10.03.2012 14:30 CET
1 : 0
(1:0)

Zlaté Moravce porazili Banskú Bystricu 1:0

Zlaté Moravce v 21. kola Corgoň ligy privítali na domácej pôde Banskú Bystricu. ViOn dokázal pred vlastnými divákmi zvíťaziť, víťazstvo 1:0 zariadil premiérovým gólom za Zlaté Moravce Ľubomír Bernáth.

V Zlatých Moravciach sa hral už od začiatku obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. minúte zahrávali domáci priamy kop, Hruška spätnou prihrávkou nabil na strelu Babicovi, jeho delovka však bola zblokovaná. V 10. minúte sa domáci dostali do vedenia, akciu začal prihrávkou na Babica Pavlenda, ten krásne loptu nacentroval na Bernátha, ktorý svojim premiérovým gólom v Zlatých Moravciach otvoril skóre - 1:0. O desať minút neskôr Pavlovičova prudká strela z priameho kompu z 25 m tesne míňala Belicovu bránu. Po polhodine hry na druhej strane Pančíkov center Hučko hlavou poslal len do náručia Kuciaka. V 36. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Hlinkovu strelu spoza šestnástky Kuciak v poslednej chvíli dobrým zákrokom odvrátil na rohový kop. Síce záver prvého polčasu patril Dukle, ale streleckú príležitosť si "vojaci" už nevypracovali.

Po zmene strán začali domáci miernym tlakom a hneď v prvej minúte druhej časti hry si vytvorili šancu. Hruška nahral striedajúcemu Hodekovi, ktorý následne z hranice malého vápna mieril tesne mimo brány Belica. O niekoľko sekúnd si obaja úlohy vymenili, ale ani Hruška nemal presnú mušku. V 48. minúte prišla rýchla kontra domácich, Paur vysunul Husára, ten však so strelou váhal a onedlho o loptu prišiel. V 66. minúte po faule Majerníka na Matúša mala Dukla výhodu pokutového kopu, ktorý však Hlinka nepremenil, keďže napálil loptu iba do žrde Kuciakovej brány. Dukla takto zahodila veľkú šancu na vyrovnanie. Z následného protiútoku mohol Orávik potvrdiť porekadlo nedáš-dostaneš, ale mieril iba na brankára Belica. V 78. minúte center Brašeňa našiel v pokutovom území Matúša, no jeho hlavičke chýbal skutočne iba "vlások". Postupne zvyšovala Dukla nápor na domácich, tí si však s prehľadom ustrážili tesné víťazstvo proti "vojakom". Zlatým Moravciam tak chýba iba jediný gól do jubilejného 100. gólu v elitnej Corgoň lige. Budeme aj my zvedaví, ktorí z hráčov ViOn-u ho strelí.

Autor: Filip Kubaliak