Corgoň liga - souhrn 10. kola

23.09.2011, 19:26, aktualizováno 24.09.2011, 21:24
Trnava odmítla možnost udržet si vedení v tabulce a prohrála s Ružomberokem, čehož nejlépe využila Žilina. Co dělat měl Slovan, který nakonec otočil zápas s Košicemi, problémy naopak neměly Senica a Trenčín. Téměř dva měsíce čekaly Zlaté Moravce na čtvrtou výhru v letošní sezoně.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0

24.09.2011 19:30

Góly: 8. Róbert Pich, 30. Patrik Mráz (pen.)

V dohrávke 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa pod Dubňom radovali domáci, porazili totiž Nitru 2:0.

Počiatočnú oťukávačku umlčal v 8. minúte Pich. Po peknom prieniku Dezu sa dostal k lopte Barčík, posunul práve Pichovi a jasne zavesil - 1:0. Šošoni boli aktívnejší a obrana hostí dostala vážnu trhlinu hneď na začiatku duelu, pričom do dnešného zápasu boli na tom najlepšie s kolonkou inkasovaných gólov práve Nitrania. Ale ako iste vieme, každá séria raz skončí. Po štvrťhodine hry letela strela Barčíka nad. V 19. minúte tiesnený Majtán tesne minul žrď. Na druhej strane pálil nad Hodúr. Barčík potom našiel Dezu, lopta však skončila v náručí hosťujúceho brankára. V 29. minúte výborný Deza opäť prenikal, v šestnástke ho fauloval Kaspřák a bola nariadená penalta. Navyše, po druhej žlte šiel Nitran predčasne pod sprchy. V 30. minúte tak bolo po premenenej penalte Mráza 2:0. V závere polčasu ešte jasne lepšia Žilina zahrozila opäť, Majtán pálil vedľa a ten istý hráč ešte Chudého v poslednej minúte polčasu aj natiahol.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala opatrne, domáci kontrolovali hru. V 55. minúte sa musel natiahnuť Krnáč po Gajdošovej strele, no nie zasahovať. Neskôr mali šošoni ďalšiu šancu. Po centri sa dostal k lopte opäť Majtán, posunul na Picha, no neuspel. Z druhej vlny ale pálil Barčík a trafil žrď. Hostia boli bezzubí a čaklo sa na definitívne potvrdenie gólového rezultátu domácich. V 66. minúte nezvýšil ani po krásnej strele Mráz. Pätnásť minút pred koncom sa rútil na brankára Pich, hosťujúca defenzíva nepracovala tak, ako v minulých kolách. A čo je horšie, ani ofenzíva. Toto bol už tretí zápas, čo Stachurovci vyšli gólovo naprázdno. Pich ale nedal a viac sa skóre nemenilo. Ani v 85. minúte po šanci Nitry, konkrétne po strele Slobodu. V závere vybehol ešte Chudý proti Pichovi a tak stav ostal 2:0 a to znamená posun tímu trénera Nosického na 1. miesto.

Více informací k zápasu

AS Trenčín - Tatran Prešov 4:0

24.09.2011 17:30

Góly: 4. Boris Godál, 16. Samuel Štefánik, 23. Lester Peltier, 42. Lester Peltier

Trenčín tak napokon nemá až tak zlú formu, nevyšlo to akurát v minulom kole proti Dukle. Inak sa ale Trenčanom podarilo dať na domácom ihrisku druhýkrát štyri góly za sebou, predtým porazili 4:1 Košice.

A teraz dopriali podobný výsledok Tatranu Prešov. Už v prvých minútach síce mali hostia prvú zaujímavú akciu, ale nebola dotiahnutá do konca a tak začali úradovať domáci. Vo 4. minúte sa Peltier predieral do pokutového územia, Diviš jeho strelu ešte vyrazil, no lopta prešla cez nedôrazných Čepa a Kroba až ku Peltierovi a ten do prázdnej brány nemal problém skóre otvoriť - 1:0. V 10. minúte potom prešiel cez Petráša Mazan a Diviš musel zasahovať. O tri minúty center Mazana na Ševelu zastavilo brvno. To nebolo všetko, Trenčín pokračoval v kanonáde a vyplatilo sa. Pred šestnástkou sa zrazu ocitol s loptou po dobrej nahrávke Štefáni, bez rozmýšľania napálil a bolo 2:0. Na druhej strane sa v 19. minúte prvýkrát prebudil Macko. Po peknej akcii zakončoval spoza vápna, ale jeho strela letela vedľa. Takže boli na ťahu opäť Trenčania a že príležitosť využili bez pardonu! Po štandardke obrana hostí neustrážila Peltiera a ten poloakrobaticky zvýšil na 3:0. Prešov pohrozil platonickou strelou Macka po priamom kope. V závere polčasu ešte našiel Salinas Peltiera a ten zamotal hlavu obrane Tatrana. S prispením teču skončila lopta v bráne súpera štvrtýkrát a bolo po zápase.

