24.09.2011 19:30 CET
2 : 0
(2:0)

Žilina je prvá

V dohrávke 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa pod Dubňom radovali domáci, porazili totiž Nitru 2:0.

Počiatočnú oťukávačku umlčal v 8. minúte Pich. Po peknom prieniku Dezu sa dostal k lopte Barčík, posunul práve Pichovi a jasne zavesil - 1:0. Šošoni boli aktívnejší a obrana hostí dostala vážnu trhlinu hneď na začiatku duelu, pričom do dnešného zápasu boli na tom najlepšie s kolonkou inkasovaných gólov práve Nitrania. Ale ako iste vieme, každá séria raz skončí. Po štvrťhodine hry letela strela Barčíka nad. V 19. minúte tiesnený Majtán tesne minul žrď. Na druhej strane pálil nad Hodúr. Barčík potom našiel Dezu, lopta však skončila v náručí hosťujúceho brankára. V 29. minúte výborný Deza opäť prenikal, v šestnástke ho fauloval Kaspřák a bola nariadená penalta. Navyše, po druhej žlte šiel Nitran predčasne pod sprchy. V 30. minúte tak bolo po premenenej penalte Mráza 2:0. V závere polčasu ešte jasne lepšia Žilina zahrozila opäť, Majtán pálil vedľa a ten istý hráč ešte Chudého v poslednej minúte polčasu aj natiahol.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala opatrne, domáci kontrolovali hru. V 55. minúte sa musel natiahnuť Krnáč po Gajdošovej strele, no nie zasahovať. Neskôr mali šošoni ďalšiu šancu. Po centri sa dostal k lopte opäť Majtán, posunul na Picha, no neuspel. Z druhej vlny ale pálil Barčík a trafil žrď. Hostia boli bezzubí a čaklo sa na definitívne potvrdenie gólového rezultátu domácich. V 66. minúte nezvýšil ani po krásnej strele Mráz. Pätnásť minút pred koncom sa rútil na brankára Pich, hosťujúca defenzíva nepracovala tak, ako v minulých kolách. A čo je horšie, ani ofenzíva. Toto bol už tretí zápas, čo Stachurovci vyšli gólovo naprázdno. Pich ale nedal a viac sa skóre nemenilo. Ani v 85. minúte po šanci Nitry, konkrétne po strele Slobodu. V závere vybehol ešte Chudý proti Pichovi a tak stav ostal 2:0 a to znamená posun tímu trénera Nosického na 1. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko