24.09.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Masaryk hrdinom Liptákov

V 10. kole Corgoň ligy si zmerali sily aj domáci Spartak Trnava s hosťami z Ružomberka. Liptáci na čele s novým trénerom na štadióne Antona Malatinského ohromili, keďže dvoma gólmi Masaryka si tak vezú zo slovenského Ríma tri body.

Ružomberok hrozil najmä brejkami a bolo na ich hre badať, že chcú bodovať. Po štvrťhodine hry však na druhej strane vystrelil po peknej akcii Karhan, ale tesne minul bránu Hrdličku. Ďalšia akcia však prišla až tri minúty po polhodine hry. Vtedy sa Ďubek zbavil Tomačeka, následne však napálil brvno Raškovej brány. V 41. minúte sa hostia ujali vedenia, keď Masaryk využil zaváhanie Rašku - 0:1.

V druhom polčase sa snažil Spartak niečo urobiť s nepriaznivým stavom. V 48. minúte sa domáci Tomaček dostal cez Petra Masla, prihral do behu Karhanovi, skúseného futbalistu však pri úniku zastavil skvelým zákrokom iba Jaroslav Kostelný. V 58. minúte mohla Trnava vyrovnať: Procházka pekne vysunul Kora Koneho, ten sa už proti Hrdličkovi nepresadil. V 64. minúte Ružomberok zvýšil svoje vedenie, opäť skóroval Pavol Masaryk a znovu po chybe domácej obrany - 0:2. Spartak v nasledujúcich minútach otvoril hru, vytvoril si aj tlak, ale ružomberská obrana stála na pevných základoch. V 78. minúte mali domáci opäť sľubnú šancu, ale tentokrát zlyhal i striedajúci Oravec. V 83. minúte hosťujúci Masaryk mohol streliť už tretí gól, ale tentokrát neuspel ani on. Aleš Křeček tak môže byť s premiérou na lavičke Ružomberka spokojný, keďže jeho zverenci si vezú z horúcej trnavskej pôdy cenné tri body po víťazstve 2:0.

Autor: Filip Kubaliak