Katastrofa pre zelenobielych tak zrejme nemá konca-kraja. V 49. minúte prišiel center na Godála z Holúbkovej kopačky, lopta mierila len tesne nad. Tarkovičovcom ale vôbec nevychádzala kombinácia. Neohrozili Volešáka poriadne ani ďalšou štandardkou Macka, či hlavičkou Kroba v 55. minúte. Nemožno však odoprieť snahu Tatrana niečo s výsledkom spraviť. Ale nedarilo sa a už bolo aj neskoro. Naopak, veľmi aktívny bol Mazan, ktorý podkuroval obrane celý čas. Napríklad aj v 67. minúte po rohu a jeho bombe musel Diviš zasahovať. Následne trafil len bočnú sieť z veľkej diaľky Salinas. Bočná sieť sa vlnila aj v 78. minúte, po ďalšej Mazanovej akcii a strele tentokrát od Salinasa. V závere zápasu po Krobovom centri z priameho kopu ešte jeho spoluhráč tečoval, no ani Bernardo po drážke sieť nerozvlnil. Potom ešte ušiel Guba, Macko mohol znížiť, no trafil iba brvno. Prešov tak pokračuje v mizérii, ostáva ale na predposlednom mieste, keďže prehral aj DAC. Naopak, Trenčín stúpa po supervýkone hore.

FK Senica - DAC Dunajská Streda 3:0

Góly: 25. Jaroslav Diviš, 47. Jaroslav Diviš, 90. Nicolas Gorosito

Senica v 10. kole Corgoň ligy hostila Dunajskú Stredu. Záhoráci hráčov zo Žitného ostova porazili rozdielom triedy a posunuli sa tak na 4. priečku.

Už od začiatku sa hral na Záhorí zaujímavý súboj, obe mužstvá sa snažili o ofenzívny futbal. Domáci mali v 9. minúte sľubnú šancu, keď sa v šanci v šestnástke ocitol Diviš a následnou strelou napálil brvno Kováčovej brány. V 23. minúte Delargovu strelu vyrazil Bolek, chytil aj následnú dorážku Čoriča. Na druhej strane v 25. minúte Piroska kolmicou vysunul Diviša, ktorý následne strelou pod brvno otvoril skóre - 1:0. V 40. minúte aktívny Seničan Diviš vystrelil, ale bez úspechu.

V úvode druhého polčasu sa začalo z oboch strán svižne, ale mierne prevažovali Záhoráci, čo potvrdili v 47. minúte. Vtedyy po centri Pirosku hlavičkoval Jaroslav Diviš a strelil tak svoj druhý gól v zápase - 2:0. Onedlho pohrozili hostia: striedajúci Matůš však po peknej kombinácii mieril nepresne. Po hodine hry si vytvorili tlak domáci. Najskôr mohol Diviš dosiahnuť "hattrick", ale jeho prízemnú strelu Kováč chytil. Skúsený gólman Dunajskej Stredy si o niekoľko minút neskôr poradil aj s pokusom Pirosku. V nadstavenom čase ešte zvýšil obranca Gorosito - 3:0.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2

Góly: 41. Pavol Masaryk, 64. Pavol Masaryk

V 10. kole Corgoň ligy si zmerali sily aj domáci Spartak Trnava s hosťami z Ružomberka. Liptáci na čele s novým trénerom na štadióne Antona Malatinského ohromili, keďže dvoma gólmi Masaryka si tak vezú zo slovenského Ríma tri body.

Ružomberok hrozil najmä brejkami a bolo na ich hre badať, že chcú bodovať. Po štvrťhodine hry však na druhej strane vystrelil po peknej akcii Karhan, ale tesne minul bránu Hrdličku. Ďalšia akcia však prišla až tri minúty po polhodine hry. Vtedy sa Ďubek zbavil Tomačeka, následne však napálil brvno Raškovej brány. V 41. minúte sa hostia ujali vedenia, keď Masaryk využil zaváhanie Rašku - 0:1.

