zaknihoval víťazstvo, vydreté, tesné, ale cenné.

Prešov začal trošku nervózne, najprv sa oťukávali hostia, v 3. minúte mal šancu Peltier, ale Diviš svoj tím podržal a nepustil gól. V 7. minúte sa po priamom kope dostal k hlavičke Petráš, tesne minul. O minútu mal veľkú šancu Kolbas, zblízka ale nechal vyniknúť Volešáka. Na pravej strane aktívny Papaj nepoľavoval počas celého polčasu a posielal do vápna centre, ktorý v 11. minúte napokon zúžitkoval Katona a predsa len prepasíroval loptu do siete - 1:0. V 22. minúte sa črtala veľká šanca hostí, ale Peltier bol v ofsajde, neplatili tak ani nožničky Depetrisa. O minútu nedal po peknom spracovaní Katona, z voleja pálil tesne nad. Päť minút pred koncom sa ocitol v možnosti Papaj, ale krížnou strelou minul. Neskôr z ničoho nič pálil Depetris do žrde, Diviš mal šťastie, že sa odrazila lopta k nemu a nie do siete. Záver polčasu bol nervóznejší, ale skončil 1:0.

Druhé dejstvo nezačalo v takom tempe, ako skončilo prvé dejstvo, šancí ubúdalo a hralo sa na ťažkom teréne v urputnom boji len v strede ihriska. V 55. minúte si Papaj nevypýtal pokutový kop po páde vo vápne. Po hodine hry posielal dobrú loptu do ohňa Salinas, ale nikoho nenašiel. Následne neprestrčil do dobrej šance na Katonu Zošák. V 66. minúte mohol zvýšiť skóre Papaj, lenže sám pred Volešákom minul, napokon to bol vraj aj ofsajd. Rodili sa šance aj z priamych kopov, brankára hostí zamestnával dobre mienenými loptami najmä Krob. V 71. minúte nevyrovnal Depetris, keďže pálil slabšie a z väčšej diaľky. Obrovskú šancu mal Mazan v 78. minúte, pekne obstrelil Diviša, lenže aj jeho bránu a tak sa stav nemenil. V závere sa hostia snažili o tlak, ale obrana domácich pracovala dobre, no ani oni z brejkov nepohrozili a tak sa z troch bodov po dlhej dobe konečne môže tešiť mužstvo Sergyja Kovalca.

Autor: Ľubomír Hudačko