17.02.202408:34

Segrt už nevede Tádžikistán

Tádžikistán opouští trenér Petar Segrt, jenž reprezentaci poprvé kvalifikoval na Asijský pohár. Sedmapadesátiletý trenér neprodlouží končící smlouvu, protože si chce odpočinout.

transfermarkt.de
10.02.202418:16

Katar opanoval domácí šampionát

Výsledek finále asijského šampionátu: Jordánsko - Katar 1:3 (67. Yazan Al Naimat - 22. z penalty, 73. z penalty a 90+5. z penalty Akram Afif).

07.02.202418:35

Katařané zůstávají neporažení

Katar porazil v semifinále domácího mistrovství Asie 3:2 Írán, na turnaji vyhrál i šesté utkání a v sobotním finále obhájce zlata vyzve Jordánsko. To si již v úterý poradilo s Koreou 2:0.

ČTK
07.02.202418:10

Katar ve finále Asijského poháru

Výsledek dnešního zápasu semifinále Asijského poháru: Írán - Katar 2:3 (4. Azmoun, 51. z penalty Jahanbakhsh - 17. Abdulsallam, 43. Afif, 82. Almoez Ali).

06.02.202418:35

Jordánsko poprvé ve finále

Jordánsko poprvé v historii postoupilo do finále mistrovství Asie. V úterním semifinále v Rajánu porazilo Koreu 2:0 brankami ve druhém poločase. V sobotním souboji o zlato vyzve Írán, nebo úřadující šampiony a hostitele turnaje Katar, jejichž utkání je na programu ve středu.

Jordánsko se málem ujalo vedení už před koncem první půle, jenže korejský gólman Čo Hjon-u střelu z bezprostřední blízkosti zastavil hlavou a následně potřeboval ošetření. Zbytek utkání ale dochytal. Jordánci rozhodli o vítězství brankami v 53. a 66. minutě, kdy se trefili Jazán An-Naímat a Músa At-Tamarí.

ČTK
06.02.202418:23

Asijský pohár - výsledek

Výsledek dnešního zápasu semifinále Asijského poháru: Jordánsko - Jižní Korea 2:0 (53. Al Naimat a 66. Al-Tamari).

03.02.202419:36

Asijský pohár - výsledky

Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Asijského poháru: Írán - Japonsko 2:1 (55. Mohebi, 90+6. z penalty Jahanbakhsh - 28. Morita), Katar - Uzbekistán 2:1 po penaltách (27. vlastní Jusupov - 59. Chamrobekov).

02.02.202419:28

Jižní Korea pojedenácté v semifinále

Korejští reprezentanti porazili na mistrovství Asie v Kataru po prodloužení Austrálii a postoupili do semifinále. Při 14. účasti se dostali pojedenácté do semifinále a stále můžou doufat v první triumf na šampionátu po 64 letech. V boji o finále se utkají s Jordánskem, které po výhře nad Tádžikistánem prošlo mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu poprvé.

ČTK
02.02.202419:14

Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Asijského poháru: Tádžikistán - Jordánsko 0:1 (66. vlastní Chanonov), Austrálie - Jižní Korea 1:2 po prodl. (42. Goodwin - 90+6. Hwang Hi-čchan z pen., 104. Son Hung-min.).

02.02.202412:56

Ito opustil japonský výběr

Japonskou reprezentaci opustil na asijském šampionátu před čtvrtfinálovým duelem s Íránem záložník Džunja Ito, který je ve vlasti vyšetřování kvůli obvinění ze sexuálního napadení. Vedení svazu se rozhodlo hráče Remeše stáhnout, aby zajistilo mužstvu klid na klíčový zápas. Podle trenéra Hadžima Morijasa aféra přípravu jednoho z favoritů turnaje neovlivní.

ČTK
02.02.202412:44

Trenér Kataru týmu věří

Trenér Kataru Márquez López v pátek prohlásil, že před sobotním čtvrtfinále Asijského poháru proti Uzbekistánu na něj a jeho tým jako na hostitele a obhájce titulu není vyvíjen žádný negativní tlak. "Hráče znám velmi dobře, protože jsem šest let působil v katarské lize, sledoval jsem jejich hru v lize. Přijímají mé pokyny, rozumíme si," dodal.

flashscore.com, Reuters
31.01.202419:59

Výsledky dnešních osmifinále asijského šampionátu: Bahrajn - Japonsko 1:3 (64. vlastní Suzuki - 31. Doan, 49. Kubo, 72. A. Ueda), Írán - Sýrie 2:1 po penaltách (34. z penalty Taremi - 62. z penalty Khribin).

30.01.202420:00

Výsledky dnešních osmifinále asijského šampionátu: Uzbekistán - Thajsko 2:1 (37. Turgunbojev, 65. Fajzullajev - 58. Sarachat), Saúdská Arábie - Korejská republika 1:1 i po prodloužení, 2:4 na penalty (46. Radif - 90+9. Cho Gue-Sung).

29.01.202419:02

Výsledky dnešních zápasů osmifinále asijského šampionátu: Irák - Jordánsko 2:3 (68. Natiq, 76. A. Hussein - 45+1. Al Naimat, 90+5. Al Arab, 90+7. Al Rashdan), Katar - Palestina 2:1 (45+6. Al-Haydos, 49. z penalty Afif - 37. Dabbagh).

28.01.202420:01

Výsledky dnešních osmifinálových zápasů Asijského poháru: Austrálie - Indonésie 4:0 (12. vlastní Baggott, 45. Boyle, 89. Goodwin, 90+1. Souttar), Tádžikistán - SAE 1:1 i po prodloužení, 5:3 na penalty (30. Chanonov - 90+5. Al Hammadi).

25.01.202418:02

Asijský pohár - výsledky (2)

Výsledky dnešních zápasů Asijského poháru: Kyrgyzstán - Omán 1:1 (80. Kojo - 8. Al-Ghassani), Saúdská Arábie - Thajsko 0:0.

25.01.202414:36

Asijský pohár - výsledky (1)

Výsledky dnešních zápasů asijského šampionátu: Korejská republika - Malajsie 3:3 (21. Jeong Woo-Yeong, 83.vlastní Hazmi, 90+4. Son Heung-Min z penalty - 51. Halim, 61. Aiman z penalty, 90+15. Morales), Jordánsko - Bahrajn 0:1 (34. Yusuf).

24.01.202416:46

Japonsko v osmifinále Asijského poháru

Postup do osmifinále Asijského poháru slaví Japonsko, kterému dala jistotu dnešní výhra 3:1 nad Indonésií. Naopak s turnajem se loučí Vietnam, jenž podlehl Iráku (2:3).

24.01.202414:37

Výsledky středečních utkání Asijského poháru: Irák - Vietnam 3:2 (47. Sulaka, 73. a 90+12. z penalty Hussein - 42. Bui, G. H. Nguyen), Japonsko - Indonésie 3:1 (6. z penalty a 52. Ueda, 88. vlastní Hubner - 90+1. Walsh).

23.01.202418:59

Palestina a Sýrie slaví postup

Fotbalisté Palestiny poprvé v historii slaví vítězství na asijském šampionátu a v Kataru jim to zároveň zajistilo při třetí účasti na závěrečném turnaji i premiérový postup do osmifinále. Vybojovali jej po výhře 3:0 nad Hongkongem. Se čtyřmi body obsadili třetí místo ve skupině C za suverénním Íránem a Spojenými arabskými emiráty, s kterými v minulém utkání uhráli remízu 1:1. Na přímý postup Palestinci nedosáhli, ale vejdou se mezi čtveřici týmů, kterým bude stačit i třetí místo.