V druhom polčase sa snažil Spartak niečo urobiť s nepriaznivým stavom. V 48. minúte sa domáci Tomaček dostal cez Petra Masla, prihral do behu Karhanovi, skúseného futbalistu však pri úniku zastavil skvelým zákrokom iba Jaroslav Kostelný. V 58. minúte mohla Trnava vyrovnať: Procházka pekne vysunul Kora Koneho, ten sa už proti Hrdličkovi nepresadil. V 64. minúte Ružomberok zvýšil svoje vedenie, opäť skóroval Pavol Masaryk a znovu po chybe domácej obrany - 0:2. Spartak v nasledujúcich minútach otvoril hru, vytvoril si aj tlak, ale ružomberská obrana stála na pevných základoch. V 78. minúte mali domáci opäť sľubnú šancu, ale tentokrát zlyhal i striedajúci Oravec. V 83. minúte hosťujúci Masaryk mohol streliť už tretí gól, ale tentokrát neuspel ani on. Aleš Křeček tak môže byť s premiérou na lavičke Ružomberka spokojný, keďže jeho zverenci si vezú z horúcej trnavskej pôdy cenné tri body po víťazstve 2:0.

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1

24.09.2011 15:30

Góly: 51. Filip Šebo, 53. Marko Milinković - 26. Dávid Škutka

Slovan dokázal otočiť vývoj zápasu s Košicami, ktoré od 26. minúty gólom Škutku viedli. Gólmi Milinkoviča a Šeba v priebehu dvoch minút (51. a 53. pozn.) dokázali Belasí udržať tri body na domácej pôde.

Najprv pohrozil v 7. minúte domáci Marko Milinkovič, ale po peknom prieniku už nič nevymyslel. V 24. minúte Žofčák pekne našiel Guédého, na ktorého následný center nedočiahol Šebo. Od 26. minúty hostia nečakane viedli, keď Škutka zdiaľky prekvapil Putnockého - 0:1. Prvú strelu na bránu mali Belasí až v závere prvého polčasu, ale Milinkovičov pokus Tofiloski zachytil.

V druhom polčase domáci prepli na vyššie obrátky a snažili sa o zvrat. Prvý gólový zápis za domácich pridal v 51. minúte kanonier Filip Šebo, ktorý sa presadil po hrubej chybe brankára východniarov - 1:1. O dve minúty už Slovan viedol, keď sa presadil po nádhernej akcii Milinkovič - 2:1. V 70. minúte Tofiloski tentokrát podržal svoje mužstvo pri peknej strele domáceho hráča. Macedónsky gólman čaroval aj v 80. minúte, kedy zmaril akciu Šeba. O štyri minúty neskôr opäť Tofiloski zachraňoval pred Šebom. Slovan Bratislava už s prehľadom ustrážil svoje vedenie a porazil Košice tesným pomerom 2:1.

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 0:1

23.09.2011 17:30

Góly: 90. Karol Pavelka

Predohrávka 10. kola priniesla veľa bojovných šancí, no atraktívny zápas vyzerá inak. Lepšia bola Dukla, no posledná akcia zápasu rozhodla o troch bodoch pre Zlaté Moravce.

V 6. minúte slabo vystrelil Orávik. Neskôr hlavičkoval Kupčík, Belic situáciu kontroloval. Veľká príležitosť prišla v 24. minúte, to keď Ľuptákov center usmernil len tesne vedľa brány dobrou hlavičkou Jakubko. O minúte sa situáciu takmer opakovala, to ale už Ľupták nemusel bývalému reprezentantovi Slovenska nahrávať. Po šanci bolo ešte pred jej vytvorením. Pár minút pred koncom prvého dejstva sa v šanci ocitol opäť Ľupták, ale jeho strela po zemi tesne míňala bránu.

V 51. minúte, to už sme v druhom polčase, sa po rohovom kope dostal do šance Uškovič, ale trafil iba Kuciaka. Bízko hodiny hry vyskúšal pozornosť Kuciaka aj Bažík, ofsajd sa nepískal, no nepadol ani gól. Ďalšiu veľkú možnosť mal opäť Uškovič, v 73. minúte strelu z pravej strany hosťujúci brankár vyrazil. V podstate lepšia bola celý čas Dukla, ale udrel napokon ViOn. Po nevinnom centri sa poloakrobaticky presadil koníčkom do opačnej strany pohybu brankára Pavlovič a bolo 0:1. Po oslavách dostal strelec druhú žltú a šiel pod sprchy, ale domáci už nič nevymysleli a tak má ViOn prvé tri body prvýkrát od 30.júla.