23.09.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

ViOn takmer po dvoch mesiacoch konečne oslavuje 3 body

Predohrávka 10. kola priniesla veľa bojovných šancí, no atraktívny zápas vyzerá inak. Lepšia bola Dukla, no posledná akcia zápasu rozhodla o troch bodoch pre Zlaté Moravce.

V 6. minúte slabo vystrelil Orávik. Neskôr hlavičkoval Kupčík, Belic situáciu kontroloval. Veľká príležitosť prišla v 24. minúte, to keď Ľuptákov center usmernil len tesne vedľa brány dobrou hlavičkou Jakubko. O minúte sa situáciu takmer opakovala, to ale už Ľupták nemusel bývalému reprezentantovi Slovenska nahrávať. Po šanci bolo ešte pred jej vytvorením. Pár minút pred koncom prvého dejstva sa v šanci ocitol opäť Ľupták, ale jeho strela po zemi tesne míňala bránu.

V 51. minúte, to už sme v druhom polčase, sa po rohovom kope dostal do šance Uškovič, ale trafil iba Kuciaka. Bízko hodiny hry vyskúšal pozornosť Kuciaka aj Bažík, ofsajd sa nepískal, no nepadol ani gól. Ďalšiu veľkú možnosť mal opäť Uškovič, v 73. minúte strelu z pravej strany hosťujúci brankár vyrazil. V podstate lepšia bola celý čas Dukla, ale udrel napokon ViOn. Po nevinnom centri sa poloakrobaticky presadil koníčkom do opačnej strany pohybu brankára Pavlovič a bolo 0:1. Po oslavách dostal strelec druhú žltú a šiel pod sprchy, ale domáci už nič nevymysleli a tak má ViOn prvé tri body prvýkrát od 30.júla.

Autor: Ľubomír Hudačko