24.09.2011 15:30 CET
2 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1

Slovan dokázal otočiť vývoj zápasu s Košicami, ktoré od 26. minúty gólom Škutku viedli. Gólmi Milinkoviča a Šeba v priebehu dvoch minút (51. a 53. pozn.) dokázali Belasí udržať tri body na domácej pôde.

Najprv pohrozil v 7. minúte domáci Marko Milinkovič, ale po peknom prieniku už nič nevymyslel. V 24. minúte Žofčák pekne našiel Guédého, na ktorého následný center nedočiahol Šebo. Od 26. minúty hostia nečakane viedli, keď Škutka zdiaľky prekvapil Putnockého - 0:1. Prvú strelu na bránu mali Belasí až v závere prvého polčasu, ale Milinkovičov pokus Tofiloski zachytil.

V druhom polčase domáci prepli na vyššie obrátky a snažili sa o zvrat. Prvý gólový zápis za domácich pridal v 51. minúte kanonier Filip Šebo, ktorý sa presadil po hrubej chybe brankára východniarov - 1:1. O dve minúty už Slovan viedol, keď sa presadil po nádhernej akcii Milinkovič - 2:1. V 70. minúte Tofiloski tentokrát podržal svoje mužstvo pri peknej strele domáceho hráča. Macedónsky gólman čaroval aj v 80. minúte, kedy zmaril akciu Šeba. O štyri minúty neskôr opäť Tofiloski zachraňoval pred Šebom. Slovan Bratislava už s prehľadom ustrážil svoje vedenie a porazil Košice tesným pomerom 2:1.

Autor: Filip Kubaliak